Kredi çekerken kesilen sigorta parasını bankada bırakmayın

Kodla Büyü

teksen

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Seçkin Üye
Tüketiciler Birliği Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Dinç, 10 yıl geriye dönük olarak bankadan kredi çekerken kesilen sigorta, dosya ve diğer masrafların geri alınabildiğini söyledi.

Dinç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bankaların yaptıkları işlemlerden 30 kalemden fazla tahsilat gerçekleştirdiğini belirtti.

Bunların büyük kısmının hizmet karşılığı alınan paralar olmadığını savunan Dinç,
"Örneğin krediyi çeken vatandaşın talebi olmadan sigorta adı altında meblağlar kesiliyor.
Zaten kredi alırken güvence olarak birçok şey isteniyor.
Bunlara rağmen bankalar sigorta parası keserek, vatandaşı mağdur ediyor.
Vatandaş ise bu parayı ancak kendisinden kesildiği zaman farkına varıyor” diye konuştu.
http://ekonomi.milliyet.com.tr/kredi-ce ... efault.htm

bunlar konuşuyor yazıyor milleti bankaya kışkırtıyorlar sonra arkası bağ duvarı.Kardeşim sen ne işe yararsın git üsttekileri zorla adam gibi kanun çıkarın olsun bitsin.Olan ney?Banka belgeleri çıkartmak sunmak için bile sana fatura çıkartır.Benim bankadan 1000tl alacağım var gittim müdürle görüştüm.Var git işine hocam dedi.Sonra 4 sene sonra borcun bittiğinde öyle bir fatura çıkartırız ki sana dedi.Bunlar aynen ebs gibi

beni yazın sigorta yapmadınız diye aradılar hemde üstüne birde ceza eklemişler.. neyse 250 tl ödedim..

birde aylar sonra beni aradılar ya bunlar.. bunun için 10 tl bilgilendirme parası çekmişler hesaptan..

ulan sigortayıda anladıkta 10 tl bilgilendirme neyin nesi..

resmen haram..

güya faizsiz bankacılık yapıyorlar.

Allah belalarını versin..

KUVEYT TÜRK..

Geri