Kaspersky güncel keyler

Kodla Büyü
1 ay önce bu sitye bakmıştım, işe yaramamıştı.
Ama şimdi oldu.

Teşekkür.

arkadaşlar hiç testleri takip etmiyorsunuz sanırım kasper artık liderliğini kaybetti son 4 aydır yapılan testlerde hiçbirince ilk 5 e bile giremedi. Son 6 aydır tek lider var oda antivir
mutlaka ona geçin bende bir zamanlar çok sıkı kasper savunuyordum ama göz göre göre virüsleri kaçırdığını gördüm. eğer inanmıyorsanız test sonuçlarını buraya ekleyebilirim

sonuçları bi ver hocam bakalım kim yapmış hangi ortamlarda yapmışlar değil mi?

site yıl içinde 3 yada 4 test yapıyor tüm antivirus programlarını dahil ediyor sisteme en son yapılan mayıs ayı testinde kullanılan virus çeşitleri ve adetleri
Windows viruses 190
Script malware 287
Worms 586
Backdoors 4.055
Trojans 6.258
other malware 133
TOTAL 11.509

Test sonucu için alltaki linki tıklayın (antivir %71 ilen kaspersky %21 de kalmıştır)
Dosya pdf dir. Süper bir açıklama var hangi virusleri dahi kaçırdığını yazmaktadır.
http://www.av-comparatives.org/seiten/e ... port18.pdf

site üzerinden link verilmiyor onun için web sayfasından bakmak için
http://www.av-comparatives.org/seiten/comparatives.html
bu adrese girin mayıs ayı testinin yanındaki online linkini tıklayı

Daha önceki tüm testler için buraya bakın
http://www.av-comparatives.org/seiten/comparatives.html

Malum ingilizce ama çok basit bir dil ile anlatılmıştır
Sorunlarınız varsa buradan yanıtlayabilirim yaklaşık 2 yıldır bu testler ile uğraşıyorum

Arkadaşlar üstteki teste inanmıyorsanız başka kişiler tarafından yapılan test sonuçlarını veriyorum. SAnırım softpedia.com u bilmeyeniniz yoktur malum bilgisayarcıyız :)

Neyse bu sitenin yapmış olduğu test sonuçlarını aktarayım
Detection of ad- and spyware" testi sonuçları
The-Best-Windows-Antivirus-2008-Editions-3.jpg

Detection of malware samples
The-Best-Windows-Antivirus-2008-Editions-4.jpg

sonuç değerlendirmesi
Resimin altında harflerin neye denk geldiği belirtilmektedir
The-Best-Windows-Antivirus-2008-Editions-5.jpg

Resimde anlaşılmıyor ise allta excel dosyası var daha anlaşılır ve ayrıntılı onu indirin
http://www.sunbelt-software.com/ihs/ale ... 2008m3.xls

Umarım bu iki mesajım faydalı olmuştur[/list]

acam42' Alıntı:
arkadaşım bu kıyaslamayı yapam şirket yanlı davranmıyordur inşallah.

arkadaşım başka bir firmanın da test sonuçlarını ekledim.
Zaten bu işi adam gibi yapan iki firma var biri av-test diğeride sunbelt software dir

Bir uyarı

Viruslerden değil spyware ve malware lerden korkun
:D

Ben Antivir i önerdiğimde arkadaşlar bana eski bir programın inatçısı gibi bakıyorlardı.
Hala da gözdem Antivir..
hangi bilgisayara kurdumsa hangi virüs koruycu olursa olsun onun bulamadığı virüsleri buldu.
Antivirin tek dezavantajı spyvare ve trojanlara karşı başarısızlığı. onu da SpywareTerminatör ile sağlayabiliyorsunuz.

önceki mesajlarımdaki test sonuçlarına bakarsan onlara karşıda çok etkili lütfen verdiğim test sonuçlarına iyi bakın

hojalar kasper sınıfta kalmış...
biraz araştırma yaptım gerçektende kaspersky son zamanlarda işi iyice boşlamış.
testlerde nerdeyse ücretsiz tarayıcılardan bile daha kötü durumda...
Hojamın dediği gibi, virüs değil önemli olan trojanlar...
:alkis: :alkis: :alkis: :alkis:

Valla bende artık usandım.Yok kara liste .Yok satın al. Bye dedim kaperskye.Sizde demek için beklemeyin bence.

bye demek kolayda hocam yerine ne koyalım?
nod32 hava, onu geçtim ama ne koyayım yerine ne tavsiye ediyorsunuz?

arkadaşlar nod32 fena değil tamam çok az bellek kullanıyor ama online taraması çok yetersiz ayrıca trojan ve malware lerde çok etkisiz virus kaçırma ihtmali çok. Örneğin içinde sciprt yada shell bulunan bir siteye uyarı vermeden giriş yapmanıza imkan sağlıyor yani virus uyarısı yapmıyor.
Burada yapılacak tek şey antivir e geçmektir.
Bir taneden elinizde portable spyware temizleyici olsun aradan onu çalıştırıp taratın böylece sistem temiz olur.

nod32 ye eksinlikle guvenmiyorum, kasperky de madem yerlerde sürünüyor, kullanmasam iyi olacak.
panda İS var onu yada antivir'i yukleyip beraberidne bir spyware doctor spyware terminator yeterli oalcaktır kanısımdayım :) deneriz en azından.

nod32 kurmayında en sinir olduğun antivirüs programı. demek oluyor ki antivir denemenin vakti gelmiş. bir de onu deneyeyim.

Kaspersky nin 8.0 versyonu fena değil aslında. Yapılan Testler 7.0 versiyonu ile yapılmış bence yeni testler de daha başarılı olacaktır...

kaspersky 8 sürümünü denedim bilgisayarımda 2 gb ram var bu kadar kastıran bir program görmedim ekstra bir özelliğide yok onunla ilgili testlerede baktım aynı sonuç
Okadar para verip iyi bir bilgisayar aldıktan sonra onu böyle antivirusler ile yerlerde süründürmek istiyorsanız kullanın :p

Avirayı bir deneyelim bakalım nasıl duracak pc de.
bu arada hocam bende 1gb ram var kasma olayı yasamıyorum kasperde.

Geri