Karnesinde zayıf olan öğrenciler öğretmeni dövdü.

Kodla Büyü

neverjealous

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
ADANA’da 2013-2104 eğitim öğretim döneminin yarıyıl karnesinde zayıf olan Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri, coğrafya öğretmeni Hasan Kaplan’ı dövdü. Yaralanan öğretmen hastaneye götürülürken, 3 öğrenci gözaltına alındı.

Karnesinde zayıf olan öğrenciler öğretmeni dövdü
Fatih KARAÇALI/ ADANA, (DHA)

Olay, merkez Seyhan İlçesi’nin Gürselpaşa Mahallesi’ndeki Yeşilevler Endüstri Meslek Lisesi’nde meydana geldi. Karne dağıtım töreni sonrasında okul bahçesinde toplanan bir grup öğrenci, notlarının zayıf olmasına tepki göstererek okul yönetimi ile görüşmek istedi.

Coğrafya öğretmeni Hasan Kaplan da toplanan öğrencileri dağıtmak için bahçeye çıktı. Kaplan ile öğrenciler arasında tartışma çıktı. Tartışma sırasında öğrencilerden bazıları Kaplan’a saldırdı. Yüzüne aldığı yumruk darbeleri ile Hasan Kaplan yaralandı.

Kavgayı ayırmaya çalışan öğretmenler okula polis ve ambulans çağırdı. Polisin yanında da kavga etmeyi sürdüren öğrenciler, görüntü alan gazetecilere de saldırmak istedi. Kavga güçlükle yatıştırılırken, öğretmen Hasan Kaplan ambulansla Adana Devlet Hastanesi’ne götürüldü.

Öğretmeni dövdüğü iddiası ile 3 öğrenci gözaltına alındı. Olay ile ilgili soruşturma sürdürülüyor.

http://gundem.milliyet.com.tr/karnesind ... efault.htm

Hergün bu ve benzeri olaylar ülkenin her yerinde oluyor :x

Millet gülüp geçiyor ama öğretmenin can güvenliği yok :!:

Re: Ynt: Karnesinde zayıf olan öğrenciler öğretmeni dövdü.

Benim merak ettigim acaba öğretmen ne ceza alacak :cry:

bir gün bile sürmez haberi.. ama öğretmen öğrenci dövseydi sen izle olayı:D 1 haftalık malzeme cıkardı. demekki bir malzemeyi iyi cıkarıyoruz:D cevheri ortaya cıkarmak bizim işimiz:D

Öğretmeni önemseyen bir toplum olsaydık eğer, bu haber çok önemli sayılırdı ve gerekeni yapılırdı. Ama nerdeeee diyorum..

o 3 öğrencinin karşısına 3 tane gönüllü öğretmen koyacaksın, hepsini kafesin için yerleştireceksin sonra dövüşü başlatacaksın. Öğretmene şiddet zaten oluyor, bari eşit bir şekilde karşılık verme hakkımız olsa! :)

O okulun rehber öğretmeni öğrenciler lehine ifade vermiştir diye düşünüyorum :wink:

bir doktor dayak yediğinde sağlık bakanı hemen açıklama yapıyor bizimkisinin bu olaydan haberi bile olmuyor. ayrıca doktor dövmenin cezası ağırlaştırıldı. bizi itibarsızlaştıran zihniyet mutlumusun...

toker42' Alıntı:
bir doktor dayak yediğinde sağlık bakanı hemen açıklama yapıyor bizimkisinin bu olaydan haberi bile olmuyor. ayrıca doktor dövmenin cezası ağırlaştırıldı. bizi itibarsızlaştıran zihniyet mutlumusun...
:+1:

Doktora şiddet uygulandığında hastenelerin önüne güvenliklerden duvar örenler, okullardaki şiddeti engellemek için ne yapıyorlar? Kural tanımadan yetişen bu nesillerin ürettiği pislikte, eninde sonunda onlar da boğulacaklar ama.

Okumaya niyeti olmayan kişilere zorla lise okutturursan, hem okumak isteyenleri engellerler hem de öğretmen döverler. herkes kendi için bi düşünsün; bu öğretmen aynı okula aynı öğrencilere 2. dönem nasıl dönecek?

Geri