KBS Aile Durum Bildirimi Hakkında

Kodla Büyü

devcodeblog

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhabalar;

Arkadaşlar KBS'de aile durum bilgisi bildirmeyle ilgili bir sorum olacak. Eşim doğum izninde sistemde KBS sisteminde aile yardımını benim almamı sağlayacak şekilde neleri işaretli yapmamız gerekiyor. Hem eşimin hem de benim e-devlet üzerinden KBS bağlandıktan sonraki işlemleri kastediyorum. 4 aydır yapılmadı bir şekilde. Geriye dönük birşey olur mu. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar var mı acaba. ?

Saygılar.

Geriye dönük olmuyor hocam oradaki değişiklikler karışık biraz bende yapamadım neredeyse 6 ay hiç bir yardım alamadım idarede oralı olmadı

Ne şekilde yapıldığını bilen arkadaşlar cevaplarsa seviniriz. İdarede görev alanlar bu konuda yardımcı olabilirler.

O işlemi ne zamandan bu yana öğretmenler kendi başına yapar oldu bilmiyorum? İlk defa duydum.
İdareye aile durum beyanı veriyorsunuz onlar yapıyor.
Ayrıca sanırım ücretsiz izinden bahsediyorsunuz. Normal raporlu eşinizi bildirmenize gerek yok.
Ücretsiz izinli (asker, doğum vd.) eşinizi ve yeni doğan ölen yüksek öğrenim bitmiş 26 dan gün almış çocuk bildirimi yapılır.
Eksiğim yanlışım varmı?

Ayrıca şimdi baktım
e devletten sadece aile bildirimi ni görüntüleyebiliyorum
bir değişiklik yetkim yok

18.01.2018 itibariyle aile durumunda değişiklik halinde ilgili personel kendi e Devlet şifresi ile bildirim veriyor, vermesi gerekiyor.
Ama @ugurkorkmaz hocam aylıksız izin durumunda eş yardımı alabilirsiniz, doğum izinde iken alamazsınız.

e devlet
Kamu Personeli Aile Bilgileri Bildirim Sistemi
uygulamaya git
5 saniye bekle yazısı
yeni bildirim oluştur
mernisten getir
filan sonrası artık size ve mutemede kalmış :D

benim de oğlan yeni doğdu.
arkadaşın dediği şekilde yaptım. idareler gönderecek maaş değişikliği olarak. eş ve baba ikisi de memursa babanın maaşına yatar dendi ama bakalım 15inde göreceğiz.

Geri