KIŞLIK LASTİK OLARAK HANGİ MARKAYI TAVSİYE EDERSİNİZ ?

Kodla Büyü

intel4004

Seçkin Üye
Seçkin Üye
mevsimlik lastik kullanmak avantajlı mı?
kışlık lastiği olarak

petlas iyi mi

yoksa yerli üretim kalitesizmi oluyor
yerli araba gibi lastikte de çekememezlik oluyor mu

yerli yerine cowboy lastik mi almak gerek...
michelin nasıl ??? vs

ben lassa derim. Ama olumu yada olumsuz tecrübeleri olan arkadaşlar paylaşırsa iyi olur. :oops:

eğer karı kışı bol yerdeyseniz kış lastiğini kesinlikle öneririm. ben lassa kullanıyorum 4 yıldır çok memnunum. petlasın 4 mevsim lastiklerini kullanmıştım ancak sevmedim. bir arkadaşım petlasın kış lastiğinden memnundu. geçen sene bir arkadaşım sava marka lastik aldı gayet güzeldi bence michelene o kadar para vermeye gerek yok.

hocam çok para akıtmaya gerek yok. ben 205 55 16, 4 tane petlas aldım kışlık. petla el değiştirmiş ve arkadaşlarımdan kullananlar var çok memnunuz biz dediler. izleri de güzel. w651 snowmaster bakmak istersen

Hocam geçen sene petlas almıştım. Bir kış kullandım. Bir problem yaşamadım.
Bu sene de 2 tane daha almam gerekti. Goodyear Ultragrip 8 aldım. Onlarıda önlere taktırdım.

Petlas için memnuniyetsizlik söz konusu değil.

hocam ben petlas aldım ve 3 kısım ve kac arkadasa tavsiye ettirdim onlarda petlasdan memnunlar bence dusun

arkadaşlar dün michelin bayisine baktım. 185x65x14 kışlık lastikler 150 dedi. Bir de Michelin in yan ürünü olan kormoran diye bir markası var bayilerde. 100 tl dedi onun fiyatına da. çok kararsız kaldım 150*2=300 tl den sadece önlere micheln mi alsam yok sa 100*4=400 tl den 4 lastik mi alsam?

bu markayı kullanan arkadaşlar var mı? nasıl bir lastik acaba?

petlas kışlık güzel, yazlığı pek iyi değil bence.
Petlas alabilirsin fiyatı da uygun.

Yazlık lastik olarak gayet memnun olduğum Lassa'dan 4 tane de kışlık aldım. Lassa snoways. Kış gelmeden ne olacağını bilemem ama şimdilik gayet memnunum ;)

valla benimde ihtiyacım var kış lastiğine..golf V 'e petlas alsam sorun olur mu sizce...çok parada bağlamak istemiyorum..

ne olduğunu bilmediğiniz lastikler alacağınıza petlas almanızı tavsiye ederim. Fabrikası kırşehirde olmakla birlikte 5 yıldır tüm arabalarımda petlas kullanmaktayım. Fiyatının hakkını fazlası ile veriyor...

fiyat performans olarak bence lassa ideal. michelin çok iyi ama bir o kadarda pahalı. ben 2 yıldır lassa snoways kullunıyorum gayet memnunum.

intel4004' Alıntı:
mevsimlik lastik kullanmak avantajlı mı?
kışlık lastiği olarak

petlas iyi mi

yoksa yerli üretim kalitesizmi oluyor
yerli araba gibi lastikte de çekememezlik oluyor mu

yerli yerine cowboy lastik mi almak gerek...
michelin nasıl ??? vs

öncelikle kolay gelsin. lastik tavsiye ederken neye göre iyi? kişilerin kullanımlarına bakarsan kolay kolay bu işten bir sonuç elde edemezsin. lastiklerle ilgili testlerin olduğu siteler var. onları incelemeni tavisye ederim. Kar lastiklerinin iyi olup olmaması ihtiyaç duyulduğunda allah korusun ani fren veya savrulma durumlarında ortaya çıkar. kaç kişi bu gibi bir durumla karşılaşmış ve sonuçları değerlendirebilme yeteneğine kavuşmuştur?en iyi yapmanız gereken lastik teslerinin sonuçlarını incelemek, bütçenize görede fiyat ve performans değerlendirmesi yapmak olacaktır.

ayrıca dünyanın 1 numaralı kar lastiği üreticisi nokian(finlandiya firmasıdır lastikçilerin ekseriyeti çin malı derler bilmedikleri için :) ) firmasıdır. araştırırsanız görürsünüz.

Ben Michelin Alpin kullanıyorum. Memnunum, ancak sulu yollarda dikkat etmek gerekiyor. Su kanalları az olduğundan su birikintilerinde yol tutuş düşüyor. Diğer koşullarda yol tutuşu çok iyi. Ses yok gibi.

Bunun dışında Nokian öneririm.

easytr' Alıntı:
kışlık lastiğin kralını goodyear yapmış. ug8. ha o kadar para vermeye luzum yok. petlasın kışlıkları işinizi görecektir. para sıkıntısı olmayanlar için alınacak ilk lastik ug8'dir.
Bende sizin gibi düşünüyordum hocam ama petlas sanırım o kadar övgü alınca biraz şımarmış. UG8 ve petlas arasında uçurum filan kalmamış. Kimi ölçülerde 10-20 tl kadar farkla yaklaşmış fiyatlar. Hal böyle olunca bende petlas almaktan vazgeçip ve ug8 e yönelmiştim. Bugün UG8 lastikleri takdırdım. Ama fena halde sıra oluşmuş lastikçilerde.

Continental ContiWinterContact™ TS 800...ben de bunu alacağım inş.malum erzurumda kış ağır geçiyor.

adac testlerinde sürekli 1. oluyor.

Arkadaşlar yarın öğlene kadar karar verirsem 2012 nin 34. haftası çıkışlı 205/55R16 GOODYEAR UG8 KIŞ LASTİĞİni tanesi 180 liradan alaçağım fakat lastik hakkında bir bilgim yok kullananlar varmı acaba ben kış lastiğide olsa yol sesi az olsun yumuşak olsun istiyorum ama böylesi varmı acaba performanstan ödün vermeden.... bizim buralarda kar az olur yağış çok ıslak ve kuru zeminde performansı iyi olsun ne dersiniz yorumlarınızı bekliyorum.

Toyo kullandım 5 sene çok memnun kaldım. Şimdi petlas aldım deseni gayet güzel. Performansını göreceğiz...

2 yıl petlas yaz lastiği kullandım.Memnundum.
Kışlık lastik almaya gittim.Petlas istediğim fiyata bırakmayınca diğer lastiklere baktım.
Barum buldum ve aldım.(Conti yan ürünü)
Barum kış lastikleri çok iyi her durumda tavsiye ederim.

Kış lastiklerinin iyiliğine aldanarak yaz lastiğinide barum aldım.
Yaz lastikleri hoşuma gitmedi.
Petlas kadar iyi değil.

Geri