kurbanlık koyun gibi bekliyoruz

Kodla Büyü

godfather

Site Gezgini
az önce memi aradım. norm fazlasıyım ne olacam dedim? hocam bizde bilmiyoruz, norm fazlalarıyla ilgili bir çalışma yok dedi.
formatör görevlendirmeleri olacakmı dedim? onlarlada ilgili bir çalışma yok dedi.
ne yapacaksınız bizi dedim? bilmiyoruz dedi.
resen atama diyorlar. diyelimki resen atadılar bizi bir okula. gelecek sene veliler bilişim dersini seçmezse yine norm fazlası olacaz. yinemi resen atayacaklar? her sene bir okulamı gönderecekler?
meb bizi unuttu. sildi. binlrce insana aileleriyle birlikte çile çektiriyorlar.
Allaha havale ediyorum bunları

Allah hepsinin belasını versin diyesim geliyor ama kendimi tutmaya çalışıyorum.okul başlamış 11saat ders var başka ders yok. formatörlük belli deil.yav bişey yap belirsizliği kaldır. Hiç bişey yok kimse de bişey bilmiyor.

arkadaşlar çok yanlışsınız ama bak bela okumamak lazım :) .... millet vekili maaşları olsa bi gecede olur gider ama bizim iş hüsran....

günlerdi içim içimi yiyor, ne olacak diye foruma baktım hemen hemen herkes ben gibi.
ne hallere düşürdüler bizi... neler çektiriyorlar bize.. bunca işkenceden sonra bizden ne bekleyebilirler?

Arkadaşlar bulundugum okulda seçmeli olarak bilgisayar secilmedi norm fazlası durumdayım, hergün okula gitmel zorunda kalıyorum ve mesai bitimini bekliyorum , bu durum dogru mudur? 6 saat dersi olan arkadaslar norm fazlası olmuyorlar mı? benim secmeli derlerim secilirse norm fazlası durumdam kurtulur muyum?? Lütfen cevap bekliyorum

15 saati tamamlayamayan arkadaşlar mesai bitimine kadar beklemeyin.Okulda resmi olarak 15 saat bulunduktan sonra çekin gidin ve bunu belgelendirin yani size bir imza kağıdı hazırlansın her saat ona imza atın.Ama ders dışı hiçbirşey yapmayın.Yani size ders verilmediyse idari iş bilmem ne yok.Yanlış bilmiyorsam branş öğrtmenlerinin durumu bu.Belirsizlik var doğru bunu lehimize çevirmeliyiz kimsenin angaryacısı olmamalıyız evet zor insan çekiniyor idare ile ters düşmekten korkuyoruz ama idare bize işine gelince kuralları gösterip işine geldiğinde de angaryacı yapıyor kuralları çiğneyerek.Dik durmalıyız Allah yardımcımız olsun inşallah.

Binlerce insanın mağdur olduğu durumlarda hakkını bireysel olarak aramak sadece geçici bir çözümdür. Uzun vadeli çözümler için birlikte hareket edip hak elde etmek gerekir. Maalesef bu bilince erişmemiz zor gibi :(

ismailt' Alıntı:
15 saati tamamlayamayan arkadaşlar mesai bitimine kadar beklemeyin.Okulda resmi olarak 15 saat bulunduktan sonra çekin gidin ve bunu belgelendirin yani size bir imza kağıdı hazırlansın her saat ona imza atın.Ama ders dışı hiçbirşey yapmayın.Yani size ders verilmediyse idari iş bilmem ne yok.Yanlış bilmiyorsam branş öğrtmenlerinin durumu bu.Belirsizlik var doğru bunu lehimize çevirmeliyiz kimsenin angaryacısı olmamalıyız evet zor insan çekiniyor idare ile ters düşmekten korkuyoruz ama idare bize işine gelince kuralları gösterip işine geldiğinde de angaryacı yapıyor kuralları çiğneyerek.Dik durmalıyız Allah yardımcımız olsun inşallah.

böyle olduguna emin misin 15 saatten sonra gitmeyebilirmiyiz, köy okulundayım hergün mesai bitimini bekliyorum

ikiye bölünüp iki tarafta kendine çekerse olacağı bu değil miydi?
formatör isteyenler/istemeyenler!
herkes formatörlüğü isteseydi böyle mi olacaktı durumunuz...
neyse birşey demiyorum...

