"Karakter görüntüle" ile wireless şifresini kaptırdım.

Kodla Büyü

mavi85

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar okulumuzda 6 tane access point var, böyle olunca çevredeki evlere kadar ulaşıyor sinyalimiz.

benim laptobumda olmuyor ama, sınıflardaki laptoplarda bağlı olduğu acces pointin adını sağ tıklayıp ÖZELLİKLER tıklayınca, ekrana gelen pencereden "ağ güvenlik anahtarı" şifre metin kutusunun altındaki "Karekterleri göster" seçeneğini seçince o access pointin şifresini gösteriyor. Okuldaki tüm öğrenciler bu yolla tüm access pointlerin şifrelerini öğrenmişler. Ama benim laptopta aynı yere gelince "Karakterleri gizle" seçeneği pasif durumda yani engelli, izin vermiyo, ama sınıflardaki laptolarda izin veriyor.

Nasıl engellerim sınıflardaki laptoplarda bu ayarı?
ACİL YARDIM?

Bizim okulda da aynı problem vardı.

5 farklı access point ve bir modem.
D-link
Airties 4450
netmaster
airtis AP400
tp-link

kaldırdım şifreleri oldu bitti. :)

Sınıfları halledilse bile kişisel laptoplar var. ???

Ayrıca şifreyi öğretmenlere söyleyince ister istemez herkes biliyor.

Mac kilitlemeyi tüm AP'ler yapmıyor.

Yeteri kadar araştırmadım ancak internet bağlantısı için, tüm mac'lere ayrı şifre verebilen modemler varmış.

Hocam oradan gizlesen dahi basit programlarla çok kolay şifreyi öğrenebilirler, mac filtreleme yapsanız dahi, bağlanan bir bilgisayarın mac adresini öğrenip kendi pclerine klonlayıp bağlanma şansları var. Ama 2.'sini biraz zor akıl ederler. Onlar onu akıl edene kadar :D kalıcı bir çözüm bulursunuz İnşallah.

Registery ayarları ile karakter görüntüle pasif yapılabiliyor olması lazım ama ben de tam olarak bilemiyorum. Bilen varsa...

laptoplara 2 kullanıcı tanımlayın. Biri yönetici olsun. Yöneticiye şifre atın öğrenciler giremsin.

2. kullanıcı sınırlı kullanıcı olsun. Şifresiz olsun. Öğrenciler bilgisayarı bundan kullansınlar. Sınırlı kullanıcıda wriless şifresi görmek için yönetici hesabının şifresi istiyor.

mavi85' Alıntı:
arkadaşlar okulumuzda 6 tane access point var, böyle olunca çevredeki evlere kadar ulaşıyor sinyalimiz.

benim laptobumda olmuyor ama, sınıflardaki laptoplarda bağlı olduğu acces pointin adını sağ tıklayıp ÖZELLİKLER tıklayınca, ekrana gelen pencereden "ağ güvenlik anahtarı" şifre metin kutusunun altındaki "Karekterleri göster" seçeneğini seçince o access pointin şifresini gösteriyor. Okuldaki tüm öğrenciler bu yolla tüm access pointlerin şifrelerini öğrenmişler. Ama benim laptopta aynı yere gelince "Karakterleri gizle" seçeneği pasif durumda yani engelli, izin vermiyo, ama sınıflardaki laptolarda izin veriyor.

Nasıl engellerim sınıflardaki laptoplarda bu ayarı?
ACİL YARDIM?

Hocam hiç uğraşma mac filtresine okul içinde bağlanacak tüm öğretmen ve kurum mac adreslerini tanımla şifreyi bilseler bile bağlanamazlar. Başka yolu yok. Ben okulda öyle yapmaktayım. Şifreyide seve seve veriyorum ama Mac olayından bi haberler :)

Geri