Kaynaştırma Öğrencisi Sınav

Kodla Büyü

nazliij

Üye
Merhabalar.Kaynaştırma öğrencimden bir tanesini okula gelmediği için sınav yapamadım.Geldiği zaman ise sürekli kaçıyor ve sınav yapamıyorum.Notları da e okula girmek zorundayım.Kaynaştırma öğrencisine 45 altı not veremediğimiz için not kısmına G olarak yazsam bir sıkıntı olur mu?

Kaynastirma ogrencisine Hangi yönetmeliğe göre 45 altında not veremeyeceginizi anlamadım. Sınav yaptığınızda kaç almış ise o not verilmez mi.

Anladım. O zaman sınav yapmanın bir anlamı kalmıyor da o yüzden sordum.

Benim bildiğim kaynastirma öğrencisinin durumuna göre plan yapılır ve bu durumuna uygun sınıftaki yazılı sorularından farklı sorularla sınav yapılır. Aldığı not da e okula işlenir. Bu lise için.
Şu da bir gerçek kaynastirma öğrencisi başarısız olunca öğretmenin başı ağrıyor. Bu yüzden de öğretmenler ve idare dediğiniz gibi zayıf verilmemesi için böyle düşünüyor herhalde.

Peki benim dersimde öğrenci başka bir dersten kaynaştırma eğitimi alıyorsa ve benim dersime hiç girmiyorsa nasıl sınav yapılır, ne sorulur? vs vs.

Hocam öğrencisine illa ki yazılı sinav yapılmak zorunda değil. Sözlü sınav yapın. Gerisini halledin sisteme notuda girin.

Çok takmayın, kaynaştırma öğrencisine 45 altı verilmez, 45 verin geçin.

Çok takmayın, kaynaştırma öğrencisine 45 altı verilmez, 45 verin geçin.
.
hangi yönetmelikte yazıyor bu durum merak ettim??
.
kaynaştırma öğrencisine 0 bile verilebilir. Yeterki ders öğretmeni üzerine düşeni doğru şekilde yapsın
.
1. sene başında öğrenci durumuna uygun BEP planı hazırlasın
2. öğrenciye yapılan sınavda sorulan soruları bu plana göre hazırlansın.
3. öğrenci derse gelmiyor ise durum sınıf öğretmeni ve velisine bildirilip veli görüşmesi kayıt altına alınsın
4. öğrencinin notu düşük ise gerekli eğitim planı hazırlanarak öğrenci - veli - öğretmen imza altına alınarak öğrencinin bu eğitimlere katılması için gerekli çalışma yapılsın
5. tüm bunlara rağmen öğrenci yine de düşük not alıyor ise gönül rahatlığı ile 0 bile verebilirsiniz.
.
ama öğretmen bunlarla kim uğraşacak diyorsa birşey diyemem...

.
hangi yönetmelikte yazıyor bu durum merak ettim??
.
kaynaştırma öğrencisine 0 bile verilebilir. Yeterki ders öğretmeni üzerine düşeni doğru şekilde yapsın
.
1. sene başında öğrenci durumuna uygun BEP planı hazırlasın
2. öğrenciye yapılan sınavda sorulan soruları bu plana göre hazırlansın.
3. öğrenci derse gelmiyor ise durum sınıf öğretmeni ve velisine bildirilip veli görüşmesi kayıt altına alınsın
4. öğrencinin notu düşük ise gerekli eğitim planı hazırlanarak öğrenci - veli - öğretmen imza altına alınarak öğrencinin bu eğitimlere katılması için gerekli çalışma yapılsın
5. tüm bunlara rağmen öğrenci yine de düşük not alıyor ise gönül rahatlığı ile 0 bile verebilirsiniz.
.
ama öğretmen bunlarla kim uğraşacak diyorsa birşey diyemem...
Hocam yönetmelik filan bilmiyorum, bu bir teamül de olabilir ama kaynastirma öğrencisine 45 altında not verilmiyor. Hocam burada büyütülecek bir şey yok ver 45 i geç. Bu çocuklar zaten dezavantajlılar kasmaya gerek yok.

Öğrencinin durumuna uygun plan ve sınav yapılırsa 45 altında da alsa verilebilir aksi takdirde 45 ve üstü vermek gerekiyor diye biliyorum.

Öğrencinin durumuna uygun plan ve sınav yapılırsa 45 altında da alsa verilebilir aksi takdirde 45 ve üstü vermek gerekiyor diye biliyorum.
Hocam yönetmelik filan bilmiyorum, bu bir teamül de olabilir ama kaynastirma öğrencisine 45 altında not verilmiyor. Hocam burada büyütülecek bir şey yok ver 45 i geç. Bu çocuklar zaten dezavantajlılar kasmaya gerek yok.
.
hiç bir yönetmelik öğrenciye en az XX not verilir demez.
yönetmelik derki bep li öğrenciye özel plan yap, bu plana uygun eğitim ver, bu plana uygun sınav yap, bu plana uygun not ver.
öğretmen bu planı hazırlamaz ise / bu plana uygun öğrenciye eğitim vermez ise / bu plana uygun sınav yapmaz ise MEB bunu nasıl tespit eder. ÖĞRENCİ / VELİ ŞİKAYET EDERSE.
peki öğrenci neden şikayet eder DÜŞÜK NOT ALDIM DİYE. öğretmen de düşük not vermeyerek bu şikayeti ortadan kaldırıyor.

peki soruyorum size
70 verdiğiniz BEP li öğrenci sizi bep planına uygun soru sorulmadı diye şikayet ederse NE OLACAK ????

.
hiç bir yönetmelik öğrenciye en az XX not verilir demez.
yönetmelik derki bep li öğrenciye özel plan yap, bu plana uygun eğitim ver, bu plana uygun sınav yap, bu plana uygun not ver.
öğretmen bu planı hazırlamaz ise / bu plana uygun öğrenciye eğitim vermez ise / bu plana uygun sınav yapmaz ise MEB bunu nasıl tespit eder. ÖĞRENCİ / VELİ ŞİKAYET EDERSE.
peki öğrenci neden şikayet eder DÜŞÜK NOT ALDIM DİYE. öğretmen de düşük not vermeyerek bu şikayeti ortadan kaldırıyor.

peki soruyorum size
70 verdiğiniz BEP li öğrenci sizi bep planına uygun soru sorulmadı diye şikayet ederse NE OLACAK ????
Hocam ne kadar abarttın yahu, he tamam haklısın :) Biraz rahat ol, kasma...
Bep Planı yapmak kafaya göre mi oluyor, Okul Kurul Toplantısında karar alınır ona göre yapılır, bizim okul 6 ders için uygun gördü, benim dersimde bep planı kararı alınmadı. Eğer okul kurulunda bep planı yapar diye karar alınmışsa zaten mecburen yapmak zorundasın.

Geri