Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Konut sigortası zorunlu mu?

Konu, 'Her Telden' kısmında jumper34 tarafından paylaşıldı.

1. jumper34

jumper34 Site Gezgini

Arkadaşlar ev alanlara bir sorum var: Evi alırken bankanın zorla yaptırdığı konut sigortasını (dask değil) yenilememe şansım var mı? Banka her yıl otomatik yeniliyor. 250 tl gibi bir bedeli var yıllık. Dask ı anlarım da buna itiraz edip sonuç alan var mı içinizde.
    Teşekkürler

2. aak

aak Süper Üye Süper Üye

Hocam şuan ev bankaya ait olduğu için riske girmiyor. Sanıyorum yaptırmama şansınız yok.

3. wake__up

wake__up Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam beni arıyorlar başka bankadan yaptıracağım siz yapmayın diyorum 2 senedir yaptırmadım. fakat faydası da cok mesela tesisatı ücretsiz yaptırmıştım sigortadan.

4. jumper34

jumper34 Site Gezgini

Hocam evi alırken evet zorunlu tutuyor onu biliyorum. Benim derdim diğer yıllarda yaptırmamak. Sonuçta alırken yaptırdık ve 1 yıllıktı bitti. Yenilememe şansım olur mu onu merak ediyorum? Yapılan sözleşmelere baktım. Her yıl yenilenmesi yönünde imzalar atmışız. Banka kendini garantiye almış yani. Ama artık yenilenmesin diye bankaya talepte bulunsam veya hakem heyeti vs bir sonuç çıkar mı onu merak ediyorum.

5. wake__up

wake__up Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam yazdım ya bende ilk yıl mecburen yaptırdım ikinci yıl aradılar sigortanın süresi doluyor diye dedim ki siz yapmayın baskasına yaptıracağım sonrasında unutuyorlar seneye aynı senaryo tekrar bu 3.yılım 1kez yaptırdım fakat dediğim gibi yararı da cok.

6. bomax01

bomax01 Süper Üye Süper Üye

Bende yaptırmıyorum. Sadece dışarıdan DASK yaptırıyorum. Onuda bankaya götürdüm gerek yok dediler. Kredi devam ediyor.

7. kendir_li

kendir_li Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Her yil yenilenmesi yönündeki maddede aynı banka şartı yoksa wake_up hocanın taktigini uygulayabilirsiniz.
    Madde olmasaydi hakem heyetinden olumlu sonuç kesin alırdınız. Yinede zorunlu bizden yaptiracaksin derlerse dilekçe ile yaptirmamak istediginizi her sene beyan edin, kredi bittikten sonra o dilekcelerle hakem heyetine giderek topluca geri almaya çalışabilirsiniz.

8. ctrl+alt+delete

ctrl+alt+delete Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

valla hocam benimde kredimin 1 senesi doluyor senin taktiğini deneyecem

9. eskisehir_bilisim

eskisehir_bilisim Seçkin Üye Seçkin Üye

Vakıfbank'tan kredim vardi. Gecen gün aradılar Konut sigortası artık zorunlu değil istermisiniz dedi

10. jumper34

jumper34 Site Gezgini

Hocam sigorta poliçesinin süresi bittiğinde otomatik yeniliyorlar. Sizinki gibi unutma unutturma oyalama yapamıyorum maalesef. Başkasına yaptıracaksan eski poliçe son gününe kadar yeni poliçeleri bankaya beyan et diyorlar.

wake__up bunu beğendi.
  11. namaldish

namaldish Seçkin Üye Seçkin Üye

hangi sigorta firmasıysa o firmanın sigorta iptal formu vardır. o formu doldurup mail yada fax ile iptal edebilirsiniz. Avivasa ile bu şekilde çözmüştüm ben olayı. sigorta firmasının müşteri hizmetlerini ararsanız sizi yönlendirirler.

12. hagi10

hagi10 Üye

Konut sigortası zorunlu değil. İptal ettirebilirsiniz bankayla iletişime geçip iptal etmek istediğinizi belirttiğinizde size zorunlu diyor ve iptal etmiyorsa o zaman hazine müsteşarlığı sitesine girip oradan (tam olarak linkini unuttum https://www.hazine.gov.tr/tr-TR/Sayfalar/Hakkimizda-SDK şu link olabilir) şikayet talebinde bulunun ondan sonra bak bakalım iptal ediyorlar mı etmiyorlar mı saygılar

dndd bunu beğendi.
  13. melobady

melobady Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam dask harici hepsi yalan zorunlu derlersede bilki kandirmaca.. bana 3 tane sigorta yaptılar, sonradan ogrendim ki zorunlu değil, sikayet vara bi yazi yazdım, digerlerini paşa paşa geri ödediler

14. Buzkırıcı

Buzkırıcı Hiperaktif Üye Hiperaktif

şimdi bu konuda bankada idim az önce çıktım bankadan.evim paket sigortasını yaptırmak istemiyorum dedim haftaya dilekçe vereceğim.dilekce alıp sigorta şirketine bildiriyorlar

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal