Kasko hakkında bilgisi olan...

Kodla Büyü

muratkkk

Aktif Üye
Mrb arkadaşlar yakınımdan araba aldım kasko indirimi olduğu için onun üzerinden kaskoyu yenilettim. Şimdi kaza yaptım 500-600 tl hasar çıktı şimdi kaskoyu deldirirsem kasko üzerinde olan yakınım yeni araba aldığı zaman onun kaskosunu etkiler mi? Yoksa yeni aldığı için her durumda onun kaskosu da sıfırlanır mı ?(bendeki kasko indirimi yeni arabasına yansır mı) vereceğiniz cevaba göre mağduriyet yaratmak istemiyorum.

hocam 500-600 TL'lik hasar kaydı için kaskoyu deldirmeyin. Tramerde hasar görünürse o kadar aracınız değer kaybeder. Bir tanıdık ustaya götürür ve iyi bir pazarlık ile aracınız kendiniz tamir ettirin. Ayrıca kaskoyu bundan sonra kendiniz yaptırın. İlerde sizde kaskonun indiriminden faydalanırsınız.

Hocam esas öğrenmek istediğim aracın kasko sahibi kendisi yani araç aldığı zaman mağdur olur mu. 5 ay sonra zaten aracı kendi üzerime alacağım için benim için kasko delinmesinin bir önemi yok(araç değeri varsın düşsün).

hocam bir alt seviyeye ier. bu sene %40 hasarsızlık indirimi aldıysa seneye %30a iner. yıl içerisinde kaza yapmazsanız hasarsızlık 1 seviye artar. eğer yaparsanız 1 seviye azalır. 2 kaza ve üstünde yaparsanız sıfırlanır. olay bu şekilde işler.

500-600 liralık bir hasar için kasko kullanmayacaksan ne için kullanacaksın. o zaman kasko hiç yaptırma. trimerde 500-600 liralık hasarlar cerez olarak görülür. kimse umursamaz bile.

hocam durum değişmediyse
akrabanızın yeni alacağı araca eski kaskosunu aktarmadığı sürece bir indirimi olmaz
aldığı yeni araca yeni kasko yaptıracaksa ilk kez yaptırır gibi en üst fiyattan başlar
yani eskisinin bir indirimi olmaz
siz en iyisi kaskoyu kendiniz yaptırın
tanıdığınızda sizin araçtaki kaskoyu yeni aldığı araca aktarsın
eninde sonunda tanıdığınız madur olacak. çünkü yeni aracına kasko yaptırdıgında hiç bir indirim almayacak

Kasko yaptıracaklar öğretmen indirimi,aile indirimi gibi kampanyaları araştırırlarsa karlı çıkarlar...
Sigortacılar bu işten haberdar...

hocam kasko, tc kimlik numarası ile ilişkileniyor.
dolaysıyla yakınınız kaza yapmış gibi gözüküyor.
yani nereye giderse sevabıyla gunahıyla gidiyor. delerseniz indirim mindirim alamaz taa ki kazasız bikaç yıl geçip tekrar "guvenilir" imajını kazanana kadar

Fender' Alıntı:
Kasko yaptıracaklar öğretmen indirimi,aile indirimi gibi kampanyaları araştırırlarsa karlı çıkarlar...
Sigortacılar bu işten haberdar...
ayrıca yaş, (yanlış hatırlamyorsam) araç rengi ve kullanan cinsiyeti, kaç kişi kullanacagı... vs de etkiliyor

600-700 tl lik masraf ne bu önemli, yetkili serviste orjinal parça kullanımı ve işçilik dahil bir ücret ise bunu dışarıda 300-400 arasına yaptırabilirsiniz. Eğer kaskodan yaptırırsanız, ileride kaskonunuz 1000 tl iken 1500-1600 tl olarak çıkma ihtimali var, fakat burada şu husus da önemli, cam değişimi bir çok kasko için ücretsiz, değişim yaptığınızda 800-900 tl gibi kasko indirimiz bozulmuyor fakat tramerde görünüyor. bazı kasko firmalarınında 500 tl ye kadar kasko delinmeme klozu falan var. Önerim iyi uygun fiyata yapan bir servise gidebilirsiniz. 600-700 tl lik masrafı kaskoya ödetirseniz, kasko yenilerken bunun minimum 500 tl sini alırlar ayrıca tramerde 1 kayıtınız olur. 1-2 ay önce benim aracın arka tamponu vurdular, yetkili servis sigorta şirketine 800-900 tl masraf çıkardı, artı ben git gel 150-200 tl masraf edecektim. Bende uygun bir yerde cebimden 250 tl ye yaptırdım, yani hem arabama vurdular hem param gitti, bazı durumlarda yapacak bişey yok.

Hocam sakın deldirmeyin. Ben de geçen sene kaza yaptım. Kazadan önce 670 tl yeni kasko teklifi almıştım. Kazadan sonra en ucuz kasko 1300 tl'ye çıktı. Hasarsızlık indiriminin yok olması dışında ayrıca süprim cezası uyguluyorlar. Hem de öyle böyle bir ceza değil. Ayrıca araç kazalı görünecek. Arkadaşınızda potansiyel kaza yapanlar listesine eklenecek. Ben şimdiki aklım olsa cebimden yaptırırdım.

kaskonuzda ilk yilinizi hasarsiz atlatirsaniz, yani hasarsizligin herhangi bir kademesinde iseniz (%30,%40,%50,%60,%65) , anadolu sigortadan kasko yaptirmaniz durumunda 1 adet hasar koruma teminati veriyor. Pert haric tum hasarlarda, diger yil anadolu sigortadan yaptirmaniz durumunda o bir adet hasari gormuyor. Kaza yapmamis gibi kademenizde yukseliyor. 3 yildir anadoludan kasko yaptirdim. 3-4 defa kucuk hasarlarimda oldu biri buyuktu bagaj kaputu degisti 2000 tl hasar cikardi servis. Kaskom hem kaza yapmis gibi kademem yukseldi hemde bir onceki yilla ayni fiyata kasko yaptirdim. Tavsiye ederim

deldirme hocam kaskonu
600 TL demişlerse arkadaşların dediği gibi 300-400 gibi bir rakama yaptırırsın
o para da bir daha ki sefere yenilerken zaten alıyorlar fazlasıyla,
senin cebinden çıkmayacak parayı arkadaşın fazlasıyla ödemiş olacak

Geri