Kendin Tasarla - Nasıl Yapabilirim?

Kodla Büyü
Flash programı ile yapmak mümkün aslında. Giydirme oyunlarının mantığıyla yapılabilir.
Ancak örnek sitede javascript ve php kullanılarak yapıldığını düşünüyorum. Şöyle ki alttaki küçük resimlere tıklandığında o resme ait bir resim bilgisi örneğin
http://www.mcmmozaik.com/assets/images/ ... /ahsap.png
bilgisi sayfaya bildiriliyor. Tabi bununla birlikte diğer sekmelerdeki seçili seçenek bilgileri de gönderiliyor. Sunucuda bu bilgilere ait resimler PHP'nin grafik fonksiyonları kullanılarak üst üste bindirilip, ilgili görsel oluşturuluyor. Ardından da oluşan resim ortada gösteriliyor.
İlk önce javascript ile div katmanları kullanılarak görsel oluşturuluyor diye düşünmüştüm ama resme sağ tıklayıp, indirme şansı bulunca, sunucu tarafında da bir şeyler yapılmıştır diye düşündüm.
Ancak bunları yazarken bir daha baktığımda resmin gösterildiği alanın HTML5'in canvas etiketiyle yapıldığını farkettim. Sanırım HTML5'in ve javascriptin fonksiyonları kullanılarak canvas alınına o resim çizdiriliyor. İşi çözmek biraz zor, sitede milyon tane js kütüphanesi ve kod kullanılmış. HTML5 ve js ile resim birleştirme diye bir konu araştırılabilir.
Ya da üstte yazdığım yöntemlerle geliştirebilirsiniz.

Edit: Sayfanın kaynak kodunun alt kısmında 751. satırdan itibaren işlemi yapan JQuery kodları görünüyor. Yöntem gözümün önündeymiş. Üstte Jquery ve HTML5'in nimetlerinden yararlanılmış. Kodu inceleyip, kendinize uygun hale getirebilirsiniz.

Geri