Kadrosu ilçede olan iki okulda görev verilen öğretmenin hizmet puanı nasıl verilir?

Kodla Büyü

k45abalı

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Birinci okulda 12 saat ders, ikinci okulda 6 saat ders var. Her iki okulun da hizmet puanı 14. İlçe, mebbise iki okulu da ders tamamlama olarak işlemiş. Dolayısıyla hizmet puanı 10 oluyor.
İlçemebde malum 0 saat ders var. Yani ders tamamlama mantıksız duruyor. Bu durumda öğretmen görevlendirildiği okulun örneğin birinci okulun puanını alabilir mi?

Yönetmelikleri falan araştırdım. Bişey bulamadım. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

1.okula tamamen görevlendirilirme, 2.okula ise ders tamamlama (6 saat) şeklinde olur alınırsa olur.

hocam, kaymakamlıklarca yapılan görevlendirme deil, ders tamamlamadır. eğer valilik görevlendirmen olsaydı mebbise işlenirdi. ne yazıkki ilçe mem in puanını almak zorundasın

Kaymakamlık tamamen görevlendirme yapamaz ve mebbise kaymakamlık görevlendirmesi işlenemez mi?

Resmi yazıyı kim onayladı hatırlamıyorum maalesef. Ama sene başında ilçedeki gorevlendirmelerin olduğu yazıydı. Bulursam bilgilendiririm.

Valilik (il mem) ilçe içi görevlendirmelere karışmaz. Sizin yapacağınız ilçeye durumu anlatıp yukarıda belirttiğim gibi olur alınması. Yoksa hizmet puanı olrak 10 alırsınız. Puan kaybınız var.

Bütün görevlendirmeler mebbise işlenir. Ders tamamlama da işlenir. Yukarıda arkadaşın bahssettiği doğru değil.

Geri