Kıyafette tek tipe karşılar, webte tek tip diye ısrar ediyor

Kodla Büyü

suckan10

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Müdür yardımcımızla beraber oturduk yeni sitenin bilgilerini güncelliyorduk. Bu ne biçim site dedi. Eskisi (hasari hocamın şablonu) bundan iyiydi dedi. Neden ısrarla tek tip site istiyorlar, ne güzel okul siteleri var içeriği dop dolu tasarımı güzel. -helal osun dedim valla, aynı dili konuştuğumuz insanların çevremde olduğunu görmek bile mutlu etti.

Birileri artık bir şeyler yapmalı hakikaten. Bir önceki bakanımız TC kimlik numaraları ile girilen kıyafet serbestliği anketi yapmıştı da aynen devm etsin sonucu çıkmıştı. Şimdi ben yaptım olacak, demokrasiyi ben belirlerim diyorlar. Bu tek tip internet sitesi hangi akla hizmettir anlamadım. Genelgede makul görülebilecek tek bir madde dikkatimi çekti diğerleri boş laf zaten; "güvenliğin daha iyi sağlanabilmesi amacıyla" diyor maddede. İyi de kardeşim zaten meb sunucuları sadece html içeriğe izin veriyor, php, asp, vs ile içerik oluşturamıyorduk ki. html ile güvenlik açığı mı oluşuyormuş. Hem şimdiye kadar hangi okul sitesi nedeniyle meb sunucuları saldırıya uğradı? Nereye gidiyoruz?..

neden sürekli birşeylerden şikayetçisiniz bence bu yeni site uygulaması çok yerinde bir uygulama oldu bilgisayar ögretmenlerinin işini kolaylaştırdı ve gayette güzel bir site.yeni şablonu sizin begenmeyişiniz kadar begenenlerde çok. bence ille site yapmak isteyen arkadaşlar bu işi parasıyla yapıp kendini geliştirmeye devam edebilir. Ama müdürlerin şurdan kelebek geçsin, şurda kuş uçsun, şurda şu yazı fırlasın gibi saçma sapan isteklerinden kurtuldumuz için ben çok mutluyum bu uygulamadan.

shemonster' Alıntı:
neden sürekli birşeylerden şikayetçisiniz bence bu yeni site uygulaması çok yerinde bir uygulama oldu bilgisayar ögretmenlerinin işini kolaylaştırdı ve gayette güzel bir site.yeni şablonu sizin begenmeyişiniz kadar begenenlerde çok. bence ille site yapmak isteyen arkadaşlar bu işi parasıyla yapıp kendini geliştirmeye devam edebilir. Ama müdürlerin şurdan kelebek geçsin, şurda kuş uçsun, şurda şu yazı fırlasın gibi saçma sapan isteklerinden kurtuldumuz için ben çok mutluyum bu uygulamadan.
birazcık katılmakla beraber, bu tür çalışmaların biz BT öğretmenlerini egale etme girişimi olduğunu düşünüyorum...

shemonster' Alıntı:

evet bizim işimizi hafiflettiği bir gerçektir. ama tasarımı beğenme olayına katılmıyorum. belki zamanla değiştirebilirler ama "vay anasını helal olsun" dedirtecek bir şeyde yok yani

Ülke genelinde BT öğretmeni veya BT Rehber Öğretmeni olmayan birçok okulumuz var. Bu okulların büyük bir kısmınında web sitesi mevcut değil. Bu yeni yöntem ile web siteleri yaygınlaşabilir,daha güncel tutulabilir ve özellikte tayin dönemlerinde okullar ile ilgili bilgi edinmek isteyenlere kolaylıklar sağlayabilir.

okulların kurumsal kimliğini ortaya çıkarmak için hocam arttık şirketimiz büyüyor yaşasın

Eskiden siteleri gezmek hoşuma giderdi. Şimdi hiç ziyaret etmiyor. Şimdi soracak olursak bu siteleri kim ziyaret ediyor? Cevap veriyorum hiç kimse. Bu sitelerin google tarafından indexlenmesi de büyük sorun olacak. Özgünlük kalmadığına göre site ile uğraşma işi de bitti artık. Bu işi sevmeyen ve uğraşmak istemeyenler için bence ideal bir sistem. :+1:

shemonster' Alıntı:

aynen hocam ;) mükemmel bir uygulama bence milletin özel isteklerinden kurtulmuş olduk. özel olmasını isteyen özel alanlarınıd ayrıca kullansınlar millete karışmasınlar ;)

