KPSS Lise olarak 87 Aldım

Kodla Büyü

tati

Seçkin Üye
Seçkin Üye
ortaöğreitm olarak sınava girdim ve 87 aldım ve 6200 sıradayım meb den bıktım :) diğer kurumlara atanabilmem kolay olur mu ? kasım ortasından itibaren başvurular başlayacaktır.

hocan-m atanamazsınız malesef. çünkü danıştay kararı var ortada. üniv mezunu olduğunuz için haksız rekabet oluyor

40 tl+sınava giderkenki yol parası+emek+(belkide görev çıkacaktı)90 tl= boşa gitmiş.. :mrgreen: bir alt öğrenimden kpssye giremiyorsunuz. çalışıp çalışmamanız farketmez. ünv. diploması varsa olmaz.

hasanemre' Alıntı:
hocan-m atanamazsınız malesef. çünkü danıştay kararı var ortada. üniv mezunu olduğunuz için haksız rekabet oluyor

Çok mantıksız bi karar, zaten ancak Türkiyede böyle bir karar verilebilir... :scared:

niye üniversite mezunu biri herhangi bir memur kadrosuna atanamaz mı? Zaten maaşı üni mezununa göre daha az olacaktır. bu da isteyenin kendi kararı...

Kpss'nin geriye dönük uyumluluğu yok :D Son hangi basamaktaysan o geçerli =)

kılavuzda üniversite mezunları başvuru yapamaz diye bir ibare var diye hatırlıyorum.

2.1 BAŞVURU KOŞULLARI
Bu sınava ortaöğretim okullarından, ön lisans programlarından mezun olanlar ile sınava başvuru sırasında mezun durumda olmayan ancak sınavın geçerlik süresi (iki yıl) içinde ortaöğretim / ön lisans düzeyinde mezun olabilecek durumda olan adaylar başvurabilecektir. 9-18 Nisan 2012 tarihlerinde 2012-KPSS Lisans başvuruları alınmış olduğundan, 18 Nisan 2012 tarihi itibariyle bir lisans diploması almaya hak kazanan adaylar 2012-KPSS Ortaöğretim/Önlisans’a başvuramazlar. Başvuru koşullarından herhangi birine durumunun uymadığı tespit edilen adaylar, sınava alınmış olsalar bile bu sınav sonucu ile elde ettikleri hiçbir haktan yararlandırılmazlar.

Siz başvuru yaparken yanlış yapmışsınız zaten. Madde açık

kpss ile başka bir memurluğa atanmak istiyorsanız, önce istifa edeceksiniz, 1 yıl bekleyeceksiniz. 1 yıl içinde hiç bir yere başvuramazsınız. sonra çift yıllarda yapılan lisans düzeyinde kpss'ye gireceksiniz. ondan aldığınız puan ile tercih yapacaksınız. artık şansınıza atanırsanız.

hocam madem öğretmenlik istemiyosun düz memurluk istiyosun kpss yle falan uğraşma kurumuna bi dilekçe yaz geri hizmete alınmak istiyorum diye bakalım ne yapacaklar

Geri