Kur-ani Kerim öğrenmek için program?

Kodla Büyü

botett

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar çocuklar için Kur-an i kerim öğretici program tavsiyesi olan var mi..

Programların işe yarayacağını çok düşünmüyorum. En azından bizimkinde işe yaramadı. Çok ilgisini çekmedi. Yazın açılan Kur'an kursları daha etkili öğretiyor. 2 haftada öğrendi.

İyi bir kurs hocası ile sosyal ortamda daha iyi öğrenme sağlanır. Bazı yaz kurslarında çeşitli sosyal aktiviteler de yapıyorlar. Çocukların daha çok hoşuna gidiyor.

Programların işe yarayacağını çok düşünmüyorum. En azından bizimkinde işe yaramadı. Çok ilgisini çekmedi. Yazın açılan Kur'an kursları daha etkili öğretiyor. 2 haftada öğrendi.
Hocam nerede bir kurs bu. 1.5 ay 10bin tl verdim yaz okuluna yazdırdım, eve Hoca aldım, kendim TV'den diyanet öğretiyordu pandemide denedim şimdi tekrar bir kursa yazdırdım Elif ba yı bile bilmediğini fark ettim geçen hafta:) Yaşı mı küçük bizimkinin sizin kursun mu bir bildiği var.

Hocam nerede bir kurs bu. 1.5 ay 10bin tl verdim yaz okuluna yazdırdım, eve Hoca aldım, kendim TV'den diyanet öğretiyordu pandemide denedim şimdi tekrar bir kursa yazdırdım Elif ba yı bile bilmediğini fark ettim geçen hafta:) Yaşı mı küçük bizimkinin sizin kursun mu bir bildiği var.
Bizimki şu an 5. sınıf. Geçen yaz gitti kursa. Kızımı da verecektim ama 1. Sınıftan itibaren alacaklarmış. İnşallah bu yaz abisiyle gidecek. Kendisi de çok istiyor. Geçen yaz diyanetin küçükler sınıfına gitti
Değerler eğitimi olarak birşeyler öğrendi. O yaş gurubun nasıl ne kadar öğretecekler bilmiyorum. Yaşın etkisi vardır ama bacanak kızını kreşe göndermişti o da o yaşta öğrenmişti hocam.

Konuştuğumda küçükler de öğreniyor ama az daha yavaş demişlerdi. Diyanetin kursunda harfleri öğrenmişti.

Bildim ki kimsenin bişey bildiği yok. Naçizane tavsiyem odur ki, çocuğunuz yatmadan 15 dk baksanız beraber baksanız yeter.
Esen kalın

Başlık "Kur'an-ı Kerim'i arapça musaftan okuyabilmek,tekrar edebilmek için program" olmalı.

Kur'an-ı Kerim insanın ikiz kardeşidir. Bunu öğretecek bir program olduğunu sanmıyorum.

ne okuduğunun (fatihanın bile) anlamını bilmeyen ve yaşantısı da uzak hafız dediğimiz insanlar çok fazla.Hafız demek koruyan demek. Yaşantısı ile koruyabilse de öyle gelecek nesillere örnek olarak aktarabilse.

Hatim ise Resulullah efendimiz gerçek manada Kur'an-ı Kerim'i 23 sene de hatmetmiş. Öyle arapçasını anlamadan ve yaşantında görmeden hatim olmaz sanırım. Ama arapça okumanın sevabı var mı? Var

İnşallah faydalı olur hocam. Her seviye(ilkokul, yetişkin...) için ayrı.

Ben çocuğum için alim çocuk satın aldım. 150 tl ye.Kur'an Kursu anaokuluna gidiyor buradan da çalışıyor iyi oluyor

Arkadaşlar çocuklar için Kur-an i kerim öğretici program tavsiyesi olan var mi..

Bulunduğunuz illerde biraz araştırma ile bulabileceğiniz yerler vardır. 5 yaşında okuma yazma bilmeyen çocuklara öğreten yerler var. Okuma yazma bilenler için zaten sorun yok.

Bir Hocanın dizinin dibine çökmeden çok zor oluyor hocam. Tecvidle beraber öğrenmenizi tavsiye ederim.

Geri