Konut Sigortası

Kodla Büyü

yeniceli2001

Aktif Üye
Değerli arkadaşlar hepimiz öğretmeniz,

Konut sigortası yaptıran arkadaşlar hangi firmalara güveniyor, hangi klozları seçiyor? limitleri ne belirliyor? 10 yılını doldurmuş eloktronik cihazlar için hangi sigortaalr onarım sağlıyor? sormak istediklerim bunlar(konu olarak burası uygun mu bilemedim ama sizlerin fikrini almak ve tecrübe paylaşımı için iyi olacağını düşündüm)

Islak zemin hasarları ve kombi hasarı şart ama mesela evdeki buzdolabı bu kapsama giriyor mu araştırmadım. Tecrübe eden var mı? ikinci el buzdolabı, çamaşır makinası, vs. mesela?

suyla alakalı şeyler kapsama girmiyor balkondan su basması hariç.

suyla alakalı şeyler kapsama girmiyor balkondan su basması hariç.
girer, çatıdan su akması, zeminden duvarların dökülmesi, bunların boyamasını filan yapar. tesisat borun patladı, su basyı, laminantı katşılar, hatta zarar gören mutfak dolabını bile karşılar

girer, çatıdan su akması, zeminden duvarların dökülmesi, bunların boyamasını filan yapar. tesisat borun patladı, su basyı, laminantı katşılar, hatta zarar gören mutfak dolabını bile karşılar
bende seneler önce aksigorta ypmıştım kesinlikle karşılamadılar hatta karşılamamak için kırk takla attı gelen eksper pes ettirene kadar. yapmadıkları için sigortayı hemen iptal ettirdim.
sorun şuydu tezgahın altından kaçak vardı ve mutfak dolabı iç kısımları su eme eme zamanla şişmiş.(daire sıfır alınmıştı)

bende seneler önce aksigorta ypmıştım kesinlikle karşılamadılar hatta karşılamamak için kırk takla attı gelen eksper pes ettirene kadar. yapmadıkları için sigortayı hemen iptal ettirdim.
sorun şuydu tezgahın altından kaçak vardı ve mutfak dolabı iç kısımları su eme eme zamanla şişmiş.(daire sıfır alınmıştı)
Arkadaşım yeni aldığı evde musluktan taşan su dolabı, parkeleri bilimum ne varsa herşeyi bozdu. Evin zarar gören yerlerini komple yaptılar.

Benim evin de sigortası varken alt komşu banyodan su geliyor dedi. Sigortayı aradım gelip baktılar. Duşa kabin tesisatı ve silikonları düzeltip gitti usta.

Ama elektronik eşyalarda vs tutum ne olur ne gibi uygulama yaparlar bilmiyorum. Benim hdi sigorta idi.

arkadaşlar bu konut sigortası ne tam olarak ben kredi çekmiştim konut poliçesi diye bir şey var senelik 400 lira alıyorlar otomatik acaba bu da sigorta mi oluyor

arkadaşlar bu konut sigortası ne tam olarak ben kredi çekmiştim konut poliçesi diye bir şey var senelik 400 lira alıyorlar otomatik acaba bu da sigorta mi oluyor
DASK'ı demiyorsanız düz konut sigortası çeşitli durumlarda evde oluşacak hasarı tazmin etmek için yaptırılan bir çeşit sigorta. Farklı kapsamları var. Size poliçe karşılığında bir evrak vermiş olmaları lazım. Onda yazar neleri kapsadığı. İşte su basması olur, yangın olur, cam kırılması olur, vb. vb. böyle klozlar yazar neleri kapsıyorsa.

DASK'ı demiyorsanız düz konut sigortası çeşitli durumlarda evde oluşacak hasarı tazmin etmek için yaptırılan bir çeşit sigorta. Farklı kapsamları var. Size poliçe karşılığında bir evrak vermiş olmaları lazım. Onda yazar neleri kapsadığı. İşte su basması olur, yangın olur, cam kırılması olur, vb. vb. böyle klozlar yazar neleri kapsıyorsa.
dask ayrı bu ayrı hocam bir sürü evrak vermişlerdi ama nerede şimdi bilmiyorum bir bakayım tekrardan teşekkürler

zorunlu dask'ı internetten yaptırdıktan sonra sitede uygun fiyata (150 küsür tl) konut sigortası da yaptırdım geçen sene. yaptırma sebebimin tek nedeni ücretsiz hizmetleri kafama yatmasıydı. kombi bakımı, diş chek-up vb. Nasıl olsa kombi bakımı olacak bari sigortadan faydalanalım dedim. Geçenlerde aradım sigortayı, kombici ücretsiz yaptı bakımını. Poliçe evrakları mailinize gelir, işlemleri yapmadan önce poliçeyi iyice okumak lazım. Bazen kelime cambazlıkları ile poliçede olduğunu sandığınız şey istisna ile aslında olmayabilir.

Depremden etkilenen bölgede yaşıyorum. DASK in ve konut sigortasının ne kadar önemli olduğu depremden sonra daha iyi anlaşıldı. Daskın çeşitleri var. Tek tip sanmayın. Ve kredi olsun olmasın mutlaka yaptırın. Metrelerinizi doğru girdirin ve özellikle kasımdan önce yapılan dask ları güncellemeniz gerekiyormuş. Şu anda burada ağır hasarlı aynı bina için dasktan 200 bin alanda var 800 e yakın alanda var. Aynı şekilde konut sigortanızı da tam yaptırın. Senede toplamda belki 2 bin lira verirsiniz ancak böyle bir durumda evinizin değeri kadar da parayı almış olursunuz.

Son olarak konut sigortasının evdeki çamaşır makinesini tamir ettirmek dahil bir çok ayrıntısı da var. işinizi temiz yapın yaptırın.