Benim çocuk anaokulunda. Dün müdür beyle biraz sohbet ettik. O da siteden şikayetçiydi. Anaokulu sitesi cıvıl cıvıl olmalı yanlışmıyım dedi. Ben de çok doğrusun hocam ama yapacak bişey yok dedim. En azından anaokullarına özgü farklı bir şablon olsaydı daha iyi olurdu.

ben eskiden diğer okul sitelerini gezerek fikirler alıp sürekli bir güncelleme işlemi yapıyor kodlarla uğraşıyor ve yeni yeni bilgiler ediniyordum ama şimdi normal bir öğretmende bu paneli kullanabilir o yüzden tek tip yönetim panelli site bizi köreltir.Fakat diğer yandanda bt öğretmeni olmayan okullar çok büyük sıkıntı çekiyordu ya ücret karşılığı yaptırıyorlar ki oda sürekli güncelleme işlemleri için dışa bağımlı oluyorlardı yada hiç uğraşmayıp sitesiz geçinip gidiyorlardı.İdare için iyi bir adım olarak görülüyor bizim içinse git gide bize ihtiyaç duyulmayacak hissi veriyor.Hayırlısı olsun bakalım...

Ben de yapılan ışte standartlar olmasından yanayım. Simdi hangi kurumun sitesine görsen kolaylıkla bulabiliyorsunuz. Her okulun da bt öğretmeni yok uğraşsın. Bazi müdürleri de tatmin etmek zor oluyor gerçekten şöyle olsun boyle olsun.... Ları bitmiyor. Ha su olabilirdi. Anaokulu, ilkokul, ortaokul, farklı sablonlara sahip olsaydı.

hep yabancı ülkeler örnek veriliyor ama merak ettim kaç yabancı ülkedeki okulların siteleri incelendi. ??? gerçekten sırf meraktan baktım sizin de bakmanızı tavsiye ederim. yüzlerce şey yazabilirim bu konuda ama ilk aklıma gelenleri yazayım, aile sayfaları var hemen hemen hepsinde, takım elbiseli insanlar değil çocuklar görüyorsunuz her yanda. ulusal veri tabanlarında bilimsel araştırma yapabileceğiniz eklentiler var sitelerde. bakanlığın değil okulun siteleri gibi duruyorlar. ve en önemlisi duyuru panosu değil eğitim aracı bu siteler

aydansiii' Alıntı:
Ülke genelinde BT öğretmeni veya BT Rehber Öğretmeni olmayan birçok okulumuz var. Bu okulların büyük bir kısmınında web sitesi mevcut değil. Bu yeni yöntem ile web siteleri yaygınlaşabilir,daha güncel tutulabilir ve özellikte tayin dönemlerinde okullar ile ilgili bilgi edinmek isteyenlere kolaylıklar sağlayabilir.

aynen hocam çok iyi oldu bencede harika düşünülmüş bir proje hayata geçirdilerde bizde rahatladık biraz. Herkes biraz uğraşmakla istediği şekilde yapabilir bu şablonu. Takdir Ediyorum... İşe ideolojik olarak bakmaya gerenk yok.

büyüklerimiz en iyisini bilir, sorgulamayalım lütfen. kabullenelim artık, burası türkiye

okullar ticarethane değil ya ben çok abartılı web sitelerini doğru bulmuyorum.hele özelden hosting hizmeti falan satın almak doğru şeyler değil.belki maliyeti düşük ama genede OAB den toplana para ile özelden hizmet satın almak doğru değildi.okul sitesinde lazım olan ne ki?iletişim ve kadromuz.gerisi fasa fiso.ne lazım başka allah için konuşun

Gerçektende web siteleri neden tektip anlamış değilimKolaylık olsun diyemi tektip olsun diyemi.
Kolay olsun diye ise o zman Joom xoops gibi şablon üretmeliler...

Geri