Kredi Dosya Masrafı İadesi

Kodla Büyü
bende 2013 Ağustos ayında 1830 TL masraf ödedim ve tüketici hakem heyetine başvuruda bulundum bunun 280 civarı ı sigortaymış onu alamayacağımı 1550 TL civarını geri alabileceğimi söylediler ve başvuruda bulundum 3 ay doldu ama ses soluk yok zaten 1192 TL yi geçtiği için karar bağlayıcı değilmiş Tüketici mahkemesine başvurmam gerekmiş bir sonuç çıkarsa tüketici Mahkemesine giderim ama ne kadar sürede sonuçlanıyor.Her başvuran için aynı süremi?

bilisimci_009' Alıntı:
bende 2013 Ağustos ayında 1830 TL masraf ödedim ve tüketici hakem heyetine başvuruda bulundum bunun 280 civarı ı sigortaymış onu alamayacağımı 1550 TL civarını geri alabileceğimi söylediler ve başvuruda bulundum 3 ay doldu ama ses soluk yok zaten 1192 TL yi geçtiği için karar bağlayıcı değilmiş Tüketici mahkemesine başvurmam gerekmiş bir sonuç çıkarsa tüketici Mahkemesine giderim ama ne kadar sürede sonuçlanıyor.Her başvuran için aynı süremi?
3 ay içinde karar vermesi gerekiyor hakem heyetinin. Ancak resmi yazışmalardan dolayı sonucun size ve bankaya tebliği daha uzun sürebiliyor. 4 ay dolduğunda hala postadan sonuç gelmediyse gidip sorun hakem heyetine.

Arkadaşlar...
Biz ev kredisi çekmiştik. 1 yıl sonra yapılandırma yapalım dedik. diğer bankalara göre hatta yeni kredi çekecek müşterilerine göre fazla faizle yapılandırma teklif ettiler. Bende kızdım. başka bankadan daha düşük faizli kredi çektim.
buraya kadar herşey normal. bundan sonra eski bankayı tüketici hakları hakem heyetine verdim. dosya masrafları ve ipotek fek ücretini ayrı ayrı verdim.
ipotek fek ücretini 2 ay gibi bir sürede aleyhimize sonuçlandı. ve banka itiraz etmeden paşa paşa geri ödedi. nakit olarak. 200 TL.
dosya masrafı ise 950 TL civarında idi. tüketici heyeti yine aleyhime karar verdi. fakat banka karşı dava açtı. bende tanıdık bir avukata verdim dosyayı. 7-8 ay gibi bir süre sonra haber geldi. mahkemeyi kazandık. fakat banka yine ödeme yapmadı. Buna karşılık avukatım haciz yoluna gitmiş. VE PARAYI ALDIK.
Sözün Özü: Hakkınızı sonuna kadar arayın.

Arkadaşlar bende faklı zamanlarda Halkbankası'ndan kredi kullandım.(son 5 yıl içerisinde 4 kez kredi). Kredilerin dosya masraflarını nasıl alabilirim. biraz araştırma yaptım ama acemi olduğumdan yanlışlık yapmak istemiyorum. Yardımlarınız için tşkleri

mevcut' Alıntı:
bilisimci_009' Alıntı:
3 ay içinde karar vermesi gerekiyor hakem heyetinin. Ancak resmi yazışmalardan dolayı sonucun size ve bankaya tebliği daha uzun sürebiliyor. 4 ay dolduğunda hala postadan sonuç gelmediyse gidip sorun hakem heyetine.

Dün Tüketici Hakem Heyetinin kararını aldım. benim lehime karar vermiş ve bankanın 1550 lira ödemesine .Dosya masrafı ile birlikde kredi kartı aidatını vermiştim. Ama banka sadecehesabıma 30 TL kredi kartı aidatını yatırmış 1550 TL yi yatırmamış
Benim Şu an ne yapmam gerekiyor.Daha önce bu durumu yaşayan ve ödemeleri geri alan arkadaşlar varsa bilgilendirirse sevinirim

Madem normal şartlarda dosya masrafları hakem heyetine başvurunca geri veriliyorsa o zaman neden banka dosya masrafı alıyor ki?Yani normal şartlarda dosya masrafı alma uygulaması yanlışsa neden banka alıyor?

aralık 24 'ünde ev krediis için davam var arkadaşlar. tüketci mahkemisen gittim dava açmam gerektiğini söylediler bende davayı açtım 15 gün sonra bakalım dava ne olacak merakla bekliyorum.

fat32man' Alıntı:
Arkadaşlar bende geri iade için bankadan sözleşme ıvır zıvır fotokopisi almak için dilekçe verdim fakat kredi başvurusunda kendi el yazımla not tutmuşum "yukarda yazılı komisyon faiz ücretleri pazarlıkla anlaştım ödemeyi kabul ediyorum" diye ve altını imzalamışım. Unutmuşum bankadan evrakları isteyince jeton düştü. Hakem heyetindeki bayan sen geri alamazsın dosya masrafını dedi. Sizcede alamazmıyım ne düşünüyorsunuz.
ben de aynı durumdayım. dün THH'ne başvurdum tüm evraklarla. böyle bir yazıyı ben de yazmıştım. hakem heyeti bana da alamazsınız dedi. ama alanlar olmuş.

mantıken almaman lazım.
baksana
pazarlıkla anlaşmıssınız. biriniz 5 biriniz 3 demiş 4 te buluşmussunuz.

öyle anlaşıluyor yani

Geri