KU-AN'I KERİM VE EZAN OKUMA YARIŞMASI ACİL YARDIM LÜTFEN...

Kodla Büyü

devmat71

Site Gezgini
Değerli hocalarımdan ricam olucak. Okulda kuranı kerim ve ezan yarışması düzenlenecek bunun için exel yada başka bir programda 5 jüriden alınan puanların aritmetik ortalamasını alıp bu puanları büyükten küçüğe isimle beraber birinci ikinci ..şeklinde sıralama yapmam gerekiyor . lütfen yardımcı olabilecek yardımsever hocalarıma sesleniyorum

jürilerin isimlerini yukarıdan aşağı yaz. soldan sağa verecekleri puanları yaz. en sonuna bu hücrelerin ortalamasını ort fonksiyonuyla aldır. ort notlarının olduğu hücreleri büyükten küçüğe sırala. büyük fonksiyonuyla 1,2,3,4,5 büyüklüğü yazdır.

DEĞERLİ HOCAM DENEYECEĞİM DEDİĞİNİZİ YAPABİLİRSEM AMA BİLGİSAYAR ÖĞRETMENİ DEĞİLİM EXEL İLE HİÇ ARAM YOK O YÜZDEN BURAYA YAZDIM BU İŞ BANA KALDI YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

eklediğiniz dosyada istediklerinizi yapmışınız zaten ilave olarak sadece veri sekmesinden filtre yada sırala özellikleri sizin işinizi görecektir.

Ekli dosyalar

• deneme.rar
    7.7 KB · Görüntüleme: 40
kuranıkerim yarışmasında birinci olanı da paylaşın dinleyelım hocam

• Beğen
Tepkiler: bt^
bilisimkml' Alıntı:
eklediğiniz dosyada istediklerinizi yapmışınız zaten ilave olarak sadece veri sekmesinden filtre yada sırala özellikleri sizin işinizi görecektir.

Ekli dosyalar

• denemeSON SAYFA 2.rar
    8.3 KB · Görüntüleme: 50
SAYIN HOCALARIM TEK İSTEDİĞİM EN YÜKSEK PUANI HANGİ YARIŞMACI ALDIYSA SIRALANMIŞ HALDE İSMİ VE PUANI TABLODAN AYRI BİR YERDE YAZSIN LÜTFEN İSTEĞİMİ HOŞGÖRÜN ALLAH RIZASI İÇİN Bİ YARDIMCI OLUN

selamlar
biraz geç oldu ama konuyu yeni gördüm, kendi hazırladığım ve kullandığım programcığı gönderiyorum, önümüzdeki yıllarda kullanılır

Ekli dosyalar

• KURAN_YARIŞMASI_PUAN_CETVELİ .rar
    504.8 KB · Görüntüleme: 86
kuranıkerim yarışmasında birinci olanı da paylaşın dinleyelım hocam

EYWALLAH PAYLAŞICAM TABİ

Sonuç ne olmuş ?

• Beğen
Tepkiler: bt^
Geri