Kyocera FS-3040 MFP+ Çevrimdışı Gözükmesi

Kodla Büyü

akdenizkanki

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar, idare bilgisayarına 2. dönem format atıp windows 10 64 bit işletim sistemi yükledim. Güncelleştirmeleri kapadım. Bilgisayara bağlı kyocera ecosys fs-3040 mfp+ yazıcı bağlı. Yazıcıyı kuruyorum 1-2 gün güzel çalışıyor. Ondan sonra ya çevrimdışı gözüküyor hata veriyor, ya bağlı değil gözüküyor hata veriyor. Haftada 2-3 defa yazıcı ile uğraşıyorum. Bazen bilgisayarı veya yazıcıyı açınca düzeliyor, bazen kendini kendine geliyor. Uyku modunu uzattım, kyocera sitesinden son sürümünü indirdim; https://www.kyoceradocumentsolution...ds.name-L3RyL3RyL21mcC9GUzMwNDBNRlBQTFVT.html

Artık ne yapacağımı bilemedim.
Acaba; Yazıcı kendi kendine kablo üzerinden otomatik yüklememi yapıyor çakışıyor. Yazıcı kablosunu değiştirdim sorun yine devam ediyor. Bilgisayarımdaki işletim sistemimden mi kaynaklı.Nelere bakmamı, hangi ayarları yapmamı tavsiye edersiniz.

usb kablolu şekilde kullanıyorsanız "usb" durumlarından kaynaklanabilir. siz en iyisi IP verin ağ üzerinden bağlanın. sürekli Switch ile iletişim halinde kalır ve ağ üzerinden sorun yaşanmaz...

aynı sorun bu hafta başından beri bizde de mevcut, dediğiniz gibi bilgisayarı veya yazıcıyı a.ıp kapatınca veya bazen çevrimdışı görünse de çalışabiliyor

Aynı hata 6530 mfp fotokopi makinesinde de var. Makineyi güç düğmesinden uyandırıp yazdırınca sıkıntı yok. Ama direk yazdır deyince hata veriyor

Geri