Kadrosu il mem de olan btr öğretmeni

Kodla Büyü

ceyhun51

Aktif Üye
Arkadaşlar iyi günler dilerim. Şöyle bir durumum var. Kadrom il milli eğitimde. Normu olan okul olmadığı için kadromu bir yere alamıyorum. Dolayısıyla milli eğitim bilişim dersi olan okullara görevlendirme olarak gönderiyor beni. Btr görevi istememe rağmen bu yıl 2 farklı okula görevlendirdiler. Görevlendirme yaptıkları okullardan biri ortaokul ve 12 saat bilişim dersi var. Diğer okul ise proje Anadolu lisesi ve orada da 8 saat bilişim dersi var. Yani 2 farklı okulda 20 saat derse giriyorum ve proje okulunda da btr olarak görev yapıyorum. Fakat proje olan lisede iş yükü çok ağır. Sadece fbtr görevi değil projelerde de görev alıyorum. Ve şu an işler içinden çıkılmaz bir hal aldı. 2.dönem btr olmayı düşünmüyorum fakat müdür bey bize illa sen lazımsın diyor. Aramız çok iyi onu da kırmak istemiyorum. Sorum şu görevli olduğum diğer okula btr maaaş karşılığı yoktur diyerek görevlendirmemi iptal ettirme durumum olabilir mi? İlla 15 saat doldurmak için ikinci bir okulda ders saati doldurmak için gitmek zorunda mıyım?

İlçe normundakiler okullara dağıtılmadan proje okuluna tamamen görevlendirme olarak görevlendirilirseniz ve aynı zamanda oraya BTR olarak görevlendirme isterseniz inşallah başka görevlendirme yapmazlar. Oranın öğretmeni gibi olursunuz.

Ancak ders tamamlama il/ilçeye göre farklılıklar gösteriyor. Bu da kesin olmayabilir.

hocam proje okullarına müdür talep edince istediği öğretmeni görevlendirme olarak çekebiliyor diye biliyorum

Hocam proje okulundaki müdürüm geçen yıl beraber çalıştığımız için bu sene de benim görevlendirilmemi istemiş milli eğitimden. 8 saat bilişim dersi var lisede. Aynı zamanda lisede btr yim. Fakat ders saatim az olduğu için ders saati tamamlama adı altında başka bir okulda da 12 saat ders verdiler. Dolayısıyla 20 saat ders yükü ve btr görevim olunca maalesef proje okulunda proje yapmaya fırsatım olmuyor. Fakat proje lisesinin beni görevlendirme istemesinin zaten en büyük sebebi proje yapmak. Böyle bir durumda proje lisesi müdürünün diğer okuldaki görevlendirmemi iptal etmesi gibi bir ayrıcalığı olabilir mi?

Geri