Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Kodlama Dersinde BÖTE'cilere düşen...

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında metinunal81 tarafından paylaşıldı.


 1. metinunal81

  metinunal81 Site Gezgini

  Kayıt:
  21 Eylül 2007
  Mesajlar:
  36
  Beğeni:
  0
  Aşağıdaki linke de bakıldığında sanırım bu Kodlama Dersi Böteci'lerin geri dönüşüne vesile olacak gibi. Hak ettiği değeri yeniden kazanmak üzere güzel bir başlangıç olacağı ümidini ve heyecanını hepimiz taşıyoruz olsa gerek.

  Belki de MEB'in "indirdiği" branş karizmamızı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı talebiyle yeniden yükseltme imkanı, hem de ciddi bir girişimle doğdu sanırım.

  İstediğimiz kadar toplanalım, bağıralım çağıralım, dernekler kuralım... Bunlar etkisizdir demek mümkün değil ama yukarı makamlarda çok da ciddiye alındığı söylenemez. Ama başka bir bakanlığın MEB'den talebi üzerine bu müfredat oluşturuluyorsa, bunun MEB üzerindeki etkisinin, bizim sesimizden çıkan etkiyle kıyaslanamayacağı aşikar.

  Biliyoruz ki FATİH projesinde bizi merkeze almamışlardı. Biz olmasak da bunu yapacaklardı ve biz sadece bu işin hamalı konumunda olduk. Yani tabiri caizse "bize çok eyvallah edilmedi". Ancak şimdilerde bu dersin tek muhatabı biziz. Linkteki haberin davetlilerinin de, 40 üniversitenin BÖTE Bölüm başkanları olduğu düşünüldüğünde, bahsetmeye çalıştığım şey daha iyi anlaşılacaktır.

  PEKİ BU KONUDA BİZ BİLİŞİMCİ'CİLERE DÜŞEN NE? BİZ BUNU GÜNDEMİMİZE ALIP TARTIŞMALIYIZ...
  Sonuçta beklenen sonuçlar bizlerin eliyle olacak. Bu konuda maharetli ellerle güzel sonuçlar oluşturulmalı.
  Dernek vasıtasıyla neler yapılabilir? Yarışmalar, etkinlikler vs.

  Hem ders çıktılarında ciddi ürünler ortaya koymayı konuşurken, hem de Dernek ve BÖTE Başkanlarımız vasıtasıyla bu işi özlük haklarımızın iyileştirmesi fırsatına dönüştürebilmeli, en azından branşımızın eskilerde olduğu (ve aslında hep olduğu) gibi gıpta edilen bir branş olduğu kanaatini yeniden doğuracak yaklaşımlar içinde olmasını sağlatmalıyız.

  Bu konuları konuşmalıyız diye düşünüyorum.
  Belki de kendimizi saydırmanın zamanı geldi...

  http://meb.gov.tr/kodlama-egitimi-icin- ... r/10701/tr
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal