Kendi okulum dışındaki okullara gitmek zorunda mıyım?

Kodla Büyü

gelişimci

Seçkin Üye
Seçkin Üye
kadromun bulunduğu okulda dersim yok başka 2 okulda derse giriyordum
rehber öğretmen olduğum okulla bugün görüştüm başlamak için, diğer okullar ne olacak dedi oralara gitmeyeceğim diye biliyorum dedim, şube müdürünü aradı, kendi okulunda derse girmiyormuş bu durumda diğer okullar iptal olacak değil mi dedi, şube müdürü hayır oralara da gitsin 2 gün, 3 gün de sizin okulun gelsin dedi neyse 2 güne sığdıramam olmuyor ders saati yetmiyor deyince şube müdürü okulun biri iptal ama diğerine gitsin diyor, orada da 10 saat dersim var,
ben gitmek istemiyorum, böyle bir yasal hakkım var değil mi ?
bu durumda ne yapmam gerekiyor yardım edin lütfen sinirlerim çok bozuldu :?

T.C.
MİLLİ EGİTİM BAKANLIGI
Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü
Sayı : B.08.0.YET.0.10.04.00-903.99/ i bT S i
Konu : Bilişim Teknolojileri Rehberliği Görevi 28 /09/ 2012

Öğretmen ve öğrencilerimize bilişim teknolojileri konusunda rehberlik yapacak öğretmenlerin aşağıda belirtilen esaslar doğrultusundagörevlendirilmeleri gerekmektedir;
madde 2. Bu görevi yapacak öğretmenler okullarında var olan ders görevini yerine getirdikten sonra kalan zamanda bu görevi yürütecektir. Görevlendirilen öğretmenin yerine kesinlikle ücretli veya başka bir öğretmen talep etme yoluna gidilmeyecektir.

maddeden anlasılacagı uzere okulunuzu sectiyseniz 0-30 arası kaç saat ders varsa (tek ogretmenseniz) girersiniz kalanı Rehberlik olur...
Madde açık ve net...

Dilekçeyle başvurun hocam. yukarıdaki yazıyı indirin ekleyin dilekçeye. Madde 2'de yazdıgı uzere okullarında var olan ders görevini yerine getirdikten sonra ibaresi oldugundan dolayı başka bir okulda derse girme zorunluluğu olmadıgı anlasıldıgından kadromun oldugu okul dısındaki baska bir okulda derse girmek istemiyorum diye dilekçeyi yazın verin...

Bende de aynı durum sözkonusu olabilir. Böyle bir şey olursa direteceğim.

Bizzat şube müdürü ile bizzat görüştüm,az dersiniz olan okulu iptal edelim diğer okula gidin dedi
Kendi okulumda dersim yok,sadece rehber öğretmen olduğum okula gitmek istiyorum ben o diğer okula gitmek istemiyorum dedim
olmaz öyle hocam, zaten sizin rehber öğretmen olarak görevlendirilme sebebiniz ücret için dedi ek dersi kastetti ikincisi de gittiğiniz okuldaki görevleri yerine getirmeniz dersimi ben paşa paşa öğrencilerle baş edemedigim o okula gidip iki günde motivasyonumu sıfırlayip kalan 3günde de rehberlik yapmak mi olacak
Offfffff patladı m yaaa :(

hocam cevabı yazdım...
çözüm açık ve net... fazla söze gerek yok.
ama yine de istiyorsanız mevzuatı adamakıllı bilen birine de okutun gerçi aynı seyi soyleyecek ama...

bu arada şube müdürü kavramı...
herşeyin doğrusunu biliyor anlamı tasımıyor. bizde de sube müdürü var. konustugumuzda mevzuatı ona biz anlattık. adam soruyo "şimdi şoyle şöyle olursa bu boyle mi olur" gibisinden...
Daha önce de başka bi şube müdürü sozde mevzuatı bilen biri memin fikir danıstıgı kişi... eleman diyodu formatör öğretmen max 15 saate girer... +18 alır. bunun dısında kaç saat fazla girmişse hepsini alır.
mesela okulda 26 saat var. +18 +11 (26-15) = 29 ekders alır haftalık diyordu...
yani şube müdürünü salla gitsin hocam

Allah razı olsun hocam sizden
yarın aynı şekilde dilekçe yazıp verecegim ins
böyle şeyleri çok bilmeyince insan korkuyor acaba şube müdürü ile papaz olur muyum ya bir şey olursa falan diye

sonuç bugün daha okula gidemedim dersim olmadığı için yarın okula vereceğim sonucu ben de merak ediyorum
hiç bir şey umrumda değil artık ne olacaksa olur

biraz önce halen derse girip görev yaptığım bir okuldaki md yrd dün ilçedeki toplantıda bilg rehbr öğr. görev yaptıkları okullura devam edecekler, -kendi okulumuzda ders olmadığından- bu bizim asli görevimiz sayılıyormuş öyleeee :?: söylemişler.
md yrd bide hocam 15 saat maaş karşılığını doldurduktan sonra görevlendirilme verilir, yoksa bu belli bir süre sonra zimmet olarak karşına çıkar benden söylemesi dedi
not: bu okulun md yrd çok iyi niyetli sadece dikkat et anlamında söyledi

her gün her ağızdan farklı şeyler çıkmaya başladı :x

hocam zimmet cıkacaksa cıksın ki cıkacagına ihtimal vermiyorum.
kaldı ki bu sayfada yazdıklarınızı bi bastan okuyun siz de farkedecksiniz ki adamlar konusurken mevzuat temelli konusmuyorlar. ne tutturursak hesabıyla konusuyorlar.
ayrıca 15 saat konusunu tamamen element olarak cıkarmıs

Geri