Kitap Bağışı

Kodla Büyü

SYSOP

Seçkin Üye
Seçkin Üye
(Olmayan) Okul kütüphanemize kitap bağışı istiyorum. İnternette araştırıyorum ancak daha önce uygulayan arkadaşlar varsa yardımları, fikirleri için de hayır demem.
Kitap sayımız çok az, emanet verme sistemimiz bu yetersiz sayıyla zor işliyor ve okulda düzenli okuma saatini oturtmaya çalışıyoruz. Alım gücü yüksek bir okul ve veli profilimiz yok maalesef. Neler yapabiliriz?

Bizim bir grubumuz var hocam, kütüphanesi olmayan okula kütüphane kuruyoruz.. İmkan ölçüsünde yılda bir ya da iki okula kitap bağışı yapıyor arkadaşlar.. Şu anda da bir köy okuluna kütüphane kurmakla meşguller.
Sene başında yeni tayin olduğum okula da kuracaklardı ama ben bazı sebeplerden dolayı istemedim. Şu mesajınızı o zaman görseydim inanın sizin okulu söylerdim.
Gelelim nasıl kitap bağışı alacağınıza..
2 yıl önce okuluma kütüphane kurmaya karar verdim bilişimci olarak! Okuldaki öğretmenler bile inanmadı, hatta burun kıvıranlar bile oldu.. Ben pes etmedim.
Sosyal Medya hesaplarımda bu durumu paylaştım.. Eski öğrencilerimden, velilerden, tanıdıklardan yardım etmek isteyenler oldu. Kargoyla gelen kitapların fotoğraflarını paylaştım.. Sonra bağışlar artmaya başladı.. Hatta bana inanmayan arkadaşalr da durumu görünce bazıları da bağışta bulundu. Sonra bahsettiğim gruptaki arkadaşlarla tanıştık. Onlar da hatırı sayılır bağış yaptılar. Dönemin İlçe Kaymakamına ulaştık.. Raf işini de Kaymakam Bey üstlendi.. Okul Müdürünü de ikna ettim, o da resimde görülen renkli sandalyeler ve masaları aldı.. Şimdi eski okulumda harika bir kütüphane kuruldu.

Dediğim gibi sosyal medya hesaplarınızdan paylaşın.. İnanın geri dönüşler olacaktır..

Ekli dosyalar

• 20170329_133338.jpg
    20170329_133338.jpg
    92.5 KB · Görüntüleme: 55
Son düzenleme:
Bizim bir grubumuz var hocam, kütüphanesi olmayan okula kütüphane kuruyoruz.. İmkan ölçüsünde yılda bir ya da iki okula kitap bağışı yapıyor arkadaşlar.. Şu anda da bir köy okuluna kütüphane kurmakla meşguller.
Sene başında yeni tayin olduğum okula da kuracaklardı ama ben bazı sebeplerden dolayı istemedim. Şu mesajınızı o zaman görseydim inanın sizin okulu söylerdim.
Gelelim nasıl kitap bağışı yapacağınıza..
2 yıl önce okuluma kütüphane kurmaya karar verdim bilişimci olarak! Okuldaki öğretmenler bile inanmadı, burun kıvıranlar bile oldu.. Ben pes etmedim.
Sosyal Medya hesaplarımda bu durumu paylaştım.. Eski öğrencilerimden, velilerden, tanıdıklardan yardım etmek isteyenşer oldu. Kargoyla gelen kitapların fotoğraflarını paylaştım.. Sonra bağışlar artmaya başladı.. Hatta bana inanmayan arkadaşalr da durumu görünce bazıları da bağışta bulundu. Sonra bahsettiğim gruptaki arkadaşlarla tanıştık. Onlar da hatırı sayılır bağış yaptılar. Dönemin İlçe Kaymakamına ulaştık.. Raf işini de Kaymakam Bey üstlendi.. Okul Müdürünü de ikna ettim, o da resimde görülen renkli sandalyeler ve masaları aldı.. Şimdi eski okulumda harika bir kütüphane kuruldu.

Dediğim gibi sosyal medya hesaplarınızdan paylaşın.. İnanın geri dönüşler olacaktır..

süper olmuş hocam emeğinize sağlık.

Gelelim nasıl kitap bağışı yapacağınıza..
2 yıl önce okuluma kütüphane kurmaya karar verdim bilişimci olarak! Okuldaki öğretmenler bile inanmadı, burun kıvıranlar bile oldu.. Ben pes etmedim.
Sosyal Medya hesaplarımda bu durumu paylaştım.. Eski öğrencilerimden, velilerden, tanıdıklardan yardım etmek isteyenşer oldu. Kargoyla gelen kitapların fotoğraflarını paylaştım.. Sonra bağışlar artmaya başladı.. Hatta bana inanmayan arkadaşalr da durumu görünce bazıları da bağışta bulundu. Sonra bahsettiğim gruptaki arkadaşlarla tanıştık. Onlar da hatırı sayılır bağış yaptılar. Dönemin İlçe Kaymakamına ulaştık.. Raf işini de Kaymakam Bey üstlendi.. Okul Müdürünü de ikna ettim, o da resimde görülen renkli sandalyeler ve masaları aldı.. Şimdi eski okulumda harika bir kütüphane kuruldu.

Çok güzel bir çalışma olmuş.
Aslında bizimki daha mütevazi bir istek, kütüphane olmamasına rağmen şartlar gereği onu yapacak alanda mevcut değil. Kitapları kolide saklayıp koridorda masa üzerinde sunarak emanet veriyoruz çocuklara. Bu emanet sisteminde götüren getirmiyor mantığıyla da kota konulmak isteniyor. Öğrencide sorumluluk duygusu gelişmemiş olabilir tabi ama bin öğrenciye hizmet veren bir ortaokulunda 50-100 kitapla bu işi çevirmeye çalışması bana doğru gelmiyor.
Sosyal medya önerisini dikkate alacağım hocam teşekkür ederim.

https://www.ihtiyacharitasi.org/ hocam ben bu sitede yardım istemiştim 250 adet kitap yollamıştı toplamda iki kişi
Haklısınız bu siteyi atlamıştım talepte bulunayım, teşekkürler.

Geri