kur bilgisayarınıza bağlı hiçbir sabit disk bulamadı

Kodla Büyü

fatihdemirekin

Site Gezgini
arkadaşlar xp yi kuracam kurma aşamasında :kur bilgisayarınıza bağlı hiçbir sabit disk bulamadı" hatası çıkıp duruyo.İnternetten araştırdım, sata harddiski anakarta tanıtmak gerekiyormuş ama bir türlü yapamadım. Yardımınızı bekliyorum çünkü uğraşmaktan bunaltı geldi artık.. Lütfen yardım..

fatihdemirekin' Alıntı:
arkadaşlar xp yi kuracam kurma aşamasında :kur bilgisayarınıza bağlı hiçbir sabit disk bulamadı" hatası çıkıp duruyo.İnternetten araştırdım, sata harddiski anakarta tanıtmak gerekiyormuş ama bir türlü yapamadım. Yardımınızı bekliyorum çünkü uğraşmaktan bunaltı geldi artık.. Lütfen yardım..
Hocam çift harddik mi kullanıyorsunuz.

http://www.frmpaylas.com/sata-diskl...rum.donanimhaber.com/m_1434571 ... tm#1439173[/url]

bendede bugun disk boot failure hatası verip duruyodu
diskim öldü herhalde :)

Bende iki tane Ram var. Ramlerden biri bozuk. Eğer bozuk rami takarsam ve xp kurmaya kalkarsam aynı hatayı veriyor. Ama tek Ram ile xp kurarsam hiçbir hata vermior. Ramden de kaynaklanabiliyor Harddiski görmeme sorunu . Sadece karşılaştığım bir olay .

@fatihdemirekin
SATA disk'in sürücünü bir disket sürücüye atıyorsun sonra Windows kurulumun hemen başında SCSI disk kuracaksan F6 bas filan der ona basip disketten sürücüyü yükleyip diski tanıtman gerekir.

@mirayabravci
disk boot failure hatası ara sıra banada yağıyordu reset attinca diski görüyor bazen görmüyordu. geçen banada yapti ve gitti herhalde dedim SATA diskin yerini değiştirdim düzeldi Bir sonraki Boot Failure kadar böle davam :)

backir arkadaşıma katılıyorum
eğer bilgisayarın dizüstü ise (yeni modellerde) setup tan sata disk kapatman lazım daha sonra kurabilirsin

Geri