KAZANIM MERKEZLİ SINAV ANALİZ PROGRAMI (ORTAOKUL)iyi

Kodla Büyü

muzyonur

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar size 2 tane kazanım merkezli sınav analiz programı...(müfettişler sorabiliyor)
Başka bir yerden indirip üzerlerinde uzunca çalışıp geliştirdim.
1. paylaşacağım program bir sınavın bir sınıfın tüm şubelerinde yapılışı sonucu analizini yapabilirsiniz. En çok üzerinde çalıştığım buydu.

2.paylaşacağım ise ; bir dersin sadece bir şubedeki toplam 3 sınavını analiz eder.

OFFİCE 2010 sürümü altındaki sürümlerde, açılır listelerin çıkmadığını tespit ettim. belki başka özellikler de kısıtlanabilir. daha sonra alt sürümler için de yeniden paylaşım yaparım

Not: son güncelemde 1. dosya yenilendi. Öncekinde sınıf listesi getirmede hatalar vardı. düzelttim.

Ekli dosyalar

• SINAV ANALİZ PROGRAMI(son hali2-).rar
    175.3 KB · Görüntüleme: 1,362
  • Ortaokullar için kazanım merkezli sınav analiz programı5.rar
    352.2 KB · Görüntüleme: 1,070
mayhem' Alıntı:
hocam yapmak zorunlumu bunu anlayamadım ben

ilköğretim kurumları yönetmeliğinin aşağıda paylaşacağım maddesinden dolayı zorunlu oldu sanırım. 2 sene önce gelen bir müfettiş bir arkadaştan istemişti. şimdi çalıştığım okulun müdürü de yapmamızı istiyor.

"MADDE 20 – (1) İlköğretim kurumlarında öğrenci başarısının ölçme ve değerlendirilmesinde aşağıdaki esaslar gözetilir;

a) Ders yılı, ölçme ve değerlendirme bakımından birbirini tamamlayan iki dönemden oluşur.

b) Başarının ölçülmesi ve değerlendirilmesinde öğretim programlarında belirtilen amaçlar ile kazanımlar esas alınır. Ölçülecek kazanımın özelliğine göre ilgili dersin öğretim programında yer alan ölçme ve değerlendirme esaslarına uyulur.

c) Kaynaştırma yoluyla eğitimlerine devam eden öğrenciler için; Bireyselleştirilmiş Eğitim Programı Geliştirme Birimi tarafından bireyselleştirilmiş eğitim programı (BEP) hazırlanır ve bu öğrencilerin başarıları, bu programda yer alan amaçlara göre değerlendirilir.
"

Ayrıca diğer illerde bilmiyorum ama izmir'de OKUL GELİŞİM MODELİ diye bir proje uygulanmaya başlandı. Bu modellerde öğretmenlerin yapması gerekiyor. 1. analiz yazılımını bu siteden indirmiştim. Liseye göreydi. Ortaokula göre dönüştürüp geliştirdim.

http://ogmizmir.com/

Not: son güncelemde 1. dosya yenilendi. Öncekinde sınıf listesi getirmede hatalar vardı. düzelttim.

Geri