Kaspersky İnternet Security 2011 tavsiye eder misiniz

Kodla Büyü

ofkar

Süper Üye
Süper Üye
İyi akşamlar arkadaşlar okulumuza 5 kullanıcılı kis 2011 almayı düşünüyoruz. Daha önce kullanan arkadaşlar görüşleriniz benim için çok önemli. Koruması yeterince başarılı mı? Sistem gereksinimleri çok mu yüksek?

Ben tavsiye ederim.

flash bellek virüslerine geçit vermiyor. Bilgisayarları koruyor..

Müdür, müdür yardımcısı ve öğretmenler odası bilgisayarlarına kaspersky 2010 (du o zaman) kurduk bir sene boyunca bu üç bilgisayar ne format istedi ne virüs derdi oldu..

İdareciler değişti microsoft esentials, sonra avira ve eset kurduk.. ne yazikki memnun kalmadık. En son eset vardı müdürün bilgisayarı ve müdürün bilgisayarında 117 tane virüs temizledik..

Tekrardan müdürü ikna ettim tekrardan 3 pclik satın alıyoruz.

Öğretmenler odasına 30 gün deneme kurduk.. 30 günlük deneme anında müdür yardımcısı kendi virüslü bilgisayarında iş yapamadığından şikayet edip öğretmenler odasında iş yapmaya başladı..

kısaca tavsiye ederim

iyi çalışmalar .

6 sene falan oldu heralde kaspersky kullanıyorum kendi bilgisayarımda. 2 senedir lisansını satın alıyorum. bir an bile düşünmene gerek yok. en iyi antivirüs programı kasperskydır. sağda solda bir çok kez başka antivirüs yüklü bilgisayarlara virüs, torjan vs. bulaştığına şahit oldum. ama kaspersky'da böyle bir şey görmedim henüz.

kis 2011 yüklü şu anda. xp ve 1 gb'de kasma yapmıyordu. daha düşük ram için durumu bilmiyorum. şu an 2gb ve win 7'de kullanıyorum. tık yok makinede ;)

tek kelimeyle mükemmel...hocam 5 pc lik nerede satılıyor....uygun bi fiyat varsa ben de aldıracam okula

teknosada 31 marta kadar geçerli yüzde elli indirim ile satılıyor.. Hatta 3 pclik 70 tl idi..

5pc lik fiyatını bilmiyorum.

Kaspersky Pure kullanmaya gerek yok bence..

bilgileri şifreleme, pasword oluşturma ve passwordları güvenli saklama gibi özellikler içeriyor sanırım.. pure..

kis yeterli bence çünkü antivirüs+firewall yeterli derim

Elimde bir ölçüm cihazı yok elbette ama sanki KIS 2011 özellikle KIS 2010'a göre daha fazla kasıyor. Benim şahsi gözlemim bu tabii. Şu an 2010 kullanıyorum ben.

tavsiye ederim, her şeyi bulup temizliyor. okula almıştım hepsiburadadan 5 kullanıcılı, indirimdeydi. idareye ve öğretmenler odasına kurdum, rahat ettim...

bizde kav aldık 5 kişilik. adam başı 25'er liraya geldi...

gayet memnunuz.

hocam ben avira internet security kullanıyorum bir eklenti sayesinde lisans işi de halloldu 2050 ye kadar bedava ve çok güzel olduğuna inanıyorum stallite virüsü dadanmıştı tamamen halletti diyebilirim

avira hakkında da görüşlerinizi yazarsanız sevinirim

Kaspersky antivirüs veya internet security, esete veya aviraya göre bilgisayar kaynaklarını daha fazla kullanır. Kaspersky kullanıcılarının tek derdi de budur. Güvenlik meselesine gelince 4 yıldır kaspersky kullanırım, kullandığım hiçbir bilgisayarda virüs sorunu yaşamadım. Eset ve Avira kullananların bilgisayarlarının virüs ve virüsten kaynaklı sorunlarla cebelleştiğine de çok şahit oldum. Pure ile 2011 arasında seçim yapmak gerekirse; Pure'da gereksiz ek özellikler ve daha fazla ücret varken, 2011 daha ucuz, daha kullanışlı ve koruma sistemi daha yenidir. Karşılaştırmayı görmek için bağlantı : http://www.kaspersky.com/compare

hocam gayet iyi bir seçim kasper bizde okulda kullanıyoruz ben üç senedir evde orjinal kullanıyorum. imkanınız varsa hiç durmayın. :++:

sayın hocalarım okulda kullanıyoruz diyenler var iyi vallaha okul iyi para veriyor bu tarz şeylere bizimkilere anlatamıyoruz ama derdi de bizi buluyor kaynak olarak okul aile birliğinden falan mı para buluyorsunuz yoksa idareciler falan cebinden mi veriyor

