Karavanlar deprem bölgeleri için yönlendirilse nasıl olur?

Kodla Büyü

sfym

Seçkin Üye
Seçkin Üye
.

Kış döneminde binlerce karavan otoparklarda bekliyor.
AFAD koordinesinde, karavan sahiplerine çağrı yapılarak teşvik edilse, belirlenecek alanlara yönlendirilse bir nebze fayda sağlamaz mı?
Bu konuda düşünceniz nedir.
Görüşler olumlu olursa sosyal medyada çağrı yapılabilir.

.

Mantıklı olur. Gönüllü karavan sahibi mutlaka olacaktır. Gönüllü olmayanlar için Parası olanlar da kiralayıp kalır birkaç ay.

Konuya destek olmak isteyenler

#karavan
#karavanlarDepremBolgesine
#AFAD
#deprem

etiketleriyle paylaşım yapabilir

OHAL şartlarında arazi aracı vb. gibi araçlara devlet hizmetinde kullanılmak üzere el konulabiliyor.. Aynı şeyi karavanlar için yaparlar mı/uygulanır mı bilemiyorum..

Kayıtlı 200 bin karavan var. Dernek gönüllü bize yer gösterin diyorlar ama devlet organize olamiyor

Karavan grubuna üyeyim. orada karavan sahibi insanlar gönüllü olduğunu söylüyor ayrıca bölgeye getirilecek karavanların benzin parasını karşılamayı taahhüt eden firma bile oldu ama şu an bölgeye hareket eden karavanlar sadece yolları kapatırlar. Çünkü yolların çökmüş olması veya yolların tıkanıklığı sebebiyle 24 saatten fazla süredir bölgeye ulaşamayan iş makineleri var. Bu kritik 72 saati geçirdikten sonraki süreçte düşünülecek bir olay

Bir yapım şirketinin karavanlarını bunun için kullanıma açacağını duydum, sanatçılar diğer yapım şirketlerine de bu yönde çağrıda bulunuyorlar.

.

Kış döneminde binlerce karavan otoparklarda bekliyor.
AFAD koordinesinde, karavan sahiplerine çağrı yapılarak teşvik edilse, belirlenecek alanlara yönlendirilse bir nebze fayda sağlamaz mı?
Bu konuda düşünceniz nedir.
Görüşler olumlu olursa sosyal medyada çağrı yapılabilir.

.
senin varmı kardeş.

Bence insanlar şehrini terketmesin. Depremi yaşamış insanlar için tarifi imkansız bir durum.Gerçekten zor fakat bana göre kendi topraklarını terketmesinler. İnsallah ahbap ve diğer yardım kuruluşları yardım edecektir.Sabrın sonu selametttir.

Araç kiralama şirketi enterprise elindeki tüm kiralık karavanları göndermiş. eğer karavanı olan varsa nakliyesini de sağlıyor. yayın bunu lütfen.

karavan_yard%C4%B1m_03.png

Geri