Kalemli Tablet Tavsiyesi

Kodla Büyü

kalelibilişim

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar lise çağındaki çocuğuma ödev, çalışma, test çözme, matematik problem çözme amaçlı olarak kullanılmak üzere kalemli tablet almak istiyorum.
Kullanıp memnun kaldığınız ürünler, tavsiyeleriniz varsa alabilir miyim?
Marka Olarak Samsung Huawei Lenovo vs ne önerirsiniz.
Huawei donanım özelliklerine göre daha ucuz gibi görülüyor. Ancak bildiğiniz üzere Harmony OS işletim sistemi kullanıyor.
Bu işletim sistemi nasılldır. kullanışlı mıdır? Tavsiyelerinizi yazarsanız memnun olurum.

Son düzenleme:
Ekonomik giriş seviyesi isterseniz Samsung S6 Lite.
Biraz daha özellik ve işlemcisi daha güçlü isterseniz Samsung S7 FE.

Kesinlikle Lenovo almayın. Hem çok ağır, hem de yavaş. Kalemi de şarjlı. SPen'de pil olayı yok.
Huawei'yi bilmiyorum.

Ben Samsung S6'yı tercih ettim. Şarjı oldukça iyi gidiyor.

Samsung Galaxy Tab A9+ (plus) aldım, cihaz çok iyi kesinlikle tavsiye ederim. Ama kendinde kalem yok lazımsa harici almanız gerekiyor.

@hasari hocam faydalı bir inceleme olmuş teşekkür ederim. Şunu sormak istiyorum samsung s serisi tabletlerde kalemi şarj etmek gerekmiyor aynı kalemi alsam a serisinde aynı şekilde kullanabilir miyim bir farkı var mı?
İkinci olarak daha önce samsung note 4 telefon kullandım kalemi vardı ve kaleme özel uygulamalar vardı. Tabletlerde de böyle kaleme özel uygulamalar var mıdır?

Arkadaşlar lise çağındaki çocuğuma ödev, çalışma, test çözme, matematik problem çözme amaçlı olarak kullanılmak üzere kalemli tablet almak istiyorum.
Kullanıp memnun kaldığınız ürünler, tavsiyeleriniz varsa alabilir miyim?
Marka Olarak Samsung Huawei Lenovo vs ne önerirsiniz.
Huawei donanım özelliklerine göre daha ucuz gibi görülüyor. Ancak bildiğiniz üzere Harmony OS işletim sistemi kullanıyor.
Bu işletim sistemi nasılldır. kullanışlı mıdır? Tavsiyelerinizi yazarsanız memnun olurum.
Samsung s7

Eğer amaç çokça okumak ise, gözü yormayan TCL Nxtpaper gibi bir ürün tercih edilebilir. Kalemli görünüyor ama kalemi temin edemiyorsunuz ilginç bir şekilde. Normal basit stylus kalemlerle de, parmakla da yazılabiliyor elbette, uzun süreli kullanımda nasıl olur bilemiyorum.
Daha performans odaklı iseniz ve kalem olmazsa olmaz ise paketinde kalemi çıkan ürünler tercih etmelisiniz. Bu konuda en iddialı iki firma da benim boykot listemde olduğu için öneri yapamıyorum.

@hasari hocam faydalı bir inceleme olmuş teşekkür ederim. Şunu sormak istiyorum samsung s serisi tabletlerde kalemi şarj etmek gerekmiyor aynı kalemi alsam a serisinde aynı şekilde kullanabilir miyim bir farkı var mı?
İkinci olarak daha önce samsung note 4 telefon kullandım kalemi vardı ve kaleme özel uygulamalar vardı. Tabletlerde de böyle kaleme özel uygulamalar var mıdır?
Bu tablette özel uygulamalar yok sadece not alma uygulaması var. Bildiğim kadarıyla aktif yani şarjlı kalemler daha iyi ama diğer pasif kalemlerde sorunsuz çalışacaktır.

Geri