Kalibre edemiyorum....

Kodla Büyü

emrhsvm61

Site Gezgini
Arkadaşlar bilmiyorum bu konu daha önce açıldımı.Tahtalarda sürekli dokunmatik problemleri çıkmaya başladı.Kalibrasyon kısmına gelince 16 tane yuvarlak olan seçenekte tüm noktalara basıp yeşil yapıyorum fakat tamam kısmı gelince ona bir türlü tiklayamiyorum.Kameralar temiz.Iki günde bir siliyorum nemli bezle.Hatta kamera kısımlarının tozlarini fırçayla alıyorum.Temizlik yönünden sorun yok.Fakat kalibrasyon kısmında sorun var.Aygit yöneticisinde dokunmatik driveri var normal görünüyor.Aklima takilan kurulan imajın çeşidi bu sorunları oluşturur mu.En güncel imajı yükledikten sonra oluştu bu sorunlar.Eski imajda fazla sorun yaşamıyordum.

Arkadaşlar bilmiyorum bu konu daha önce açıldımı.Tahtalarda sürekli dokunmatik problemleri çıkmaya başladı.Kalibrasyon kısmına gelince 16 tane yuvarlak olan seçenekte tüm noktalara basıp yeşil yapıyorum fakat tamam kısmı gelince ona bir türlü tiklayamiyorum.Kameralar temiz.Iki günde bir siliyorum nemli bezle.Hatta kamera kısımlarının tozlarini fırçayla alıyorum.Temizlik yönünden sorun yok.Fakat kalibrasyon kısmında sorun var.Aygit yöneticisinde dokunmatik driveri var normal görünüyor.Aklima takilan kurulan imajın çeşidi bu sorunları oluşturur mu.En güncel imajı yükledikten sonra oluştu bu sorunlar.Eski imajda fazla sorun yaşamıyordum.
tahtanın alt köşelerini kırmızı ışık yanan yerleri silersen düzelir.

Faz 2 de Win 11 kurulu tahtalarda dokunmatik baya iyi çalışıyor hocam. En azından benim gözlemlerim o yönde.

Temizlik, Çerçeve yamukluğuna dikkat edin . Asılı tahtalar kasıla kasıla çerçeve bombeleşiyor.

yerinden çıkarıp masaya alıp tekrar asınca göyeye gelenler oluyor. kameraları sıvıyla temizlediyseniz yapışık kirler kalmamasına dikkat etmek lazım. Asıl düzeltme ise aslında arka kapak açıldıktan sonra ön bezelin yerinden sökülüp tekrar güzelce gönyeli olarak sıkılmasıyla olabiliyor.

tamam kısmına tıklayamadığınız için sanırım kalibrasyon tamamlanamıyor. başıma gelseydi kablosuz bir fare ile en son tamamı tıklardım. belki olur...

Hocam dokunmatik driver'ı yeniden yükleyin bir daha deneyin derim. Aygıt yöneticisinde sorun göstermese bile sorun driver kaynaklı olabilir belki.

Sorun yine devam ederse, sorun donanımsaldır gibi geliyor bana.

windows'un kendi dokunmatik kalibrasyon ayarıyla deneyin.. Denetim Masası - Tablet Pc Ayarları yoluyla bulabilirsiniz. Optical Touch ile kalibrasyon yaparken de önce "Sıfırla" ya tıklayıp sonra kalibrasyon yapınca genellikle düzelir..

Bir tahta kendi kendine tıklama yapıyor. Tahtanın tam ortası gibi sürekli tıklıyor, bazen de en sağdan tıklayıp menü açarmış gibi yapıyor. Kameraları sildim vs ama bundaki kalibrasyon değil kendi kendine tıklama yapması. Nasıl çözerim bu sorunu?

Bir tahta kendi kendine tıklama yapıyor. Tahtanın tam ortası gibi sürekli tıklıyor, bazen de en sağdan tıklayıp menü açarmış gibi yapıyor. Kameraları sildim vs ama bundaki kalibrasyon değil kendi kendine tıklama yapması. Nasıl çözerim bu sorunu?

Kendi kendini mi tıklıyor...? Öncelikle Nas ve Felak surelerini okuyup, tahtaya doğru üfle :) Format atıp, düzelmezse arıza kaydı oluştur.

Geri