KGB archiver:1GB dosyayı 10MB sıkıştırın...

Kodla Büyü

Tenten

Süper Üye
Süper Üye
KGB Archiver 1GB dosyayı 10MB sıkıştırabilen ücretsiz ve açık kaynak kodlu bir yazılım.
Bu yazılım veri sıkıştırma programı AES-256 güçlü şifreleme vardır PAQ6 algoritması dayanmaktadır.
Hem Windows ve Linux işletim sistemi üzerinde çalışır.
Bu yazılımın sıkıştırma oranı çok yüksektir.
Yüksek oranlı sıkıştırmalar için, işlem süresi artar ve sıkıştırma oranı dosyanın biçimine bağlı olarak değişebilir.
KGB Archiver kendi uzantısı ile kaydeder ve açma sırasında otomatik olarak dosya biçimi tanır.
KGB arşiv için tek sınırlama, sıkıştırılmış dosyanın diğer sıkıştırma yazılımları ile açılamaz.
Ayrıca herhangi bir sıkıştırma bir dosya sıkıştırmak için seviye (yüksek, maksimum, normal, düşük, çok zayıf) belirleyebilirsiniz.
Eğer KGB arşiv ile herhangi bir dosya sıkıştırma ve gönderiyorsanız: . arkadaşlarınızında sıkıştırılan
dosyaları açması için onun bilgisayarınızda yüklü arşiv KBG olması gerekir
AES-256 şifreleme kendinden açılan arşivler oluşturmak mümkün.
Çoklu dil seçeneği vardır
iyi bir sistem donanım yapılandırması olması gerekir.
sistem gereksinimleri:
256 MB RAM
1.5 GHz işlemci

KGB archiver indrmek için http://sourceforge.net/projects/kgbarchiver/

kgbe.jpg

Ekli dosyalar

• KGB_Archiver_2beta2.rar
    3.2 MB · Görüntüleme: 1,125
bir zamanlar kullanmıştım ama çok çok uzun sürüyordu sıkıştırması. pek kullanışlı olmuyordu. yeni sürümlerini denemedim. deneyelim şimdi teşekkürler.

Hocam 7zip ten anladığım kadarıyla sıkıştırma için önemli olan ram miktarı. Öğretmen olmadan önce hatta üniden önce bu tür olaylara merak salmıştım. 1 gblık bir mp3 veya avi dosyasının zaten 100 mb olma ihtimali yok. Winrarın mesela bilinmeyen katı arşiv oluştur özelliği aynı tipte dosyalardan oluşan bir klasörü oldukça iyi şekilde sıkıştırır. Ama bir dosyada bozulma olursa tüm dosyalar gider. 3 mb lık bir .mht (iexplorer dosyası)dosyasını 1 mb ta indirdiğini hatırlarım.

Bu program galiba en son 2008 de güncellenmiş.

tenten' Alıntı:
KGB Archiver 1GB dosyayı 10MB sıkıştırabilen ücretsiz ve açık kaynak kodlu bir yazılım.

hocam bir program bu şekilde sıkıştırma yapıyorsa inanın diğer tüm sıkıştırma yazılımlarıda aynı oradan sıkıştırabilir. Zaten bu arşivleme teknoloji üzerine winzip ve winrar yıllardır çalışıyor ve adım adım daha iyi sıkıştırmalar yapıyorlar. Bu arada 7zip ide atlamamak gerekiyor. Kaldıki bu sıkıştırma oranı bazı dosyalara yapılabiliyor sadece.... Son olarak bu yazılım bu kadar süper olsa idi hala geliştiriliyor olurdu...
en iyi sıkıştırma yazılımı arıyorsanız 7zip ,uha ve peazip yazılımlarını araştırmanızı öneririm. Ayrıca 64/32 bit sürümler farklı sonuçlar üretebilir..

Hocam birde önemli olan bunların sözlük boyutları vesaire
Çeşitli şekilllerde bizim plan ve evrakların olduğu 20 mblık dosyayı sıkıştırdım.

Halen tercihim winrar.

Bu arada winrarın katı sıkıştırması kendini göstermiş :D

m31n3.png

gelecek' Alıntı:
Çeşitli şekilllerde bizim plan ve evrakların olduğu 20 mblık dosyayı sıkıştırdım.

Halen tercihim winrar.

m31n3.png

hocam winrar ile sıkıştırırken ayarlardan en iyi seç biraz daha iyi sıkıştırıyor. aynı şekilde diğer yazılımlarda öyle. Algoritmalarına göre dosyadan dosyaya farklılık gösterebilir

vlk4n' Alıntı:
gelecek' Alıntı:

Halen tercihim winrar.

m31n3.png

hocam winrar ile sıkıştırırken ayarlardan en iyi seç biraz daha iyi sıkıştırıyor. aynı şekilde diğer yazılımlarda öyle. Algoritmalarına göre dosyadan dosyaya farklılık gösterebilir

Hocam zaten seçmiştim. Yukarda resimde belli ama performans verememiş en iyi sıkıştırma. Bunların kelime sözlük boyutları ve kullandıkları ram mktarları filan artıyor. Bu tercihler 7 zip te açık açık belirtildiği için 7 zip sıkıştırmada biraz daha başarılı ama benim tercihim stabilite winrarda da koruma kaydı ekleme özelliği filan dosya kurtarma özellikleri olduğu için tercihim.

Aklımda kalan bir sıkıştırma algoritması şöyleydi. Mesela bu benim yazımda en çok a daha sonra e ondan sonrada k karakterini kullanmış olayım. Bunların byte olarak 10101001 şeklinde 8 karakter kullanıyorsa mesela
a karakterini 0 biti gösterip e karakterini sadece 1 biti ile ve k karakterini de 01 bitleri ile gösterince sıkıştırmayı yapmış oluyorum.
24 bit ile gösterin aek yazısı 0101 ile 4 bit yer kaplayarak daha az yer kaplamış oluyor. basitçe böyle.

Bende bir sıkıştırma algoritması yaratmıştım. Ama sorun şuydu dosyalar sıkışacağına daha çok büyüyordu :D

Sıkıştırma Test Sonuçları : 3000 kblık bir dosyanın sıkıştırma sonraki sonuçları;
Program --------------- Sonuç

Winzip ----------------- 966 KB
CAB -------------------- 844 KB
7zip -------------------- 800 KB
Rar -------------------- 737 KB
KGB -------------------- 601 KB

Geri