EynelMefer' Alıntı:

hocam formtörlük senn okulunda çekilir bir görevlendirme olabilir ama tüm okulları öyle düşünme.Ben iki farklı okulda formatörlük yaptım ve şuanki okulumda, değil öğretmenlik hayattan soğudum istifanın eşiğinden döndüm hala da aklımdan silmiş değilim.

enigmawall' Alıntı:
ismailt' Alıntı:

böyle olduguna emin misin 15 saatten sonra gitmeyebilirmiyiz, köy okulundayım hergün mesai bitimini bekliyorum

esas sen bunu sorduğuna emin misin hocam? sen öğretmensin, 10 saat dersin varsa girersin dersine ve çeker gidersin evine.. idare 5 saat isterse idari görev verir, o zaman da 15 DERS saati doldurursun ve evine gidersin...formatör değilken diğer branş öğretmenlerinden farkınız ne?

EynelMefer' Alıntı:

Hocam formatörlük isteğe bağlıdır angarya yasaktır. Yıllarca isteyen istemeyen kişilere Egitek genelgesi ile formatörlük verildi. Şu anki durumun kimsenin formatörlük istemesi yada istememesi ile ilgili değil!
Bakanlık görevlendirme öğretmen çalıştırmayacağım çalışacaklarsa (ilçe/il için) 15 saat derse girsin şeklindeki yazısı sebebiyle / il mem-valiliklerin duruma yönelik tavırları ile ilgilidir(Bazıları bakanlık yazısını bekliyor-bazısı beklemeden yapıyor). Okulunuz,idarecileriniz uyumludur formatörlük yaparsınız, istemezseniz yapmazsınız, durumu sebebi ile formatör zorlayamazsınız.
Keşke bakanlık her B.T. sınıfına bir B.T. öğretmeni norm kadrosu verse ama verilmiyor 19 yıldır bu iş görevlendirme ile yapılıyor, idarecilerin saçma sapan istekleri sanki zorunlu gibi yapılıyor.
Şu anki kanunlara göre norm derse göre veriliyor. Dersin yoksa normun yok! Peki şu yıllardır çıkması planlanan B.T Form(Koç) luk tanımı belli mi o da değil 12 Eylül 2012 deki videoyu izlediniz mi? Sadece orta ve büyük ölçekli okullara yapılabilir o da TTKB bu kararı onaylarsa deniyor . Diğer okullar yok yada kaç tane belli değil, farklı görevlerin üstümüze yüklenmesi an meselesi
Formatör öğrt. derse girmeye zorlayan önce 6-10 sonra 15 saate kadar derse giriğ maaş karşılığı diyen yine TTKB . bu ders meselesi olmasa her okula hem formatör hem B.T. öğrt kadrosu olabilirdi. Seçmeli dersleri 8 saatle sınırlayan dersi zorunlu yapmayan yine TTKB dir

meee meeeeee meeeee :mrgreen:
şakası bir yana zil çaldımı bir dakika durmuyorum. 15 saat ders + sınıf rehb. var. hangi tablet iyidir diyorlar bilmiyorum ben tablet öğretmeni değilim ben formatör değilim diyorum.

norm fazlası konuma düşen arkadaşlar kaç saat dersiniz varsa girin 15 saat i tamamlayana kadar da idari görev yapın ve alın ceketinizi gidin. norm fazlası öğretmenlerle ilgili çalışma yok demişler doğru demişler artık resen atamada yapmıyorlar her yer norm fazlası zaten sizi afganistana gönderecek halde değiller ya...

özetle maaşını al 15 saat derse gir norm fazlasıyım diye saçını beyazlatma relax ol.

Geri