Bu arada eleştiriye gerek yok. Depremin öbür yüzünü de yaşadık yaşıyoruz ve travma olarak hayatımız boyunca da yaşamaya devam edeceğiz. Erzincan nasılki hala toparlanamadı. Bu özellikle 6 ilin de toparlanması çok zor olacak.

vakıfbank güneş sigortadan konut sigortam vardı. fırtına nedeni ile balkonum daki masa ve sandalyeler uçtu, balkonumada yapısal olarak zarar verdi. sağolsun güneş sigorta balkonumu yaptırdı. kırılan ve uçan masa ve sandalyelerimin parasını ödedi.

Elektronik eşya 10 seneden eskiyse hiçbir sigorta karşılamıyor. 8 sene konut sigortası yaptırdım aralıksız en son benim sigortacı gitmiş bir arap sigorta şirketi bulmuş (orient) Çatı aktı diye yaptırdığım boyanın parasını apartmana ihtarname gönderip istedi (daha önce ak sigorta ödemişti para da istememişti) kanun var kat malikleri ödeyecek dedi (sanki ben çadırda kalıyorum. Diğerleri ödeyecekse ben sana neden sigorta ücreti ödedim) . Ödediğim sigortanın üstüne birde boya parası verdim.
Elektroniği unutun. Kimse yapmıyor araştırdım. Ama evin değeri için bile yaptırmamız gerekir. Çünkü dask sana çıkarıp 200-300 para verir en fazla. Ancak kaliteli bir sigorta şirketi bulun.

Elektronik eşya 10 seneden eskiyse hiçbir sigorta karşılamıyor. 8 sene konut sigortası yaptırdım aralıksız en son benim sigortacı gitmiş bir arap sigorta şirketi bulmuş (orient) Çatı aktı diye yaptırdığım boyanın parasını apartmana ihtarname gönderip istedi (daha önce ak sigorta ödemişti para da istememişti) kanun var kat malikleri ödeyecek dedi (sanki ben çadırda kalıyorum. Diğerleri ödeyecekse ben sana neden sigorta ücreti ödedim) . Ödediğim sigortanın üstüne birde boya parası verdim.
Elektroniği unutun. Kimse yapmıyor araştırdım. Ama evin değeri için bile yaptırmamız gerekir. Çünkü dask sana çıkarıp 200-300 para verir en fazla. Ancak kaliteli bir sigorta şirketi bulun.
İnsanları yanlış yönlendiriyorsunuz. 2 sene önce eşya sigortam vardı. Sadece 80tl 'ye yaptırdım. Site yeni olduğu için bir elektrik problemi yaşadık ve çamaşır makinesi ile bulaşık makinesi bozuldu. 1300 tl servis ücreti ödedim. Ve sigorta bunun 900 tlsini karşıladı. Az daha yüksek yatırsam hepsini alırdım.

İnsanları yine dask konusunda da yanlış yönlendiriyorsunuz. Deprem bölgesindeyim. Binam ağır hasarlı. Alt komşum 210 bin tl ben 300 bin tl(metre kareyi düzgün yazdığım halde kasımda güncellemek gerekiyormuş güncellemedim) üstteki komşularımdan biri ocakta yaptığı dask için 650 bin tl aldı/aldık. Aynı şekilde konut sigortası da 250 bintlye kadar değişen miktarlarda verecek.

• Beğen
Tepkiler: omd
İnsanlara fikir değil bilgi veriyorum.
1- sigortanızı okuyun elektrik arızası ile düşme-kırılma klozu aynımı. Sonra alt paragrafları okuyun ne yazacak
2-hiç rayiç bedel diye birşey duydunmu. Büyük şehirlerde nasıl bu durum biliyormusun. Bak bakalım 1,5 milyon bedeli olan evime dask kaç para verecek

Ekli dosyalar

• 86F9A2F3-CE6E-46DB-BE4E-39733682931A.jpeg
    86F9A2F3-CE6E-46DB-BE4E-39733682931A.jpeg
    133.8 KB · Görüntüleme: 28
İnsanlara fikir değil bilgi veriyorum.
1- sigortanızı okuyun elektrik arızası ile düşme-kırılma klozu aynımı. Sonra alt paragrafları okuyun ne yazacak
2-hiç rayiç bedel diye birşey duydunmu. Büyük şehirlerde nasıl bu durum biliyormusun. Bak bakalım 1,5 milyon bedeli olan evime dask kaç para verecek
Hakaret içerikli yazı yazan insanlara normalde yazmam. Hele de böyle bir deprem faciası yaşamış kayıpları olan bir insana bu şekilde yazan bir insanla işim olmaz ama insanları yanlış yönlendirmeye devam ediyorsunuz.

200 tl lik sigorta yatırmışsınız bu kadar veriyor diyorsunuz. Ben depremi yaşadım evim ağır hasarlı diyorum hala bana ders vermeye çalışıyorsun. Kendi şahitliğime mi inanacağım sana mi? Benim sigorta 300 veriyor. Aynı binada arkadaşım 650 aldı. Diğeri 700 küsür aldı. Neresini anlamıyorsun ALDI diyorum. Konut sigortasından da 200 küsür aldı. Daire değeri 2 milyon rayiç bedelinin yüzde 80 kadarını alabiliyor. Dolayısıyla 900 bin aldı. ALDI diyorum. Hala elindeki kağıdı yorumluyorsun.

Boşuna bana yazma seninle yazışmayacağım son kez insanlara doğru şahitlik için yazdım...

anadolu sigorta. elektronik cihaz teminatı var ama sanki 10 yaş altı cihazları kapsıyordu. 12 yıldır sürekli yaptırıyorum konut sigortası

Geri