Kışlık arka lastiklerini değiştirmesem bi şey olur mu?

Kodla Büyü

Stanbull

Site Gezgini
benim araba 98corolla.. malum abs falan yok frenler zayıf. kışlık arka tekerleri çıkarmasam daha güvenli frenleme ve durma
sağlayacağını düşünüyorum. kışlıklar iç anadolu sıcaklığından zarar görür mü sormak istiyorum.

hocam lastikleri yersin lastiklerin erir hava sıcaklığından dolayı kışa kalmaz yazık olur ve o anlamda yararı olmaz yakıtıda fazla yakar.

ben yazın 4 kışlık lastikle gezdim.birincisi çok sıcak bir günde sanki hava yağmurluymuşcasına aracı kaydırdım,yani yol tutuşu düşüyor.ikincisi lastikler sıcakta eriyip tekrar donduğu için özelliğini yitirdi sertleşti.Ha o sıralar param yoktu lastik alacak ama çok sıkı değilsen kışın kış yazın yaz kullanmalısın.

Stanbull' Alıntı:
benim araba 98corolla.. malum abs falan yok frenler zayıf. kışlık arka tekerleri çıkarmasam daha güvenli frenleme ve durma
sağlayacağını düşünüyorum. kışlıklar iç anadolu sıcaklığından zarar görür mü sormak istiyorum.
Hocam kışlık lastikler 7 derecenin üzerinde iyi bir yol tutuşu sağlamaz. Çünkü yapımaddeleri 7 derecin altında işlevseldir. Ayrıca yakıt sarfiyatıda olacaktır. Bir de iç anadolu sıcağında o lastikler 1 ayda kabak olur.

Hocam ben üç senedir arka lastikleri kış lastiği olarak kullanıyorum. Sadece ön tarafları yaz lastiği olarak değiştiriyorum. Çok şükür bi sıkıntı yaşamadım. Çoğunlukla yazları Ankara'daydım. Gezmediğim iklim yer yol koşulu kalmadı. Yalnız şöyle bir sıkıntı olabilir. Yakıt tüketimin artar. O da bariz bir artış değil. Ben bu sene de o şekil devam edeceğim. Ama imkanın olursa tümünü yaz kullanman daha faydalı.

hocam o lastikler ısınmadan dolayı çok gevşer ve aracın yol tutuşu bile azalır. sadece çabuk eskimesi ya da yakıt artışı değil yol tutuşu bile değişir haberin ola.

Geri