Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Kodlama Eğitimde Öğrencilerin Kapasitesini Ölçme Sınavı

Konu, 'Ortaokul Uygulama ve Materyaller' kısmında kgunduz tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. kgunduz

kgunduz Seçkin Üye Seçkin Üye

Öğrencileri DYK'da kim ne kadar öngörüye sahip kapasitesi ne kadar kodlama da algoritma geliştirme kurgulamada neye sahip olduğunu ölçmek için elinde IQ testi misali kodlama testi olan var mı?
    Öğrencileri grupalama yapıcam ona göre eğitime alacağım.

2. kgunduz

3. H_M

H_M Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Hocam bende yok. 2.dönem kodlama işlemeye başladım ve zaten işlerken anlaşılıyor kimin ne yapabileceği. gruplaşma oluyor. Benim mesela 6larda gayet iyi 3-4 öğrencim var ve onlar bana ve birbirine soruyor yapamadıklarında. Yine orta grup var aynı hızda ilerleyen onlar da yine kendi aralarında işbirliği yapıyorlar. Yapamayan grup zaten sürekli soruyor anlatmaya çalışıyorum ağır ağır. Ama en çok zorlayan anlamayan grup oluyor :?

4. kgunduz

5. sertokus

sertokus Süper Üye Süper Üye

Hocam seviye 1 den başla. Seviye 1 de takilanlar IQ su düşük olanlar, hocam ne olur beni sıradaki seveyeye geçirin diyenler iq su yüksek olan öğrencilerdir.

Ben o şekilde işliyorum. 5. sınıflarda 2 haftada 4 seviye bitiren öğrencilerim de var. 2 haftada daha 1 sahne bitirebilecek beceriye sahip öğrencilerim de. Zaten seviye 1 den daha aşağı ne yapılabilir ki

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal