kocaeli gebze nasıl bi yer?

Kodla Büyü
buyuk bir ilçe, kozmopolitik, bazı yerleri pek iyi değil, dilovası gibi,
darıca oraya bağlıydı eskiden hala oyleyse orası gayet güzel bir yer.

doğma büyüme gebzeliyim fakat şu an çananakkale de görev yapıyorum. gebze ile ilgili sorularınızı cevaplayabilirim

Bayansan sakın uğrama derim akşam olunca dışarıya çıktığında can güvenliğin olmaz 2 sene görev yaptım ama Allah bir daha yolumu oraya düşürmesin. İstanbul'un bütün pisliklerini temizleyip oraya atmışlar diyebilirim. Darıca çok farklı sahil kasabası gibi

twetyynet' Alıntı:
doğma büyüme gebzeliyim fakat şu an çananakkale de görev yapıyorum. gebze ile ilgili sorularınızı cevaplayabilirim

biz güzeller mah.den ev aldık tokiden.. yatırım amaçlı düşünmüştük ama istanbul da ailem var taşınma fikri de hoş geldi.
yalnız havası çok mu kötü? erzurumda yaşıyoruz buranın havası berbat özellikle kışları. hırsızlık kötü olaylar çok fazla deniyor..

ghulya' Alıntı:
twetyynet' Alıntı:

biz güzeller mah.den ev aldık tokiden.. yatırım amaçlı düşünmüştük ama istanbul da ailem var taşınma fikri de hoş geldi.
yalnız havası çok mu kötü? erzurumda yaşıyoruz buranın havası berbat özellikle kışları. hırsızlık kötü olaylar çok fazla deniyor..

evet adli olaylar çok fazla hırsızlık vs. havasıda sanayi bölgesi olduğundan dolayı biraz ağır.

Hocam ben de darıca da 3 sene görev yaptım.Darıca en güzel yeri sahil kasabası gibi ama biraz daha şehirleşmişi . Ama güven konusunda arkadaşlar haklılar.Akşamları pek güvenli değil ve evime de hırsız girmişti :verymad:

hocam ben zaten istanbulluyum maltepede oturuyordk evlenmeden önce, ama gebzeyi hiç bilmiyorum..daha çok istanbul un bir ilçesi gibi geliyordu. fabrikaların orada yoğun olduğunu biliyorum ama evi aldığımız yer daha iyi bir yerde gibi gelmişti

Gebze eskisine göre daha iyi biryer şuanda. Hatta maltepede oturuyoruz demişsin bence maltepenin birçok yerinden daha güzel. Tuzla, Pendik, Maltepe buralardan çok da farklı değil. Biraz daha fazla saniyeden söz edebiliriz. Yıllardır gebzedeyim çok büyük sıkıntılar çekmedim. Hala egbzede olamamın sebebi hem heryere yakın hem de trafiği yok. Anadolu yakasının büyük bir bölümüne gezemeye dahi gitsem gına geliyor trafikten. gebzede trafiği pek yaşamazsın iş giriş ve çıkışları haricinde . O da bir saat civarı sürüyor zaten.

Gebzenin tabiki oldukca kötü bölgeleri mevcut. Şu anda ayrıldılar ama hala gebze diye ifade edecek olursak darıca çayırova ve dilovası farklı kültürlerden gelen insanların bulunduğu bölgeler.

Darıca nispeten daha sakin ama darıcaya bağlı da iyi olmayan yerler var. Çayırova otobana doğru büyüyen eski varoş mekanlar. Ama gelişimini hızlı bir şekilde sürdürüyor. Gebze merkez ise iyidir. Osmanyılmaz mahallesi tavsiyemdir.

Geri