İdareci arkadaşlar, çok iyi (!) bilgisayar kullanmayı bildiklerinden bilgisayar virüslerini biyolojik virüsler kadar ciddiye alıyorlar :roll: Sanırım bu nedenden gerekirse 30 bilgisayarlık lisans alırlar.

bilogrt038' Alıntı:
sayın hocalarım okulda kullanıyoruz diyenler var iyi vallaha okul iyi para veriyor bu tarz şeylere bizimkilere anlatamıyoruz ama derdi de bizi buluyor kaynak olarak okul aile birliğinden falan mı para buluyorsunuz yoksa idareciler falan cebinden mi veriyor
hocam ben geçen seneden beri söylüyordum alalım diye, bu sene sonunda gerektiğini anladılar. okulda tek bir hattımız var herkes de o hatta bağlı doğal olarak, büyük de bir okul olunca çok sıkıntı yaşadık. nasıl spor parası toplanıyorsa ya da onlara ayrı bir bütçe ayarlanıyorsa bizim de ihtiyacımız olduğunda faremizi, klavyemizi, gereken ne varsa alabilmemiz lazım. bunu idareyle bir konuşun,gerekli olduğuna da ikna edin. kolay gelsin bi de :)

onlara göre bir şey yok çökünce koşup yapan biri var o zaman işleri yokuşa süreceksin makine gelince bir hafta sallayacaksın o zaman alırlar diye düşünüyorum ama neden baştan söze sebat edip te ne kendilerini nede bizleri zora koşuyorlar anlamıyorum bakalım ikna edersem formdan paylaşırım

İlgilenip cevap veren ya da veremeyen tüm arkadaşlara çok teşekkür ederim

kesinlikle tavsiye olunur. Bizim okulda da 5 kullanıcı kullanıyor.
Kurulduğu günden beri virüs sorunumuz olmadı. İki senelik aldık 10 kullanıcı.
Sayı ve süre artınca epey indirim oluyor.

ofkar' Alıntı:
İyi akşamlar arkadaşlar okulumuza 5 kullanıcılı kis 2011 almayı düşünüyoruz. Daha önce kullanan arkadaşlar görüşleriniz benim için çok önemli. Koruması yeterince başarılı mı? Sistem gereksinimleri çok mu yüksek?
Bence antivirüse para vermenize gerek yok. Çünkü bir şekilde virüs bulaşıyor sistemlere. Microsoft Securty Essential kurup bir de deepfreeze kurarsıız olur biter. Microsoft Securty Essential ı epey geliştirmişler. Başarılı buluyorum ben. İlk çıktığı zamanlardaki gibi kötü değil. Ben evimdeki okulumdaki tüm bilgisayarlara böyle yaptım ve hiç sıkıntı yaşamıyorum. Diyeceksiniz ki idare bilgisayarlarında bilsa gibi, haftalık der dağıtım programları gibi veritabanı güncellenmesi gereken programlar deepfreeze kurunca nolacak. Onları da D: sürücüsene kurarsınız. Önemli olan sistemi(c:) korumak. D: ye bulaşan virüsleri temizlemek zor değil. Zaten Kaspersky çok kasıyor bilgisayarı. Adından da anlaşıldığı gibi (Kaspersky:)

bto80' Alıntı:
kesinlikle tavsiye olunur. Bizim okulda da 5 kullanıcı kullanıyor.
Kurulduğu günden beri virüs sorunumuz olmadı. İki senelik aldık 10 kullanıcı.
Sayı ve süre artınca epey indirim oluyor.
Kaçliraya aldınız hocam.

Kaspersky güzel fakat okulda Lisanslı kullanıyorum 2GB DDR2 ramli PC`de virüs taraması yaparken neredeyse PC kilitleniyor başka bir program çalıştırmasına meydan vermiyor desem yeridir. Fakat güvenlik konuusunda başarılı.

peki arkadaşlar kaspersky alıp 1 yıllık süre bitiminde ne yapıyoruz? yeniden mi alıyoruz? online güncelleme mi yapıyoruz?

ben de okulumdaki bilgisayara aldım kaspersky 2011 internet security yalnız korkunç derecede kasıyor makineyi bunun bir çözümü yoksa bundan sonra kaspersky almayacağım
kendi pc imde mcafee var ttnetten lisanslı satın aldım canavar gibi kasma falan yok okula da ondan mı alsam diyorum

alamk isteyen varsa alabiliriz kasper arkadaşlar illgilenen arkdş pm atsın

1 yıllık lisans bitiminde tekrar 1 yıllık alınan lisasn yenileme ücreti daha mı ucuz oluyor

Geri