Kısa dönem askerlik hizmet süresinden sayılıyor mu ?

Kodla Büyü

zysimsek

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar il içi tayin isticem , ancak şu an ki çalıştıgım okulumda 3.yılım bu ay doluyor fakat gecen sene kısa dönem askere gidip geldim ... bu 6 aylık sürede hizmet süresinden sayılıyor mu ? sayılmıyor mu ? bilen varsa net bi cevap şimdiden tşkler

sayılmıyormuş hocam bende yine formdan arkadaşlardan öğrendim. biz vatani hizmeti yapmaya gittik sanki keyfekeder aylıksız izine çıkmışız gibi muamele görmek can sıkıcı. benle beraber atanan bayan hocalar gidebilecek bizse askere giderek suçlu muamelesi görücez. bize yapılan hak değil inşallah bu konuda düzenleme yapılabilir.

yapma be hocammm vallahamı diyosun neden böyle oldu ki şimdi yaa bi sene daha aynı okula katlanılmaz ki :(

Evet malesef sayılmıyor. Aynı durumdayım ben de. Aynı dönem atandığımız insanlar bu sene gidebilirken ben 6 ay diyarbakırda keyfimden tatil yaptım ya sanki saymıyorlarmış benimkini. Saçmalıktan başka bir şey değil.

Hocam yanlışınız olmasın yanlış hatırlamıyorsam kısa dönem askerlik hizmet süresinden sayılıyordu ama zorunlu hizmet süresinden sayılmıyordu. İlgili yönetmelik maddelerine tekrar bakmak lazım.

--- Düzeltme: Geçen yılki iller arası yer değiştirme kılavuzuna baktım. Arkadaşların dediği gibi askerliği saymamışlar. Gerçi bakan 31 aralık dikkate alınacak dedi. Buna göre benim süre dolmuş oluyor sanırım. Yoksa önümüzdeki sene ben de mağdur olacağım :D

hocam dediğin gibi olabilir bencede bi bakmak lazım bu konuda lütfen kesin ve net bi bilgi lazım . . .

--- Düzeltme: Geçen yılki iller arası yer değiştirme kılavuzuna baktım. Arkadaşların dediği gibi askerliği saymamışlar. Gerçi bakan 31 aralık dikkate alınacak dedi. Buna göre benim süre dolmuş oluyor sanırım. Yoksa önümüzdeki sene ben de mağdur olacağım :D

--- ikinci düzeltme: Aylara göre saydım ama ben de 31 aralık hesabına göre bile 1 ayla filan kaçırıyorum sanırım :D Bir sene daha burada mı kalıcaz hay şansıma :D

zysimsek' Alıntı:
arkadaşlar il içi tayin isticem , ancak şu an ki çalıştıgım okulumda 3.yılım bu ay doluyor fakat gecen sene kısa dönem askere gidip geldim ... bu 6 aylık sürede hizmet süresinden sayılıyor mu ? sayılmıyor mu ? bilen varsa net bi cevap şimdiden tşkler
sayılmıyor hocam sen ücretsiz izine ayrıldın giderken

Re: Ynt: Kısa dönem askerlik hizmet süresinden sayılıyor mu ?

Tabi biz başka ülkeye askerlik yaptık ya ondan saymiyorlar

Bide askerdeyken il dışı veya özür grubu tayini istediğinde çıkıyormuş. Fakat, askerde olduğundan dolay(ücretsiz izine ayrılıyormusuz) görev belgesi alamadığın için ve 15 gün içinde başlıyamadığımızdan dolayı tayini iptal ediyormuş atandığımız ilin mem'i. Ya asker deki adamın bu magdurluğu ne ya :)

mebbise bakarsan zaten 6 ay ücretsiz askerlik iznine çıktığını görürsün hocam. sayılmıyor yani. keşke sayılsa
benle aynı zaman atanan bayan arkadaşlarım benden önde şu an. benim suçum ise vatana hizmete gitmek

bizim arkadaş almış. bu yazıyor. Normal Gorev İçin 04/03/2006 Tarihli Yönetmeliğe göre Hizmet Puanı Hesaplanmıştır. yeni birşey mi bu?

her_dem' Alıntı:
bizim arkadaş almış. bu yazıyor. Normal Gorev İçin 04/03/2006 Tarihli Yönetmeliğe göre Hizmet Puanı Hesaplanmıştır. yeni birşey mi bu?
puan alır ama süre sayılmaz

Arkadaşlar yeni yayımlanan klavuzda kısa dönem askerlik süresi ile ilgili bişe göremedim , kısa dönem askerlik hizmet süresinden sayılıyor mu ???

Geri