Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Kısa Dönem Askerlik Zorunlu Hizmetten Sayılsın

Konu, 'Eylemler ve Grup Faaliyetleri' kısmında webtiger tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. webtiger

webtiger Aktif Üye

Arkadaşlar bilindiği üzere kısa dönem askerlikte toplam 6 ayımız özlük haklarımızda ciddi bir kayıp oluşturuyor.Bu durum benim gibi doğunun ücra köşelerinde görev yapan öğretmenlerin hem zorunlu hizmetini 1 sene uzatıyor hemde hizmet puanı kaybı yaşıyoruz.Sonuçta vatani görev zorunlu bir hizmettir.Bu durumda, bayan öğretmen arkadaşlarımıza göre ve bedelli askerlik yapan arkadaşlarımıza göre ciddi bir anlamda haksızlığa uğramış oluyoruz.Bu konu ile ilgili twitter dan kampanya başlatsak nasıl olur ? Ulaşabildiğimiz bütün kanallar üzerinden sendikalara yöneticilere bu durumu anlatmamız gerektiğini düşünüyorum.Hem hizmet planımızdaki kaybımız giderilsin, hem öğretmenlikten hem de zorunlu hizmetten sayılması gerektiğini düşünüyorum. Sadece sizlerin fikrini almak istedim.

2. webtiger

webtiger Aktif Üye

Galiba bu durumdan rahatsız bir ben varım :)

3. LostParadise

LostParadise Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam maalesef beni zorunlu hizmet yükümlüsü yaptı kısa dönem askerlik. 3.5 yıl calıstım toplamda eger askerlik sayılsaydı 3.5 yıl hesaplanıp son 6 ay da yönetmeliğe göre zorunlu hizmet yapmış sayılacaktı. Askerlik yüzünden simdi yine zorunlu hizmete tayin istemek zorunda kaldım :(

4. webtiger

webtiger Aktif Üye

Hocam o yönetmelikte değişti 2010 yılında.Sadece eş durumu isteyecek olanların eğer 6 ayı kalmışsa o 6 ay zorunlu hizmetten sayılacaktır.Herkes bu konu hakkında sessiz ben asıl bunu anlamadım.

5. berkan66

berkan66 Site Gezgini

Arkanda sessiz yığınlar var hocam, üstümüze düşeni yapalım sonuna kadar haklısın. Polisler askerlik bile yapmazken bize şu kadarcık hakkı çok görmemeliler.

6. webtiger

webtiger Aktif Üye

bunun için facebook ve twitter üzerinden etkinlikler oluşturursak ses getirebilir diyorum.Seçim arefesinde bu tür çalışma yaparsak istediğimiz hakkımıza kavuşabiliriz.Ama arkamızdaki desteğin çok olması lazım.Herkes sadece izlemekle yetiniyor.O 6 ay kala muhabbeti bile aleyhimize 2010 yılında değiştirilmiş.Bizim öğretmen camiası hak arama konusunda çok zayıf ve bir o kadar korkağız maalesef :|

7. webtiger

webtiger Aktif Üye

bahsettiğim o yönetmelik maddesi

"Zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet alanlarında görevli iken çeşitli
    nedenlerden dolayı 1, 2 ve 3 üncü hizmet alanlarına atananlardan zorunlu çalışma
    yükümlülüğü altı aydan daha az süresi kalanlar zorunlu çalışma yükümlülüğünü tamamlamış
    sayılır. Altı aylık sürenin belirlenmesinde en son görev yaptıkları zorunlu çalışma
    yükümlülüğü öngörülen hizmet alanı dikkate alınır."

8. gamer99

gamer99 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

haklısınız arkadaşlar
    metodta anlaşın
    destekleriz

9. her_dem

her_dem Süper Üye Süper Üye

askerlik hizmet puanından sayılıyor.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal