Kaza yapıp böyle bir durum başına gelen var mı

Kodla Büyü

Enterprise

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Arkadaşlar geçenlerde bayan bir öğretmen arkadaşımın aracı yaşı tutmayan ehliyetsiz bir sürücünün aracına çarpması sonucu perte çıktı.
Arkadaşıma da yaralandığı için şok anıyla (bizler gidene kadar) karşı taraf suçu kabullenmesi için baskı yapmış o da kafasından inen kanları görünce zaten ölücem zannederek ne derlerse he demiş. Çarpan araç bir firmaya ait ve firma sahibi kullanıyormuş gibi göstermişler, arkadaşım da o şokla ne verdilerse imzalamış, şimdi adamlar telefonlarını bile açmıyorlar.
Bu saatten sonra ne yapabiliriz geridönüş varmıdır?

malum imzaatılmışsa resmiyette geçerlidir. bi de kaza tutanağı yok mu bi de ona bakın.
rapor alabilrmi şok geçirdiğine dair.
ya da kameralardan tesbit edilebilir mi aracı ehliyetsiz çocuk kullanıyor.
muhtemelen bu iş mahkemede biter.
benim aklıma bunlar geliyor.

aracı kullanıyor denilen şahıs o saatlerde başka bir yerde bulunuyordu sonuçta bunu ispatlamak yeterli olur mu acaba. Bir de yalan ifade de suç olduğundan korkuyor arkadaş ne yapacağını şaşmış durumda. O an şokta olduğunu nasıl resmi belgeye dökebilir Hocam? Kazanın olduğu yerde kamera yok işin kötüsü tam Kurtköy-Sultanbeyli sapağında gerçekleşmiş kaza, çocuk yokuş aşağı aracı boşa almış 150-160la ehliyetsiz tali yoldan geliyor, hiçbir tutulur yanı yok yani adamlar için olayın.

geçmiş olsun,,,
detaylı bir şekilde ogün hastane vs yapılan işlemler doktor raporu vs var ise iş mahkemesine bu şekilde ayrıntılı bir şekilde anlatarak itiraz ediyorsunuz.
komser bana çarptığında itiraz vs mahkeme, bilirkişi baktım mahkeme masrafları 400 buluyor 1-2 sene beklemektense 600'e ben yaptırdım.
40 harç parası 300-400 yeniden bilirkişi raporu (Kaza yerine ait inceleme-araç inceleme vs için. )
İtiraz süresi attığınız imzadan itibaren yanılmıyorsam 60gün.

kaza tesbit tutanağının arkasında
eğer ehliyetsiz ya da sarhoş ise bu evrak doldurulmaz acilen polis ya da jandarma çağırın diye bir ibare var.

Hocam tutanağın arkasında var da kafasını çarpmış aracı kendi ekseninde 360 derece dönmüş ve kendi aracı çarpanın aracı ve arkasında bulunan araç üçü de çarpmayla perte çıkmış inmiş ki kafası kanıyor bir an öldüm belki de ruhum dolaşıyor şuan diye düşünmüş.
O esnada karşı taraftaki uyanıklar da nasılsa şokta tek başına bir kız, zaten korkmuş diye hemen önüne dayayıvermişler kağıtları imzala diye.
Zaten sağa sola ben öldüm mü ben öldümmü derken imzalamış kağıtları farkında bile değil hiçbirşeyin.

Yaralanmalı kazalarda tarafların kendi tuttukları tutanaklar geçersizdir, polis çağırması gerekirdi. Ancak mahkeme çözer gibime geliyor işi.

Sigortacı arkadaşıma sordum;

Başımdan yara aldığım için bilinçsizce imza attım, şuurum yerinde değildi, yaralanmalı kaza olduğu için tutulan tutanak geçersizdir, polis tutmalıydı tutanağı diyerek karşı tarafa dava açmalı.

Doktor raporu vardır umarım.

Kamera vs. görüntüsü olsa işiniz kolaylaşır.

Çok teşekkürler Hocam kamera görüntüsü yok çünkü biri anayol biri taliyol yolun ortasına gerekleşmiş kaza. Doktor raporu var. Şimdi iş iyi bir avukat bulmakta

Bayan hocamız olayın şokuyla kabullenmiş herşeyi ama şöyle bir şey var yaşı reşit olmayan bir sürücü ve ehliyeti olmayan reşit bir sürücü çarptıysa.
1-Kazanın tüm amsraflarını karşı taraf ödemek zorundadır.
2-Şirkete ait ise çarpan araç şirkete dava açtığında yüklü tazminat alır.
3-Aracı kullanan sürücnün babasına dava açsa yine tazminat alır.

yani her türlü masrafı karşı taraf ödemek mecburiyetinde.

işte şu anda tutanaklarda aracı gerçek sahibi kullanıyormuş gibi gösterilmiş halbuki sahibi olay yerinde dahi değilmiş telefonla acil çağırılmış da gelmiş olay yerine. Böyle durumlarda çok çok soğuk kanlı olmak gerekiyor demekki millet 5 dakkada olayı bağlıyor hemen, öldün sansan bie uyanık olcan demekki

Karşı taraftaki çocuk hiç yara almamışmı tedavi görmemişmi?
Yaralı halde iken tutanaktaki şahıs direksiyon başında değil ise, mahkeme varsa cep telefonu kayıtlarından koordinatlarını bulabilir.Bu durumda mahvolurlar.
Tek yapılması gereken tutanağa itiraz ve mahkeme.

Memleket hep sahtekar yaa. Verin mahkeme burunları sürtsün sahtekarların. Sıkı bi tazminatta alırsınız. Tabi arayı soğutmadan sıcağı sıcağına yapmak lazım.

O yara almamşı çünkü anayolda seyir halindeyken arkadaşım yokuş aşağı tali yoldan 160la inip şoför kapısı ile arkakapı arasına çarpmış ve araç kendi ekseninde dönerken arkadaşım sağa sola kafasını çarparken yara almış çarpan dingilde birşey yok.

Geri