kendi bilgisayarınızı web server haline getirme

Kodla Büyü

nedenben

Aktif Üye
arkadaşlar sorum şu
evdeki bilgisayarımı server haline getirerek okuldan evdeki bilgisayarımdaki dosyalarıma ulaşmak istiyorum.bunun için nasıl bir yol izlemem gerek?Nette bazı programlar var ftp server türü ancak sanrım modemimi de ayarlamam gerekiyormuş.evdeki bilgisayarıma kuracağım server a sadece ben ve okuldan ulaşmak istiyorum.mümküün mü böyle bir şey

hocam istediğin şey sabit ip alman gerekiyor...Ama dahası da var...Sunucu için ona göre bir işletim sistemi kurman gerek ve sonrasında ....Bence hiç girme böyle şeylere :) Sen teamviewer gibi bir program kur pc ne ve sürekli açık tut pc yi :D ip adresini al hergün :) ve sonrasında okuldaki makinalardan bağlan...Uzun iş diyorsan koları sıva ve sabir ip alarak işe başla...

hocam bahsettiğiniz programlar ücretli.bana ücretsiz bi program lazım o aradım taradım yok.
no-ip gibi sitelerden statik ip alıyorsunuz daha doğrusu ip yi isme çevirdiği için güncelleme olduğundan sadece host ismini yazarak girebilmeniz gerekiyor.no-ip den host aldım gerekli programı kurdum.ancak başka bir bilgisayardan ftp://... yazdığımda çıkan ekranda kullanıcı adı ve şifremi giriyorum ancak kabul etmiyor.yani bağlanamıyorum.umarım anlatabilmişimdir.şimdi yardımlarınıza açığım arkadaşlar

arkadaşlar bilen yok mu ya.şunu yapayım hayrıma burada yazacağım yapabilirsem.ama ondan önce bir bilen varsa ilgilensin lütfen

evdekı bılgısayarına teamwiever programını kur program sana ıkı kod verecek okuldakınede kur evdekı bılgısayarın acık kalsın tabı teamwiever programıda okuldakı bılgısayarının teamwiever programın calıstır daha once almıs oldugun kodları gır evdekı bılgısayara baglan ıstedıgını yap

nedenben' Alıntı:
arkadaşlar sorum şu
evdeki bilgisayarımı server haline getirerek okuldan evdeki bilgisayarımdaki dosyalarıma ulaşmak istiyorum.bunun için nasıl bir yol izlemem gerek?Nette bazı programlar var ftp server türü ancak sanrım modemimi de ayarlamam gerekiyormuş.evdeki bilgisayarıma kuracağım server a sadece ben ve okuldan ulaşmak istiyorum.mümküün mü böyle bir şey

TEAMVIEWER kullan. iki bilgisayara da kur. rahat rahat kullan.

alternatif 2 : oyun ağları için kullanılan HAMACHI kullanabilirsin

alternatif 3 : logmein.com üzerinden evdeki bilgisayar kontrol edebilirsin sorunsuz bir şekilde ama dosya transferi yapamazsın

BaRBaRYaN35' Alıntı:
nedenben' Alıntı:
arkadaşlar sorum şu

TEAMVIEWER kullan. iki bilgisayara da kur. rahat rahat kullan.

alternatif 2 : oyun ağları için kullanılan HAMACHI kullanabilirsin

alternatif 3 : logmein.com üzerinden evdeki bilgisayar kontrol edebilirsin sorunsuz bir şekilde ama dosya transferi yapamazsın

arkadaşlar
1.teamweaver ücretli
2. logmein i bir ay kadar kullandım ve süresi bitti.program çok güzeldi işimi görüyordu ama ücretli.şu anda dosya transferi yapamıyorum.
3.hamachi de en basit bi klasörü görmek için önce o bilgisayardan paylaşıma açmam gerek.bu da programı kullanmayı biraz anlamsızlaştırıyor.
tek istediğim logmein gibi çalışan ama ÜCRETSİZ bi program veya da başka bir yönte.çok şey istiyorum dimi?ama burası bilgisayarbilişim isteyenin bi yüzü kara :)

file zilla server kur hocam. sonra gerekli ana dizin ayarlarını yap. sonra modeme de kullanılan ip portlarına izin ver. sonra modemini kapatma ki ip numaran değişmesin. ip numaranı bir kağıda not al ve çık evden. hepsi bu kadar. öyle evdeki dosyalara ulaşmak için bir yığınla iş yapmana gerek yok.

mozturk52'un dediği gibi logmein kullanabilirsiniz. ücretsiz sürümüde var işinizi göreceğine inanıyorum

team viewer in ücretsiz sürümü var
ille de sunucu diyorsan wamp kur
sonra modemin portlarından bilgisayarına yönlendirme yap
modemden modeme değişir bu iş
modeminin markası nedir?

Geri