Kuizzz Uygulaması

Kodla Büyü

orangeroom

Site Gezgini
Merhaba arkadaşlar,
BT Laboratuarında bir süredir www.kuizzz.com adresini kullanarak kuiz yapıyorum. Öğrenciler için çok faydalı oldu, dersin akışını değiştirdi. Wireless internet devreye girdiğinde, tabletlerle de rahatlıkla kullanılabilir, şimdilik cep telefonlarından ve laboratuardaki bilgisayarlardan sisteme giriyorlar. Kahoot uygulamasına benzer bir sistem, öğrenciler bir kodla tahtaya bağlanıp, hem yarışıyor, hem de sınav oluyorlar. Sistem, öğrenci numarasına göre kayıt tuttuğu için, öğrenci gelişimini grafik olarak görebiliyorum, excel olarak bilgisayarıma indirebiliyorum, sınav bitince tahtadan soruları cevaplayıp, hangi soruya hangi yanıtlar verilmiş görebiliyorum. Felsefe dersi için de, bir sınıfta uygulama yaptık, etkili oldu. Sınav öncesi, sınavı başlatıp üretilen kodu öğrencilere dağıtarak, istedikleri zaman soruları cevaplamalarını istedim, bu da başarılı oldu. Sizlere de denemenizi tavsiye ederim.
Öğretmenler : www.kuizzz.com adresinden soru ekliyor.
Öğrenciler : play.kuizzz.com adresine girip, üretilen kodu ekrana yazıp, sisteme bağlanıyorlar.

Geri