Kodu Game Lab Öğreniyorum- materyal

Kodla Büyü
:idea: 40 indirme ama 4 yorum, ya indiriyorsan bir teşekkür et destek ol yardımcı olmaya çalış ama nerde bizde o düşünce, indir kullan nasıl olsa paylaşılmış, şimdi bitsin bu çalışma 500 indirme olur ama 5 kişi teşekkür edip destek olur, hocam katkı sağlayacağım vaktim oldukça, tebrikler sizin gibi hocalar insanın motivasyonunu arttırıyor, kodu ile kaynak yok maalesef video çok var ama türkçe kaynak yok, program başlı başına süper kesinlikle derslerde kullanılması gerekiyor, öğrenciler bayılıyor ve 5.sınıflar bile rahatlıkla kullanabiiyorlar.
hocam bu arada nacizane tavsiyem açık akademi videolarının biraraya toplanmış versiyonu var bayağı büyüktü dosya boyutu 3,05 GB, bu videoyu sesli not olarak telefona sesimle kaydedip sonra bunları kolaylıkla worde yazı olarak aktarmıştım, bulursam paylaşırım sizinle, yoksa yaz yaz bitmiyor ve sıkıcı oluyordu :(

Çok haklısınız hocam. zümre arıyoruz yok, plan yok, materyal yok. Diğer derslerde liste liste kaynak çıkıyor. bilişimle ilgili bi kaç kaynak. bir kişi paylaşıyor herkes onu kullanıyor ve takdir teşekkür yok.

hocam emeğinize sağlık. çok teşekkür ederiz bu uygulamayı hangi sınıf düzeyi için anlatsak daha çok verim alabiliriz?

Çok teşekkür ederim hocam. Böyle bir çalışmayı yapmakla çok iyi iş çıkarmışsınız.
Bu programı ben de kullanmayı düşündüm ama önce benim Pentium Dual Core işlemcili bilgisayarımda denedim. Onu bile zorladı. Kaldı ki Vestel Promegalar tövbe kaldırmaz diye deneyemedim. Çok güzel bir uygulama o da iyi bilgisayarlar istiyor maalesef. Hiç Promegalara kurmayı deneyen oldu mu acaba?

arkadaşlar daha önce de burada paylaşılmış olan Kodu Game Lab programına yönelik eğitim sitesindeki(https://www.acikakademi.com/portal/egitimler/kodu.aspx)
videoları sırasıyla izleyerek bir kodu game kullanım materyali oluşturmak istiyorum, gelecek yıl 6. sınıflar için bu programı öğretmeyi planlıyorum. Ama internette yaptığım araştırmada herhangi bir yazılı kullanım klavuzu bulamadım. Bu sebeple sizlerden yardımcı olabilecekler varsa videoları paylaşalım ve 2017-2018 eğitim örğretimine hazır olacak güzel bir materyal tasarlayalım derim. Ben biraz başladım ilk sayfalarını örnek olsun diye paylaşıyorum. Çalışmaya katılmak isteyen arkadaşlarım benimle pm den iletişime geçebilir.

Evet Materyal hazır
Kodu Game Lab Klavuzu için link aşağıdadır arkadaşlar. Faydalı olmasını diliyorum. Yapıcı eleştirilerinizi beklerim.
http://www.eba.gov.tr/dokuman?icerik-id=6925b04cc98a8c30b4e88941ec3c264dff2a568f2a001

Programı Murat hocam sayesinde duydum, yeni müfredat tanıtım sunularında da varmış. Kitap çalışmanız gerçekten takdire şayan , kodu game lab programını da inceledim ve derslerimizde kullanılabilir. Kaynak ararken tekrar sizi ve çalışmalarınızı gördüm.

Üstteki arkadaşımızın dediği gibi bilişim konusunda kaynak sıkıntımız var , zümrelerimiz yardımcı olmayı bırakın bir teşekkürü çok görüyor .

Elinize emeğinize sağlık hocam , bilgi paylaştıkça çoğalır ve meyve veren ağaç taşlanır , ideallerinizin umutlarınızın bitmemesi dileğiyle ...

Geri