Kodu Game Lab Öğreniyorum- materyal

Kodla Büyü

bilisimci61

Süper Üye
Süper Üye
arkadaşlar daha önce de burada paylaşılmış olan Kodu Game Lab programına yönelik eğitim sitesindeki(https://www.acikakademi.com/portal/egitimler/kodu.aspx)
videoları sırasıyla izleyerek bir kodu game kullanım materyali oluşturmak istiyorum, gelecek yıl 6. sınıflar için bu programı öğretmeyi planlıyorum. Ama internette yaptığım araştırmada herhangi bir yazılı kullanım klavuzu bulamadım. Bu sebeple sizlerden yardımcı olabilecekler varsa videoları paylaşalım ve 2017-2018 eğitim örğretimine hazır olacak güzel bir materyal tasarlayalım derim. Ben biraz başladım ilk sayfalarını örnek olsun diye paylaşıyorum. Çalışmaya katılmak isteyen arkadaşlarım benimle pm den iletişime geçebilir.

Evet Materyal hazır
Kodu Game Lab Klavuzu için link aşağıdadır arkadaşlar. Faydalı olmasını diliyorum. Yapıcı eleştirilerinizi beklerim.
http://www.eba.gov.tr/dokuman?icerik-id=6925b04cc98a8c30b4e88941ec3c264dff2a568f2a001

Eğitim videolarını isteyen arkadaşlar aşağıdaki bağlantıdan indirebilir. 40 videonun 32 tanesi mevcuttur.
https://drive.google.com/drive/folders/1DQnWu0xdbErf2q-VeLJx3VXpV0MXUIew?usp=sharing

Ekli dosyalar

• kodu klavuz.rar
    2 MB · Görüntüleme: 1,564
Son düzenleme:
:idea: 40 indirme ama 4 yorum, ya indiriyorsan bir teşekkür et destek ol yardımcı olmaya çalış ama nerde bizde o düşünce, indir kullan nasıl olsa paylaşılmış, şimdi bitsin bu çalışma 500 indirme olur ama 5 kişi teşekkür edip destek olur, hocam katkı sağlayacağım vaktim oldukça, tebrikler sizin gibi hocalar insanın motivasyonunu arttırıyor, kodu ile kaynak yok maalesef video çok var ama türkçe kaynak yok, program başlı başına süper kesinlikle derslerde kullanılması gerekiyor, öğrenciler bayılıyor ve 5.sınıflar bile rahatlıkla kullanabiiyorlar.
hocam bu arada nacizane tavsiyem açık akademi videolarının biraraya toplanmış versiyonu var bayağı büyüktü dosya boyutu 3,05 GB, bu videoyu sesli not olarak telefona sesimle kaydedip sonra bunları kolaylıkla worde yazı olarak aktarmıştım, bulursam paylaşırım sizinle, yoksa yaz yaz bitmiyor ve sıkıcı oluyordu :(

zodiac' Alıntı:
:idea: 40 indirme ama 4 yorum, ya indiriyorsan bir teşekkür et destek ol yardımcı olmaya çalış ama nerde bizde o düşünce, indir kullan nasıl olsa paylaşılmış, şimdi bitsin bu çalışma 500 indirme olur ama 5 kişi teşekkür edip destek olur, hocam katkı sağlayacağım vaktim oldukça, tebrikler sizin gibi hocalar insanın motivasyonunu arttırıyor, kodu ile kaynak yok maalesef video çok var ama türkçe kaynak yok, program başlı başına süper kesinlikle derslerde kullanılması gerekiyor, öğrenciler bayılıyor ve 5.sınıflar bile rahatlıkla kullanabiiyorlar.
hocam bu arada nacizane tavsiyem açık akademi videolarının biraraya toplanmış versiyonu var bayağı büyüktü dosya boyutu 3,05 GB, bu videoyu sesli not olarak telefona sesimle kaydedip sonra bunları kolaylıkla worde yazı olarak aktarmıştım, bulursam paylaşırım sizinle, yoksa yaz yaz bitmiyor ve sıkıcı oluyordu :(

Serzenisinizde sonuna kadar haklısınız hocam o yüzden bazen hazırladıklarımi paylaşmak konusunda gerçekten tereddüte düşüyorum, biliyorum ki bazı insanlar sen yap biz yararlanalim düşüncesinde sozumuzde zaten onlara.
Bende bütün videoları indirdim tek tek dinliyorum, ama dediğiniz gibi elinizde dosya varsa süper olur işimi kolaylastirirsiniz. Şimdiden teşekkürler.

Benim gibi birçok arkadaşın tayin sonrası nasıl işlemleri ile uğraştığını düşünüyorum. Taşınma işlemleri bittiğinde elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım.

GM 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

omd' Alıntı:
Benim gibi birçok arkadaşın tayin sonrası nasıl işlemleri ile uğraştığını düşünüyorum. Taşınma işlemleri bittiğinde elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım.

GM 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

teşekkürler hocam kolay gelsin size de, uygun olduğunuzda desteğinizi bekleriz. :+1:

bilisimci61' Alıntı:
arkadaşlar daha önce de burada paylaşılmış olan Kodu Game Lab programına yönelik eğitim sitesindeki(https://www.acikakademi.com/portal/egitimler/kodu.aspx)
videoları sırasıyla izleyerek bir kodu game kullanım materyali oluşturmak istiyorum, gelecek yıl 6. sınıflar için bu programı öğretmeyi planlıyorum. Ama internette yaptığım araştırmada herhangi bir yazılı kullanım klavuzu bulamadım. Bu sebeple sizlerden yardımcı olabilecekler varsa videoları paylaşalım ve 2017-2018 eğitim örğretimine hazır olacak güzel bir materyal tasarlayalım derim. Ben biraz başladım ilk sayfalarını örnek olsun diye paylaşıyorum. Çalışmaya katılmak isteyen arkadaşlarım benimle pm den iletişime geçebilir.

Şuan ortaokulda çalışmayacak olsam da ben de 4 senedir ortaokul için bir şeyler geliştiriyorum. Destek olmaya çalışabilirim. Elinize sağlık. Kodu Game Lab ile ilgili bir kitap veya pdf yok ya da şuana kadar ben hiç görmedim.

merhaba arkadaşlar yaz başında başlamış olduğum Kodu Game Lab dokümanımı tamamlamış bulunuyorum. Eksiklerim hatalarım eminim vardır bunu zaman içinde geliştirmeyi yeni etkinliklerle süslemeyi planlıyorum. dokümanı foruma değil Eba dokümanlara yükledim, Eba kabul ettiğinde burada linkini paylaşacağım. Doküman pdf halinde olacak, word halini paylaşmayacam bilginiz olsun.

Geri