Klavye Nasıl Temizlenir (Resimli Anlatım)

Kodla Büyü

basbag

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Gerekli Ekipmanlar;

Çamaşır suyu yada benzeri bir temizleme zımbırtısı
Bulaşık süngeri
Sıcak su
Kova
Elektririkli soba yada saç kurutma makinası
Yıldız Tornavida

Öncelikle gördüğünüz gibi klavyemiz oldukça pis ve mikroplu

Klavyemizi ters çevirip vidalarını söküyoruz

Klavyemizi söktük

Klavyemizin üst kısmını alıyoruz kovaya koyup sıcak çamaşır suyu dolu kovada bulaşık süngeri ile temizliyoruz

Klavyeyi iyice temizledikten sonra kurumasını bekliyoruz..

Klavyemizin montajınıda yaptıktan sonra gördüğünüz gibi tertemiz bir klavyeniz oluyor

Hepsi bu kadar. Ama bu temizleme sonucu klavyenizde oluşabilecek bir hasardan ben sorumlu değilim.

Kolay gelsin...

NOT:alıntıdır

resim ekledim kopyala yapıştır yöntemiyle açılmamış. laptop için henüz bir çözüm geliştirilmedi ama araştırayım belki vardır bulursam atarım buraya

gerçekten ilginç bi temizleme yöntemi ama garanti değil ki hocam mesuliyetten ben sorumlu değilim diyor onun için bende kalsın diyorum ters çevirip vurmak yetiyor :)

hocam sen bunlara ayıracağın zamanla bi şarkı daha söylerdin biz de dinlerdik.
Klavye dediğin kaç paralık şeyki??

basbag' Alıntı:
Gerekli Ekipmanlar;

Çamaşır suyu yada benzeri bir temizleme zımbırtısı
Bulaşık süngeri
Sıcak su
Kova
Elektririkli soba yada saç kurutma makinası
Yıldız Tornavida

Öncelikle gördüğünüz gibi klavyemiz oldukça pis ve mikroplu

Klavyemizi ters çevirip vidalarını söküyoruz

Klavyemizi söktük

Klavyemizin üst kısmını alıyoruz kovaya koyup sıcak çamaşır suyu dolu kovada bulaşık süngeri ile temizliyoruz

Klavyeyi iyice temizledikten sonra kurumasını bekliyoruz..

Klavyemizin montajınıda yaptıktan sonra gördüğünüz gibi tertemiz bir klavyeniz oluyor

Hepsi bu kadar. Ama bu temizleme sonucu klavyenizde oluşabilecek bir hasardan ben sorumlu değilim.

Kolay gelsin...

NOT:alıntıdır
hocam klavye dediğin şey kaç para ki okadar pislendimi at çöpe ben yıllar önce bir klavye 11 dolar ve dolar pahalı iken bir kaç kere temizledim hemde tuşları tek tek yuvalarından çıkararak... ama vakit kaybı.. masaüstü bilgisayarın anakartı dahil her şeyini söküp komprosör ilede temizlerdeim senede iki kere içindeki powersuply bile temzlerdim.. allahtan notebooklara var hiç grek yok böle şelere......

Geri