Konica Minolta fotokopide şifreli yazıcı ayarlama

Kodla Büyü

sami55

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar okulumuzda fatihle verilen fotokopi makinasına herkes ne kadar çekim yaptı bilinmesi için herkese şifre verilmiş. Ben de şimdi makineyi yazıcı olarak kullanmak istiyorumama bir türlü yazdırma yapamadım. Tarayıcı olarak ayarlamayı başardım ama yazıcı olarak bilgisayara eklediğimde bir yerden şifre girmem gerektiğini düşünüyorum ama bulamıyorum bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.

hocam şifresiz yazması gerek ayarlarıyla ilgili bir sıkıntı vardır diye düşünüyorum

Yazıcının özelliklerine girin . Aygıt ayarları-> Yönetici -> Kullanıcı Girişi -> Kullanıcı girişini işaretlerin. İsim isteyi işaretleyin. Böylece öğretmenler bilgisayardan yazıcıya çıktı gönderirken kullanıcı adı ve şifresini girecekler. Böylece hangi öğretmenin ne kadar çıktı aldığı da öğrenilebiliyor. Kota konulabiliyor....Eğer kullanıcılara şifre atanmasaydı direkt gönderebilirlerdi. Şifre atandığı için gönderemiyorlardır...

Yazıcının "Yazdırma Tercihleri" ayar kısmında "Temel" sekmesinin altında sağ tarafta "Doğrulama/Hesap İzleme..." şeklinde bir buton var. Ona tıkladıktan sonra gelen ekrana Departman adı(Kullanıcı Adı) ve şifre girebilirsin.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    66.4 KB · Görüntüleme: 1,386
Yazıcının özelliklerine girin . Aygıt ayarları-> Yönetici -> Kullanıcı Girişi -> Kullanıcı girişini işaretlerin. İsim isteyi işaretleyin. Böylece öğretmenler bilgisayardan yazıcıya çıktı gönderirken kullanıcı adı ve şifresini girecekler. Böylece hangi öğretmenin ne kadar çıktı aldığı da öğrenilebiliyor. Kota konulabiliyor....Eğer kullanıcılara şifre atanmasaydı direkt gönderebilirlerdi. Şifre atandığı için gönderemiyorlardır...
Dün uğraştım yazdiramamistim Aynen dediğiniz gibi şifre girmek gerekiyormuş

Geri