Kyocera FS-3040MFP USB bağlantısı ile bilgisayardan tarama sorunu

Kodla Büyü

eyuperol

Aktif Üye
Merhaba hocalarım Kyocera FS-3040MFP yazıcımızın tarayıcısını 2 yıl kadar önce bilgisayara kurdum.

Aygıt yöneticisinden ilgili yazıcıya sağ tıklayınca, taramayı başlat diyerek gerektiğinde yazıcımızı sorunsuzca kullanıyorduk (PC'de Deep Freeze kurulu olduğu için) ta ki 2 hafta öncesine kadar.

2 haftadır taramayı başlat deyince aşağıdaki görseldeki gibi scan yazan kısım pasif, kaç tane program kurdum ama onlarda görmüyor yazıcıyı, tarayıcı olarak.
Herhangi birşey yazdırdığımızda sorun yok yazdırıyor.

Yazıcıya 10871087 kodunu girip gelen ekranda 21 kodunu girip gelen son ekranda en alttaki ( execute mi neydi) seçeneği seçip başlat tuşuna basarak yazıcıyı sıfırladım ve yeniden başlattım, farklı usb girişlerini denedim, tarayıcıyı kaldırıp kurdum , tarama yapma için farklı farklı programlar kullandım bir türlü tarayıcıyı gösteremedim.
bu ve benzeri bir sorunu yaşayan varsa yardımcı olabilir mi?
1710153757406.png

Hocam öncelikle kyoceranın sitesinde Kyocera web installer diye bir yazılımı var. onu indirip kurun. Oradan yazıcıyı komple kaldırma ayarı var. Komple kaldıırp yenindne başlatın. Sonra web installeri tekrar çalıştırıp yazıcıyı yeniden yükleyin. Bu yazılım ile kyoceranın kendi tarama programını da kurun. Çok hızlı ve hatasız çalışır.
kyo.png

Hocam bahsettiğiniz programı indirdim ve de kendi dvd sini indirdim, kaldırdım kurulu olan her şeyi tekrardan kurulum yaptım sorunsuzca ikisi de çalışıyor (tarayıcı ve yazıcı) ama denetim masası aygıt yöneticisinde yazıcılar başlığı altında yazıcı gözükmüyor :) sorun değil çalışıyor ama bu neyden kaynaklanır? bu arada görüntüleme aygıtlarında yazıcı + tarayıcı olarak gözüküyor

1710323773294.png

Geri