kullanıcı hesapları silinmiş. acil yardım lütfen...

Kodla Büyü

seraydın

Aktif Üye
arkadaşlar bir tenefüs pc yi kapatım nöbete gittim. öğrenciler içerdeydi.geldiğimde pc açıktı. administrator hesabıyla. bütün kullanıcılar silinmiş.ne dosyalarım var ne programlarım, ayarlarım hepsi gitmiş. yerine sanki başka bir pc gelmiş. ne yapabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim.

Hocam dosyalar ya da programlar silinmemiştir..adminle giriş yapıldıgı icin masaüstü ve programlar boş gösteriyordur...c:program files/kullanıcılar klasörüne girin orda yazan kullanıcı isimleri olmak zorundadır,kullanıcı ismini yeniden öğrenip oturumu kapatın bu seferde kullanıcı ismiyle giriş yapmaya çalışın..ayrıca kullanıcılardan desktop/masaüstü ne gecersiniz orda bulunan klasörlerinizi alabilirsiniz.. bu arada vistayı artık bırakıp win72ye gecmenizi tavsiye ederim

yereldeki administrator hesabının şifresini boş bırakmamak lazım, bunu bilen kullanıcıyıda silmiştir zaten, geçmiş olsun.

Lovex72' Alıntı:
Hocam dosyalar ya da programlar silinmemiştir..adminle giriş yapıldıgı icin masaüstü ve programlar boş gösteriyordur...c:program files/kullanıcılar klasörüne girin orda yazan kullanıcı isimleri olmak zorundadır,kullanıcı ismini yeniden öğrenip oturumu kapatın bu seferde kullanıcı ismiyle giriş yapmaya çalışın..ayrıca kullanıcılardan desktop/masaüstü ne gecersiniz orda bulunan klasörlerinizi alabilirsiniz.. bu arada vistayı artık bırakıp win72ye gecmenizi tavsiye ederim
hocam benim kullanıcılar yok tek bir kullanıcı kalmış. başka bir kullanıcı da yok, dosyalarım da yok, ilginçtirki yüklediğim programlar da yok. hiç biri yok....

Hocam bu bir virüs. Birisi bilgisayarınıza söz konusu virüsü bulaştırmış.
Benim başıma gelen hikayede bilgisayar sürekli inglizce hata mesajları veriyordu.
Windows+R -->iexplore yazıp bilgisayardan internete bağlanabilirsiniz.
Dosyalarınızı aslında silinmedi fakat gizli yapıldı ve sistem klasörü gibi gizlendi.

Ben durumu nasıl çözdüğümü beliteyim:
Önce bilgisayarın sistem dosyalaarına virüs bulaştığına emin olduğum için
1)Windows 7 Cdsini kullanarak Windows 7yi DVDden kurdum. Fakat c'yi biçimlendirmedim çünkü masaüstü ve belgelerimdeki dosyalarımı kuratmam gerekliydi.
2)Dosyalrım hala gözükmüyordu bu yüzden Hasari hocamın sistem dosyalrını görünür yap aracını Yönetici olarak çalıştırdım: guvenlik-antivirus-spyware-vs-f48/kaybolan-dosyari-gorunur-yapma-dosya-var-ama-gorunmuyor-t40601-15.html
3)Malesef uzun bir süre sanırım c'de olduğu için Windows 7 engeeldi .Defalarca denemden ve kodları cmd'de elle yamamdan sonra D'deki doyaları görebildim. Sonrasında da C'dekiler de göründü.

Çok iğrenç bir virüs umarım bilgiler faydalı olur.
Eğer hiç bir şekilde dosyalar gözükmezse Pardus kurarak dosyalarınızı kurtarabilirsiniz.

bir de acaba geçmişte bilgisayarda yapılan işlemleri görüntüleyebileceğimiz bir program varmıdır ki

sınıf öğretmenlerinden brinin de başına böyle birşey gelmişti.. kullanıcı dosyalrı bir yere kopyalanmış ve admin olarak tüm ayarları değişmiş biçimde yeni bir kullanıcı açılmıştı..

sizin sorununuzla aynı mı emin değilim, ama hocanın kullanıcı hesabının açılması için ntuser dosyasını güncellemiştim.
sorun da şuydu : windows yerel saklanan profile ulaşamıyor.
sorunun çözümüne dair link verecektim ama okuldayım ve sayfalara açılmıyor :shock:

ya arkadaşlar yine aynı şey oldu. biri bişey yapıyor. geliyorum bakıyorum, benim kullanıcılar belgeler yok exper oturumu açılıyor. bütün ayarlamalar belgeler programlar sıfırlanmış. kullanıcılarım yok.parola koyamıyorum.delirecem yaaaaaa

Geri