Kar Lastiği Önerileri...

Kodla Büyü

BaRaNaY

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar belki erken ama biliyorsunuz bazı yerlere kış erken geliyor... Benim sizden ricam doğu şartlarına ve toprak yola uygun kar lastiği önerileriniz varsa paylaşabilirmisiniz... Bu arada arabam Clio ve lastik ebatım 175/65/14.... Teşekkürler...

çok fazla para verme hocam. petlas kullanan çok kişi gördüm. hem yerli üretim. bir araştır istersen

bende alacam araştırdım en uygun petlas gibi duruyor yada kar lastiği yerine dört mevsim lastikler var belki ondan düşünebilirim

kar lastiği meselesinde sana en uygunu en ucuz olanıdır.zaten mevsimlik ve kar lastiğiyle uzun yol yapılmasıda (zaruret dışında) tavsiye edilmez.

Hocam benim yaşadığım yer doğu burda ep ey kar varr... Dört mevsim çare değil bu arada 4 mrvsim -7 santigrat dereceye kadar performanslıymış

sıcaklığın 7 derecenin altına düştüğü zamanlarda dört mevsim lastikler esnekliğini kaybeder ve sanki kabak lastik gibi yola tutunamaz. kış lastikleri ise yumuşak hamurdur ve sertleşme yapmaz düşük sıcaklıklarda. ben yozgatta 4 adet lassa kış lastiği ile çok rahat bir kış geçirdim zincir bile kullanmaya gerek kalmadı. yalnız 2 tane alırsan bi faydası olmaz araba önden çekişli ise arkayı tutamazsın bu yüzden 4 tane almak lazım

Geri