klima öneriniz

Kodla Büyü
hocam yazdığınız benim yazdğım vestellin bir üst mödeli özellikleri hemen hemen aynı zaten, tabi ki önemli olan soğutması ısıtma da ii olunca fiyatlar uçuyor. bana da vestel cazip geliyor, sizin sorun çıkarttımı hiç hocam

http://www.istanbulbilisim.com.tr/ftxn3 ... 35016.html
yukarıdaki klimadan biz memnunuz
3 senedir kullanıyoruz, ve kışın ısıtmada %100 performans, diğer klimaların aksine sessiz ve az enerji.
mitsu kalitesinde ve sağlam servis ağı ile. tavsiye ederim.
soğutmada 1 ay günde 6 saat ile 45 TL geldiğini söyleyebilirim.
ısıtmada ise 1 ay günde 15 saat ile 80 TL geldiğini söyleyebilirim. (eğer 24 saat açarsan hiç durmadan 130 TL max)

Voltaj problemi yoksa vestel olabilir... Ama kışın çalışmaya başlayınca dış ünite çok ses çıkarıyor zaman zaman...öyleki balkondaydı dış ünite o ses gelince tv sesini 2-3 kademe daha açıyordum. 10 dk filan sürer sonra ses kesilirdi
Servise sormuştum
1-voltaj dengesizliği
2- ısıtma işlemini başarılı yaptığının göstergesi
Demişlerdi.

hocam dediğiniz Daikin fiyatı yüksek biraz, benim yazmış olduğum arçelik bile zorluyor.

voltaj problrmi sanrsam yok inş bundan sonrada olmaz :D ayn fiyyat olsa düşünmeden arçelik alırım ama şimdi boşuna 300 fazla vermeyelim değermi fazla vermeye

Airfel güvencesinde satılan Daylux'u tavsiye ederim, fiyat performans olarak gayet iyi... (Araştırıp daha uygun bir fiyata bulabilirsiniz, Vatan'da daha uyguna kampanyası vardı daha önce)
Şahsen ben olsam Vestel yada Arçelik almam, ciddi bir rakam vereceksem gider Airfel, Daikin, yada Mitsubishi gibi sağlam bir marka alırım...

http://www.tekzen.com.tr/daylux_split_k ... zl_/161458

Birde airfel var yakın fiyat aralığında

http://www.tekzen.com.tr/airfelsplitkli ... 10_/162463

Cihaz hakkındaki yorumları BURADAN okuyabilirsin...

vestel alma hocam
bende ikisi de var diğeri mitsubishi şöyle üzerine 1000 tl daha koy iyi bir şey al

Valla benim evde şu an itibariyle 2 klima var, ikiside mitsubishi electric kirigamine 9000 ve 12000 Btuluk. Fiyatı biraz yüksek ama ses, kalite ve performans açısından mükemmel

peşin yargılı olmamak lazım vestel klima almıştık 3 sene kadar önce soğutmuyordu servis çağırdık "abi normal bu böyle" dediler, sonra aldığımız yerden profiloyla değiştittirdik canavar gibi soğutuyor :)

anladıgm kadarı ile aldın mı fiyatı çok düşünmeden en iyisini almaya çalışacan o da zor biraz :? arçelik kulanan yok herhalde

arçelik bizim diğer evde var yaklaşık bi 5-6 sene önce almıştık 12000 btu iyi çalışıyor

Bizde 1 ay önce Vestel aldık montaj süreci müthişti. Ücretsiz keşife geldiler(normalde 70TL sanırım) beğendiğimiz ürünü söyledik servise, birkaç bayi önerisinde bulundular internet satışı 1350 olan bir ürünü bayiden 1150ye aldık aynı gün ürün geldi 10 dakika sonra servis geldi ürünü taktı biraz toz çıkardık deyip odanın da yarısını süpürdü gitti. Servislerini çok beğendik biz.
(Hatta Hatayda bir şube daha da uyguna satıyormuş millet oradan alıyormuş, ürünü zaten servis açıyor servis garantisinde)

Soğutma olayı da yaklaşık 2-3 dk. içerisinde oda buz gibi oluyor ama evin tamamı soğusun diye uğraşanlar var ise en fazla yan yana 2 odayı soğutuyor.

Bulunduğunuz yerde voltaj sıkıntısı varsa vestel alma hocam ama yoksa gönül rahatlığıyla al işini görür...

klima almadan önce klima teknik servislerini dolaştım onlardan fikir aldım. tavsiyeler airfell, mitsubishi, daikin.,
bu üçü dışındaki markaları hiçbiri tavsiye etmedi(gittiğim servisler: arçelik, bosch, beko, profilo, vestel,samsung, daikin, baymak)
ben airfell kullanıyorum hocam. 19000BTU A+ serisini istanbulbilişimden 1700 tl'ye almıştım. antalya kaş'ta bile servisi var. geldiler kurulumu yaptılar. ısıtması da ayrıca çok iyi( -14 derecede bile havayı ısıtma özelliği var)

hocam Airfel almada diğerlerini bilmem. Airfelin servisi berbat her şeyden para almaya bakıyorlar. daikin garantisi diyorlar ama servise işin düştüğü zaman yandın ,ağzım iki defa yandı ondan biliyorum.

zaman ayırıp düşncelerini paylaşan tüm hocalarma teşekkür ediyorum :alkis: ve iyi ki sormuşum diyorum sadece 2 mödele yoğunlaşmıstım.

Isinma icinde alacksaniz mitsubishi ve daikin. Sadece sogutma ise her marka olur. Ama kalite diyorsaniz dedigim klimalar

cehcah' Alıntı:
kakababa' Alıntı:
Valla benim evde şu an itibariyle 2 klima var, ikiside mitsubishi electric kirigamine 9000 ve 12000 Btuluk. Fiyatı biraz yüksek ama ses, kalite ve performans açısından mükemmel

işinizi biliyorsunuz, süper klimalar.
Valla bende hocam gibi orta halli alayım diye çıktım sonra almışken iyisini alalım dedim.

memur kişiye toshiba mitsubishi al demek bence bütçe olarak uygun değil.
Vestel 18 bio kullanıyorum yazlıkta
1200 liraya mı ne almıştım. 5 yıl garantili
dün 26 derecede bırakmıştım, şu an her yerim tutulmuş durumda.

Fazla butce ayiramam diyorsaniz Demirdöküm inverter alin. Montaji iyi yapildiktan sonra Kesinlikle pişman olmazsiniz.

Geri