Kyocera FS-1030 MFP (Tarayıcı)

Kodla Büyü

bomax01

Süper Üye
Süper Üye
Yazıcı ve tarayıcı driverını kendi sitesinden indirip kurdum.

Windows'taki Aygıtlar ve Yazıcılar bölümünde var ve oradan tarama yapılabiliyor. 3 adet DLL dosyasını System32 klasörü içine atıp bilgisayarı yeniden başlattım. DYS'nin en son dosyasını indirip kurum. Bütün izinler açık ama dosya tarama deyince sisteminizde tarayıcı yok hatası alıyorum.

Yardım lütfen...

bomax01' Alıntı:

Windows'taki Aygıtlar ve Yazıcılar bölümünde var ve oradan tarama yapılabiliyor. 3 adet DLL dosyasını System32 klasörü içine atıp bilgisayarı yeniden başlattım. DYS'nin en son dosyasını indirip kurum. Bütün izinler açık ama dosya tarama deyince sisteminizde tarayıcı yok hatası alıyorum.

Yardım lütfen...
Hocam,

Çok fonksiyonlu yazılarda tarayıcı sürücüsününde yüklenmesi gerekiyor. Ayrıca onların twain denen bir sürücüsü var. Onun da yüklenmesi lazım.

Birde 64 bitlik PC'lerde dll dosyalarını syswow içine de atmak gerekiyor.

Habib hocam merhaba,
3040mfp+ için detaylı anlatım mevcutmu acaba, ağ üzerinden kullanım için bir doküman var ama karışık ve zordu.
Usb bağlantısı ya da ağ üzerinden kulannım için kısa bir anlatım varsa, yada paylaştıysanız biz görmediysek link atabilirseniz çok makbule geçecek.
Özellikle ilköğretimlerin bütçe sıkıntısından bir çok okul tarayıcı alabilecek durumda değil.
(Ek olarak flash bellek ile tarama yapabilmek için flash bellek fat32 olarak biçimlendirilmesi daha sorunsuz işlem yapıyor, sorun yaşayan arkadaşların bilgisine.)

habibocak' Alıntı:
bomax01' Alıntı:

Yardım lütfen...
Hocam,

Çok fonksiyonlu yazılarda tarayıcı sürücüsününde yüklenmesi gerekiyor. Ayrıca onların twain denen bir sürücüsü var. Onun da yüklenmesi lazım.

Birde 64 bitlik PC'lerde dll dosyalarını syswow içine de atmak gerekiyor.

Hocam sistem 32 bit. Sürücülerin hepsini kurdum. Taramayı windows üzerinden yapabiliyorum. DYS tarayıcı yok diyor.

Aşagıdaki yazdıklarımı bi deneyin. Belki çalıştırısınız.

*Tarayıcınız Kyocera marka ise;
Tarayıcı sürücüsü kurulmalıdır.
- Denetim Masası-Kyocera TWAIN-Ekle-Model Numarasını ve Modeli listeden bulun örn:FS-6530MFP(Tarayıcı USB ile bağlı ise tarayıcı modeli-USB olanı seçilmelidir)- Bir ad girin-Tarayıcı ip adresini girin(tarayıcı ağdan bağlı ise)-Tamam
- Tarayıcı USB ile bağlı olup da DYS’de Evrak Tarama yapamadıysanız tarayıcıyı ağdan bağlayıp deneyebilirsiniz.
- Tarayıcı İp numarasını şu şekilde öğrenebilirsiniz; Aygıtlar ve Yazıcılar-Tarayıcı Sağ Tıkla-Özellikler-Web Hizmetleri.
- Tarayıcı olarak Kyocera FS-6530 MFP tarayıcıyı ağ bağlantısı ile kullanacaksanız tarayıcı üzerindeki sistem menüsünden Hızlı Ayarlar Sihirbazı- Ağ Kurulumu-Kullanıcı adı:3000 şifre:3000 girin-Doğrudan Giriş-İp Girin-Alt Ağ Maskesi Girin- Varsayılan Ağ Geçidi Girin. Otomatik(DHCP)’yi de Kapalı olarak ayarlayın.

Kyocera FS-6530 yazıcı-tarayıcı sadece USB bağlı iken çalışmadı. Ağ bağlantısını yapıp yukarıda yazılanları da yapınca DYS'de çalıştı.

Geri