Kurtarma CD ile kurulan laptopda disk bölmek

Kodla Büyü

Tarik_Turan

Aktif Üye
Merhabalar...
Bir öğretmen arkadaşın bilgisayarına (Toshiba öğretmen laptopu) kendi kurtarma cd sinden windows yükledim. Fakat bilgisayardaki eski verilerini kurtarmak için kurtarma programları kurduğumda tek bir disk (Yerel disk C:) olduğu için verileri buluyor ama kurtarmıyorum diyor program :( Sorun şu ki ; kurtarma cd sinden kurduğum için mi bilmiyorum ama daha sonrasında partition bölme programları ya da XP deki disk yönetiminden bir türlü diski ikiye bölemiyorum. Ayrıca diskin tümü C olarak görünüyor. Yani boş isimsiz alan falan bir partition yok... Acronis Disk Director ile falan yapabilirsin dedi bir arkadaşım ama ben partition magic 8.0 kurdum olmadı, paragon partition manager ile denedim yine olmadı. Hiren boot cd ile partition programlarını denedim. Artık pes ettim. Var mı bunun bir çaresi arkadaşlar ?

Acaba imaj olarak sistemi kurduğu için mi diski bölemiyorum ? Ki diskin bölünmeme nedeni ne olabilir? Nasıl bir yöntem ve program tavsiye edersiniz ?

kurtarma programları kurtarma işlemini başka bi partition üzerine yapıyor bildiğim kadarıyla. partititon wizard dene birde .

partition wizard da nafile hocam :( Bu işin bir oluru yok mudur ?
İşin kötü yönü cihazın cd okuyucusu eskimiş ve cdleri zar zor okuyor. Windows cd lerini de okutamıyorum. Dosyaları eksik kopyalayor.... Ne yapacağım ben de bilmiyorum.

o zaman formatla hocam ve kurarken 2 ye böl. Driverları driver magic ile yedek al formatlamadan önce.

Hocam çoğunluk hazır imajlar bölünmüş hardiski birleştirip windows kuruyor.Genelde hepsi böyle ve bahsettiğim imajlar tak kendi imajı kursun tipi

yani katılımsız.
En iyisi imajı kurun sonra hırens boot CD den açılıtan ms-dos a geçip hardiski bölün derim.
Başıma 3 kere geldi ve hepsindede bölme işlemini yaptım..
Ama önce tek parça haline dönüşmüş olan C üzerinde (önceden D de olan dosyaları kurtardım) gerçi uzun sürer ama kurtulamayacak dosya yok bence.

yardımlarınız için teşekkürler arkadaşlar... Herşeyi denedim ama olmadı...Zaten sorun cd-rom un cdleri tam olarak okuyamamasından kaynaklı olarak uzadı da uzadı... COBOL hocam dediğin gibi yapacağım ama çok uzun sürecek şu kurtarma işi :( Neyse tekrar sağolun...

diski bölümlediğimizde tekrar kurtarma (recover) olayını kısayol tuşu ile başlatabilir miyiz acaba?

Geri