Kardeşlerin Birbirine Ev Satması ve Ev Kredisi

Kodla Büyü

ay51

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bankadan konut kredisi çekmek istediğimizi söyledik. Banka bilgi istedi, kardeşimden evi alacağımı ve konut kredisi çekeceğiz dedik, bu şekilde veremeyiz dediler. Başka biri üzerinden alım satım yapmaz alım satım işlemleri falan bayağı masraflı oluyor. Bu durumu nasıl aşabiliriz, başına böyle birşey gelen var mı?

Aşamıyorsunuz baska yollu sanırım kardesın baskasına satmıs gosterecek ve oda sıze satıcak malesef sıkıntılı bır durum + kredıler eskıye gore cok yuksek o nedenle cok mantıklıda olmuyor

Arkadaslar o konuda emınmısınız bız babamın arabasını kendı uzerımıze satın alıp ızerınden kredı celecegımızde is bankası olur demişti.iyi arastırın derim.sonucta alanda satanda kanunen farklılar

Aile olayında mıras mantıgına burunuyor cıftcı ve ev kredısınde bu sekılde bılıyorum

mfacil' Alıntı:
Aile olayında mıras mantıgına burunuyor cıftcı ve ev kredısınde bu sekılde bılıyorum
Bankalar mal verase olabilir düşüncesiyle yaklaşmıyorlar, ancak malımız baba malı değil, yabancıay gideceğine biz alalım dedik, banka kredi veremeyiz dediler. Eğer olursa tapudan babanın malı olmadığına dair bir belge alınabilir, ya da evin önceki sahibinin bilgileri verilebilir ya da noter tasdikli malın verase malı olmadığına dair bir belgeyle bankaya gidlebilir.

böyle bir sorun olmaması gerekir bankalar kredi vermek içi uğraşıyor siz yeterli koşulları sağladıktan sonra krediyi ödeyecek kişinin maaş bordrosu vs kefil bunlar yeterli başka bankaya sorun aynı bankanın başka şubesine yada...banka kimden ne aldığına bakmaz senin ödeme durumuna bakar...

Geri