Kalibre olmasına rağmen Kalibre olmayan Tahta

Kodla Büyü

yasee

Aktif Üye
Merhaba, okulumuza 2. el ETler takıldı şifreli ve win8 diler ben de direkt imajladım. Yani öncesini bilmiyorum.

Normalde imajdan sonra kalibre etmeye gerek duymuyorum. Bir tahtada (Faz2), tahtanın bir ucuna dokunuyoruz diğer ucunda algılıyor. Kalibrasyonu sıfırladım ve yeniden yaptım. İlginç ki yapabildim yani işaretlenen yerleri algıladı tamam oldu heralde dedim. "Ayarlar kaydedilsin mi" deki evet i bile tıklayamıyorum. Fareyle evet diyip ekrana döndüğümde de eskisi gibi kalıyor.
Kameraların ışıkları yanıyor, ekran temizlendi, çizik yok. Eee? dedim ben ama... Siz ne dersiniz?

kalibrasyon ayarı yaparken de başka yerden basıyorum gibi algılayarak da yapabilir ayarı değil mi o_O

Aynı durum başıma geldi. Çözemedim. Servisi aradım. Geldiler baktılar. Servisin söylediği: Duvarın düz olup olmaması veya tahta ekranının bazen yamulması gibi durumlarda ortaya çıkabiliyormuş.

Benzer sorunlar bazen bizim okulda da oluyor. Servis kameraları değişiyor. Bu durumda servisi aramanız gerekiyor.

hocam kamerelere sinek pisliği bulaşınca da dokunmatik problemleri oluyor. asetonla kameraları silin

Merhaba, okulumuza 2. el ETler takıldı şifreli ve win8 diler ben de direkt imajladım. Yani öncesini bilmiyorum.

Normalde imajdan sonra kalibre etmeye gerek duymuyorum. Bir tahtada (Faz2), tahtanın bir ucuna dokunuyoruz diğer ucunda algılıyor. Kalibrasyonu sıfırladım ve yeniden yaptım. İlginç ki yapabildim yani işaretlenen yerleri algıladı tamam oldu heralde dedim. "Ayarlar kaydedilsin mi" deki evet i bile tıklayamıyorum. Fareyle evet diyip ekrana döndüğümde de eskisi gibi kalıyor.
Kameraların ışıkları yanıyor, ekran temizlendi, çizik yok. Eee? dedim ben ama... Siz ne dersiniz?

Sayın hocam benzer sorun bizde yaşadık. Kalibrasyon tamamlanıyor sonra yine dokunmatik doğru çalışmıyordu. Servis geldi kameraları değiştirdi düzeldi

Hepinize teşekkürler, duvar aseton ve en son servise kadar bir bakayım durumu güncellerim :)

Geri